logo uswps nazwa 3
Centrum Prasowe

Temat robotów i ich udziału w życiu społecznym wymaga uwzględnienia różnych perspektyw, ale zacząć należy od naprawdę podstawowych pytań. – Praktycznie niemożliwy do zatrzymania dynamiczny rozwój nowych technologii sprawia, że pojawiają się ważkie pytania z zakresu etyki, socjologii, jak również prawnych aspektów i następstw postępujących zmian. Czas, aby prawnicy uważniej wsłuchali się w te obawy – wyjaśnia r. pr. dr Michał Rudy z Uniwersytetu SWPS.

Goście i uczestnicy konferencji podejmą dyskusję na tematy takie jak: błąd robota – przesłanki odpowiedzialności, „etyka” sztucznej inteligencji, samoświadomy robot – przedmiot czy podmiot praw, roboty a rynek pracy, „autonomia” robota w podejmowaniu decyzji, czy nawet robotyka a zawód prawnika.

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli zawodów prawniczych (adwokatów, radców prawnych, sędziów i prokuratorów), oraz do przedstawicieli branży high-tech, instytucji państwowych związanych z nowymi technologiami, przedstawicieli jednostek naukowych, studentów kierunków prawniczych i technicznych, jak i wszystkich osób zainteresowanych tematyką nowych technologii i ich wpływu na społeczeństwo oraz systemy prawne.

Na konferencję obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 21 marca br.

Więcej informacji na stronie www.swps.pl/wroclaw w zakładce „Aktualności”.

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio