logo uswps nazwa 3

10 błędów, które popełniasz ucząc się do matury i jak to zmienić

Godziny spędzone na powtarzaniu ciągle tych samych fragmentów, nieprzespane noce i frustracja, że masz pustkę w głowie. Uczenie się często nie jest łatwe i przyjemne. Ale wcale nie musi tak być! Choć od dzieciństwa jesteśmy przyzwyczajeni do wkuwania, czy kiedykolwiek nauczyliśmy się naprawdę uczyć? Dowiedz się dlaczego czasem zapamiętujemy lepiej lub gorzej. Jak odkryć swój styl przyswajania wiedzy i dopasować do niego skuteczne metody uczenia się?

W uniknięciu błędów i wprowadzeniu zmian do Twojej strategii nauki pomogą Ci Sławomir Prusakowski – psycholog, trener, nauczyciel akademicki, doradca - oraz Michalina Mruczyk – psycholog pracująca w szkołach, absolwentka Uniwersytetu SWPS.

 18 listopada | godz. 18.00-19.00 | Online

Zapisz się na webinar
staron foto

O kursie maturalnym - będziemy z Tobą na każdym kroku!

Zapraszamy na kolejne spotkanie wyjątkowego kursu dla maturzystów online. Od września do lipca eksperci z Uniwersytetu SWPS przeprowadzą Cię przez wszystkie etapy przygotowania do egzaminu dojrzałości i rozpoczęcia studiów. Począwszy od stworzenia idealnego planu nauki, poprzez wskazówki dotyczące technik uczenia się i radzenia sobie ze stresem, aż do wyboru najlepszego kierunku i uczelni. Będziemy z Tobą na każdym kroku!

W trakcie listopadowego webinaru porozmawiamy m.in. o tym:

  • jak uczyć się skutecznie, a niekoniecznie dużo?
  • czy uczenie się na pamięć to zawsze najlepsze rozwiązanie?
  • jakie korzyści daje samodzielna nauka, a kiedy warto rozważyć pracę w grupie?
  • czy warto skorzystać z gotowych opracowań czy lepiej przygotować je samemu?
  • co jest lepsze: nauka na ostatnią chwilę czy systematyczne powtarzanie?
staron foto

Prowadząca

Michalina Mruczyk – psycholożka pracująca z młodzieżą. Absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Współpracowała z Uniwersytetem SWPS, prowadząc warsztaty dla młodzieży w szkołach oraz podczas Pol'and'Rock Festival. Obecnie pracuje w szkole podstawowej i liceum Spark Academy w Poznaniu.

Ekspert

Sławomir Prusakowski – psycholog, trener, nauczyciel akademicki, doradca. Od 2003 roku pracuję jako Edukator w różnych obszarach rozwoju ludzi. Uwielbia pracować w zespołach różnowiekowych. Z jednej strony pracuje na Uczelni jako praktyk, gdzie pokazuje Studentom Psychologii jak to czego się uczą na wykładach da się przełożyć na praktykę, z drugiej strony prowadził zajęcia w ośrodku pobytu dziennego dla osób starszych we Wrocławiu. Uczy jak uczyć w oparciu o wiedzę o funkcjonowaniu ludzkiego mózgu. Prowadzi wykłady trochę inspirujące ale przede wszystkim poszerzające wiedzę i świadomość. Jest laureatem nagród za działalność prospołeczną (min. PolCul). Prywatnie interesuje się fizyką wysokich energii i fotografowaniem.

staron fotoZapisz się na webinar