logo uswps nazwa 3
Centrum Prasowe

Prelegenci reprezentujący urzędy i jednostki skupione wokół zagadnienia ochrony życia i zdrowia bezdomnych zwierząt zaprezentują wnioski oraz doświadczenia w zakresie ochrony prawnej zwierząt domowych nie posiadających opiekuna. Anna Hoffman, lekarz weterynarii z Głównego Inspektoratu Weterynarii w Warszawie przedstawi wytyczne Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie programów opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt, uchwalanych przez rady gmin. O praktyce w zakresie inspekcji weterynaryjnej nad schroniskami dla zwierząt, opowie Czesław Barwicki, powiatowy lekarz weterynarii w Dzierżoniowie, natomiast dr Joanna Otachel-Hawranek z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii we Wrocławiu przedstawi podstawy i rozstrzygnięcia prawne postępowania ze zwierzętami na drodze.

W drugiej części spotkania, zasady postępowania powiatowego lekarza weterynarii w przypadku zgłoszenia zwierzęcia rannego i padłego, przedstawi lek. wet. Bogusław Czerski. O problemach z obserwacją zwierząt domowych w przypadku podejrzenia zakażenia wirusem wścieklizny będzie mówił lek. wet. Grzegorz Wall z Wrocławia. Konferencję zakończy wystąpienie radcy prawnego Michała Walczaka, który przybliży zagadnienie kontroli programów zapobiegania bezdomności zwierząt przez organy Inspekcji Weterynaryjnej oraz wykład dr Andrzeja Bielarczyka dotyczący organizacji systemu dostarczania próbek do laboratoriów w województwach dolnośląskim, opolskim i śląskim.

Wstęp płatny, obowiązują zapisy. Osoby zajmujące się pomocą bezdomnym zwierzętom oraz zainteresowane prawnymi aspektami ich ochrony zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego na stronie http://www.swps.pl/wroclaw/

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio