logo uswps nazwa 3
Centrum Prasowe

Studia odbywać się będą w systemie weekendowym, dwa razy w miesiącu, a każdy semestr będzie się kończył czterodniowym warsztatem projektowym. Przez pierwsze dwa lata studenci będą mieli wspólne zajęcia, a następnie przez dwa kolejne lata studiować będą jedną z wybranych specjalności. - Niestacjonarne studia licencjackie to propozycja adresowana do tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na studia stacjonarne, ale ich codzienna praktyka zawodowa jest związana z wybranym kierunkiem studiów – wyjaśnia Agnieszka Jacobson-Cielecka, dyrektor artystyczna School of Form. - Program jest intensywny. Daje studentom niezbędne narzędzia, uczy procesów i technologii. To, jak biegle będą się poruszać w wybranej dyscyplinie, zależy od tego ile czasu będą umieli wygospodarować na jej opanowanie.

Specjalność product design (projektowanie produktu), skierowana jest do osób, które chcą się nauczyć projektowania przedmiotów użytkowych, zarówno w kontekście produkcji masowej jak i indywidualnej. Studenci będą pracować z ceramiką, tkaniną i drewnem. Nauczą się formowania gliny, toczenia na kole i przygotowywania form do produkcji porcelany. Poznają tajniki stolarstwa, konstrukcji, pracy z litym drewnem, sklejką i fornirem. Zgłębią techniki tkackie, zasady naturalnego barwienia tkanin i projektowania wzorów. Będą się także uczyć nowych technologii, programowania i obsługi robotów, drukarek 3D, maszyn parametrycznych, a także rysunku, modelowania, fotografii, przygotowywania dokumentacji i prezentacji. Niektóre projekty powstaną w kooperacji z firmami zewnętrznymi, dzięki czemu studenci będą przygotowani do pracy w realnych warunkach.

Specjalność fashion communication design (projektowanie komunikacji w modzie) to propozycja dla osób zainteresowanych projektowaniem w środowisku mody. Wiedza o zjawiskach mody, historia mody, i alternatywnych metod projektowania, przygotowywanie portfolio i dokumentacji modowej, rysunek koncepcyjny i techniczny to tylko niektóre z poruszanych w trakcie studiów zagadnień. Studenci dowiedzą się także jak organizować pokazy i sesje mody, zdobędą wiedzę z podstaw fotografii studyjnej i stylizacji. Zgłębią tajniki ilustracji i grafiki edytorskiej. Będą projektowali publikacje i pisali teksty o modzie. Nauczą się projektowania marki modowej i przewidywania trendów, a także projektowania interakcji i UX.

Integralną częścią programu nauczania będą nauki humanistyczne i społeczne, umiejętność analizy i przeprowadzania badań społecznych, dzięki którym projektanci będą świadomie działać i planować swoją przyszłość. Czteroletnie studia zakończą się otrzymaniem dyplomu licencjata wzornictwa.

Rekrutacja na studia licencjackie w trybie niestacjonarnym odbywać się będzie na zasadach analogicznych i w tych samych terminach, które obowiązują w rekrutacji na studia w trybie stacjonarnym. Kandydaci poproszeni zostaną o przesłanie prezentacji składającej się z trzech części: autoportretu, zbioru dotychczasowych prac oraz inspiracji oraz CV (szczegółowe informacje na stronie www.sof.edu.pl w zakładce "Rekrutacja"). Wezmą również udział w warsztatach sprawdzających kreatywność, umiejętność pracy w grupie oraz predyspozycje plastyczne i techniczne.

Pierwszy termin egzaminów na studia w obu trybach już 27 kwietnia 2016.

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio