logo uswps nazwa 3
Centrum Prasowe

Działalność Młodzi w Centrum Lab zainauguruje konferencja, które odbędzie się 20 października w siedzibie Uczelni przy ulicy Chodakowskiej 19/31 w Warszawie.

Nowa jednostka Uniwersytetu SWPS jest centrum aktywizacyjno-badawczym. Naukowcy w ramach Laboratorium Analiz i Badań przeanalizują dane w takich obszarach jak emocje, uzależnienia, wyjście ze środowiska szkolnego i wejście na rynek pracy, zachowania polityczne, partycypacja obywatelska, udział w życiu społeczności lokalnej, umiejętności społeczne, a także rodzicielstwo w dobie nowych mediów i cyfrowych technologii.

– Zdecydowaliśmy się na powołanie jednostki badawczej dedykowanej polskiej młodzieży, ponieważ wciąż brakuje kompleksowych i interdyscyplinarnych inicjatyw, które mogłyby dostarczyć informacji o specyfice różnych grup wiekowych i ich zachowaniach – mówi prof. Izabela Grabowska, socjolog Uniwersytetu SWPS i liderka Młodzi w centrum Lab – We współpracy z nastolatkami będziemy sprawdzimy empirycznie całokształt ich umiejętności społecznych, emocjonalnych i poznawczych – dodaje.

Eksperci z Młodzi w Centrum Lab chcą nawiązać trwałą współpracę z instytucjami edukacyjnymi, instytucjami rynku pracy, organizacjami pozarządowymi i think tankami, aby wspólnie aplikować o dotacje i realizować projekty naukowe poświęcone tematyce młodzieży. W ramach Laboratorium Umiejętności będą podejmować działania aktywizacyjne wśród młodych ludzi. Zgromadzone dane i wnioski pozwolą zaprojektować strategie i działania wspierające młodzież.

- Świat zmienia się na naszych oczach i nie da się ukryć, że potrzebujemy nowych rozwiązań wspierających młodzież wchodzącą w dorosłość. Badania naukowe i programy aktywizacyjne realizowane przez nasz zespół pomogą młodym w radzeniu sobie z wyzwaniami, które podobnie jak rynek pracy, są w coraz większym stopniu determinowane przez rozwój społeczeństwa informacyjnego, media społecznościowe i nowe technologie – wyjaśnia dr Dorota Wiszejko-Wierzbicka, liderka Młodzi w centrum Lab.

Pomyślne funkcjonowanie młodych we współczesnym świecie od zawsze stanowi priorytet działalności Uniwersytetu SWPS. Obok działalności dydaktycznej przejawia się to nie tylko w prowadzonych badaniach.

Program konferencji inaugurującej projekt jest dostępny na stronie swps.edu.pl w zakładce aktualności.

Film można embedować na swoje strony www oraz wykorzystywać do celów redakcyjnych.

Strona rekomendowana przez: nauka w polsce  Patronat: mnisw  Należymy do: promeuprio