logo uswps nazwa 3
Centrum Prasowe

Zdaniem ekspertów młody elektorat pokazał siłę w ubiegłorocznych wyborach. - Trwają poszukiwania odpowiedzi na pytanie, kim właściwie są zwolennicy poszczególnych ugrupowań oraz ci młodzi ludzie, którzy w ostatnich wyborach udziału nie brali - mówi mgr Justyna Sarmowska z Młodzi w Centrum Lab. - Spotkanie będzie poświęcone dyskusji o zachowaniach politycznych obecnego młodego pokolenia na przykładzie ich udziału w ostatnich wyborach parlamentarnych. Brakuje systematycznych analiz na ten temat, jak również naukowej debaty. Chcemy wypełnić tę lukę - dodaje.

Podczas debaty omawiane będą podobieństwa i różnice między młodymi Polakami i resztą społeczeństwa pod względem głównych nastawień ideologicznych (Lewica vs. Prawica, Polska Liberalna vs. Polska Solidarna), stosunku do demokracji i kapitalizmu, podatności na populizm, wiedzy politycznej, zmiennych związanych z głównymi politykami sektorowymi (podatki, imigranci, stosunek do Kościoła itp.).

W oparciu o dane Polskiego Generalnego Studium Wyborczego uczestnicy debaty będą szukać odpowiedzi na pytanie o to, co było dominującym rysem zachowań politycznych młodych Polaków w 2015 roku. Spotkanie poprowadzą prof. Mikołaj Cześnik (Uniwersytet SWPS) oraz dr Agnieszka Kwiatkowska (Młodzi w Centrum Lab Uniwersytetu SWPS).

Więcej informacji na stronie www.swps.pl/warszawa w zakładce "Aktualności".

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio