logo uswps nazwa 3

Sprawna nauka

W grudniu skupimy się na tym, jak uczyć się skutecznie, a niekoniecznie ciężko. Otrzymasz od nas dostęp do dwóch kolejnych spotkań oraz notatek, dzięki którym dowiesz się, z jakich technik i lifehacków warto korzystać w trakcie przygotowań do matury.

Uzyskaj dostęp do webinarów
staron foto

10 błędów, które popełniasz ucząc się do matury i jak to zmienić

Godziny spędzone na powtarzaniu ciągle tych samych fragmentów, nieprzespane noce i frustracja, że masz pustkę w głowie. Uczenie się często nie jest łatwe i przyjemne. Ale wcale nie musi tak być! Choć od dzieciństwa jesteśmy przyzwyczajeni do wkuwania, czy kiedykolwiek nauczyliśmy się naprawdę uczyć? Dowiedz się dlaczego czasem zapamiętujemy lepiej lub gorzej. Jak odkryć swój styl przyswajania wiedzy i dopasować do niego skuteczne metody uczenia się?

W uniknięciu błędów i wprowadzeniu zmian do Twojej strategii nauki pomogą Ci Sławomir Prusakowski – psycholog, trener, nauczyciel akademicki, doradca - oraz Michalina Mruczyk – psycholog pracująca w szkołach, absolwentka Uniwersytetu SWPS.

Lifehacki na maturę - techniki pamięciowe, ściągi

Nie ma co ukrywać, matura zbliża się wielkimi krokami. Bez wątpienia przed Tobą czas intensywnych powtórek i przygotowań do egzaminów. Wykorzystaj go efektywnie. Nie musi to jednak oznaczać przemęczenia i nieprzespanych nocy. W jaki sposób ułatwić i usprawnić swoją naukę, by nauczyć się jak najwięcej? Jak zaplanować ostatni etap przygotowań, by powtórki szły płynnie i były skuteczne? Z jakich technik pamięciowych i narzędzi skorzystać, by bez problemu przyswajać materiał z różnych przedmiotów?

Skuteczne lifehacki na maturę podpowiedzą Ci Sławomir Prusakowski – psycholog, trener, nauczyciel akademicki, doradca - oraz Michalina Mruczyk – psycholog pracująca w szkołach, absolwentka Uniwersytetu SWPS.

O kursie maturalnym - będziemy z Tobą na każdym kroku!

Eksperci z Uniwersytetu SWPS przeprowadzą Cię przez wszystkie etapy przygotowania do egzaminu dojrzałości i rozpoczęcia studiów. Począwszy od stworzenia idealnego planu nauki, poprzez wskazówki dotyczące technik uczenia się i radzenia sobie ze stresem, aż do wyboru najlepszego kierunku i uczelni. W ramach kursu weźmiesz udział w spotkaniach na żywo z naszymi wykładowcami, a dodatkowo, co miesiąc, otrzymasz od nas kolejne materiały wideo i notatki, które wspomogą Cię w czasie nauki.

staron foto

Prowadząca

Michalina Mruczyk – psycholożka pracująca z młodzieżą. Absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Współpracowała z Uniwersytetem SWPS, prowadząc warsztaty dla młodzieży w szkołach oraz podczas Pol'and'Rock Festival. Obecnie pracuje w szkole podstawowej i liceum Spark Academy w Poznaniu.

Ekspert

Sławomir Prusakowski - psycholog, trener, nauczyciel akademicki, doradca. Od 2003 roku pracuję jako Edukator w różnych obszarach rozwoju ludzi. Uwielbia pracować w zespołach różnowiekowych. Z jednej strony pracuje na Uczelni jako praktyk, gdzie pokazuje Studentom Psychologii jak to czego się uczą na wykładach da się przełożyć na praktykę, z drugiej strony prowadził zajęcia w ośrodku pobytu dziennego dla osób starszych we Wrocławiu. Uczy jak uczyć w oparciu o wiedzę o funkcjonowaniu ludzkiego mózgu. Prowadzi wykłady trochę inspirujące ale przede wszystkim poszerzające wiedzę i świadomość. Jest laureatem nagród za działalność prospołeczną (min. PolCul). Prywatnie interesuje się fizyką wysokich energii i fotografowaniem.

staron fotoUzyskaj dostęp do webinarów

Matura 2022

staron foto

Ucz się skutecznie, a nie ciężko.
Planuj mądrze, a nie dużo.

Jestem Przemek Staroń
i zapraszam Cię do udziału
w wyjątkowym kursie.

Przemysław Staroń, psycholog, współautor i główny ekspert kursu,
Nauczyciel Roku 2018, Finalista Global Teacher Prize 2020

staron foto

Maturalne lifehacki, strategie, taktyki.
Złap dobry kurs na maturę!

Jestem Michalina Mruczyk
i zapraszam Cię do udziału
w spotkaniach z ekspertami,
które będę prowadzić!

Michalina Mruczyk, psycholożka i nauczycielka,
współautorka i prowadząca kurs

staron foto
staron foto
psychologia

01

Damy Ci wiedzę i umiejętności,
które przydadzą się nie tylko dziś,
ale i przez całe życie!

badania

02

Nauczymy Cię, jak się uczyć!
Tego nie znajdziesz w swoich
szkolnych podręcznikach!

informatyka

03

Pokażemy Ci narzędzia
do stworzenia dobrego planu
i własnego kalendarza
przygotowań do matury.
A to już połowa sukcesu!

informatyka

04

Z nami dowiesz się
jak wykorzystać stres
jako dodatkowe paliwo
do działania, by w swoim
tempie oswoić niepokój.

staron foto

Harmonogram kursuKrok po kroku do Twojej matury!

Krok 1. Przygotowanie

Jak dobrze przygotować się do matury i nie zwariować w międzyczasie?
Ekspert
Przemysław Staroń
08.11.2021
18.00 - 19.00

Na dobry początek naszego kursu podpowiemy Ci, jak przyjąć odpowiednią perspektywę w Twoich maturalnych przygotowaniach. Poznasz skuteczne wskazówki dotyczące tego, jak ułatwić sobie naukę, powtarzanie materiału i organizację czasu w kolejnych miesiącach. Dowiesz się, jak nie zapomnieć - w natłoku obowiązków i zajęć - że zawsze najważniejsze jest Twoje zdrowie, samopoczucie i zadowolenie z podejmowanych działań. Bo przecież matura to narzędzie, które ma Ci pomóc osiągnąć Twoje cele na przyszłość - nie cel sam w sobie!

Czytaj więcej »

Krok 2. Motywacja i dobry plan

W kolejnym etapie naszego kursu otrzymasz od nas dostęp do materiałów wideo oraz specjalnie przygotowane notatki z których dowiesz się, jak skutecznie zmotywować się do nauki i jak zaplanować kalendarz swoich maturalnych przygotowań.

Ekspert
Przemysław Staroń
Ekspert
Sławomir Prusakowski

Czytaj więcej »

Krok 3. Technologie w nauce

Twoja matura w dobie online - jak wykorzystać nowe technologie w nauce?
Ekspert
Andrzej Tucholski
01.12.2021
18.00 - 19.00

Czy spędzając czas online można przygotowywać się do matury? Jak Internet i nowe technologie mogą usprawnić i uatrakcyjnić naukę? W jaki sposób wykorzystać cyfrowe zdobycze, by zwiększyć efektywność w nauce? Co zrobić, gdy tradycyjne metody nauki wydają się być nudne? W jaki sposób wykorzystująć cyfrowy świat uczyć się mądrze, rozbudzając swoją ciekawość? Podczas kolejnego spotkania naszego kursu podpowiemy Ci, jak technologia i internet mogą stać się Twoimi sprzymierzeńcami w toku maturalnych przygotowań.

Czytaj więcej »

Krok 4. Sprawna nauka

Dziesiątki podręczniki, stosy notatek, niekończąca się lista zagadnień do opanowania. Czy nauka musi się dłużyć i męczyć? Niekoniecznie! Z materiałów wideo i notatek, które od nas otrzymasz dowiesz się jak uczyć się mądrze, a nie ciężko!

Ekspert
Sławomir Prusakowski

Czytaj więcej »

Krok 5. Opanowanie stresu

Z kolejnych materiałów wideo i notatek dowiesz się nie tylko, jak poradzić sobie ze stresem, ale nawet jak się z nim zaprzyjaźnić oraz jak dbać o siebie i swoje dobre samopoczucie.

Ekspert
Przemysław Staroń
Ekspert
Agnieszka Mościcka-Teske

Czytaj więcej »

Krok 6. Strategia na egzamin

Przed Tobą pusty arkusz egzaminacyjny, a w Twojej głowie...też pustka! Jak przygotować się do matury pisemnej tak, by taka wizja nigdy się nie spełniła? O tym jak stworzyć dobrą strategię na egzamin dowiesz się z kolejnej paczki materiałów.

Ekspert
Marta Młyńska

Czytaj więcej »

Krok 7. Twoja przyszłość po maturze

Ostatni etap naszego kursu ma na celu wsparcie Cię w momencie, gdy maturę masz już za sobą i czeka Cię podjęcie decyzji co do dalszego etapu Twojej edukacji.

Ekspert
Przemysław Staroń
Ekspert
Katarzyna Ksenicz

Czytaj więcej »

Zapisz się na kursi uzyskaj dostęp do wszystkich webinarów