logo uswps nazwa 3
Centrum Prasowe

Coraz więcej osób decyduje się na terapię psychologiczną z wykorzystaniem internetu i aplikacji mobilnych. Zalety tego rodzaju współpracy z terapeutą to wygoda, która daje szersze możliwości kontaktu ze specjalistą, realizacja spotkań terapeutycznych na odległość, a także natychmiastowa interwencja kryzysowa w nagłych przypadkach.

Dzięki środkom w wysokości 1,2 mln zł pozyskanym w konkursie TANGO zespół naukowców ze StresLabu Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem prof. Romana Cieślaka stworzy innowacyjny system do projektowania, udostępniania i ewaluacji usług psychologicznych działających na urządzeniach mobilnych – system DESMoPsI (Designing, Evaluating, and Sharing Mobile Psychological Interventions).

Badacze rozpoczęli właśnie ścisłą współpracę z firmą Norbsoft, specjalizującą się w programach użytkowych na telefony komórkowe, smartfony oraz tablety. Efektem tych działań będzie aplikacja mobilna umożliwiająca korzystanie z szeregu usług psychologicznych. Produkt zaprojektowany w oparciu o wyniki badań naukowców będzie stanowił profesjonalne narzędzie wykorzystywane przez psychologów, trenerów i terapeutów.

Badania naukowców pomagają poznać i zrozumieć potrzeby ludzi. Zastosowanie wyników w sektorze produkcyjno-przemysłowym pozwala na stworzenie praktycznych rozwiązań, które przyczyniają się do poprawy jakości naszego życia. Współpraca Uniwersytetu SWPS z firmą Norbsoft przy projekcie DESMoPsI stanowi przykład wykorzystania zdobyczy nauk społecznych w projektowaniu nowych technologii z myślą o człowieku i jego potrzebach.

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio