Motywacja i dobry plan
W listopadzie otrzymasz od nas dostęp do dwóch wyjątkowych spotkań, notatek i materiałów, które pomogą Ci dobrze zaplanować grafik Twoich maturalnych przygotowań, a także zmotywować się do tego, by zacząć naukę.

Kalendarz przygotowań do matury - zaplanuj naukę
Każdy z nas zna powiedzenie: “dobry plan to połowa sukcesu”. Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Szczególnie, kiedy stoi się w obliczu dużej ilości obowiązków i materiału, który należy przyswoić. Zastanawiasz się jak mądrze podejść do planu nauki do matury? Jak rozłożyć materiał na miesiące, które pozostały do egzaminu dojrzałości? W jaki sposób efektywnie zorganizować swój czas?
W ułożeniu Twojego idealnego kalendarza maturalnych przygotowań pomogą Ci Przemysław Staroń – Nauczyciel Roku 2018, nominowany do Global Teacher Prize 2020, oraz Michalina Mruczyk – psycholog pracująca w szkołach, absolwentka Uniwersytetu SWPS.
10 sposobów, żeby zmotywować się do nauki
Motywowanie innych często okazuje się być prostsze niż mobilizowanie samego siebie. Dlaczego tak się dzieje? Goniące terminy, presja z zewnątrz, coraz więcej materiału do ogarnięcia? Tak, to nie sprzyja motywacji do działania. Jak nie zagubić się w wirze maturalnych przygotowań? W jaki sposób znaleźć energię do uczenia się? Co zrobić, by systematycznie, ale małymi krokami zbliżać się do wyznaczonego celu?
W podtrzymaniu motywacji pomogą Ci Sławomir Prusakowski – psycholog, trener, nauczyciel akademicki, doradca - oraz Michalina Mruczyk – psycholog pracująca w szkołach, absolwentka Uniwersytetu SWPS.
O kursie maturalnym - będziemy z Tobą na każdym kroku!
Eksperci z Uniwersytetu SWPS przeprowadzą Cię przez wszystkie etapy przygotowania do egzaminu dojrzałości i rozpoczęcia studiów. Począwszy od stworzenia idealnego planu nauki, poprzez wskazówki dotyczące technik uczenia się i radzenia sobie ze stresem, aż do wyboru najlepszego kierunku i uczelni. W ramach kursu weźmiesz udział w spotkaniach na żywo z naszymi wykładowcami, a dodatkowo, co miesiąc, otrzymasz od nas kolejne materiały wideo i notatki, które wspomogą Cię w czasie nauki.

Prowadząca
Michalina Mruczyk – psycholożka pracująca z młodzieżą. Absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Współpracowała z Uniwersytetem SWPS, prowadząc warsztaty dla młodzieży w szkołach oraz podczas Pol'and'Rock Festival. Obecnie pracuje w szkole podstawowej i liceum Spark Academy w Poznaniu.
Ekspert
Przemysław Staroń - psycholog i kulturoznawca. Wykładowca Uniwersytetu SWPS oraz współzałożyciel Centrum Rozwoju Jump, w ramach którego wspiera rozwój i stymuluje umiejętność myślenia młodzieży, dorosłych i seniorów. Nauczyciel dyplomowany, twórca Zakonu Feniksa, nagrodzony przez Komisję Europejską orędownik spotkań pokoleń. Wybrany Człowiekiem Roku 2019 w kategorii “Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników “Gazety Wyborczej”. Wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata". Nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, w 2020 roku znalazł się w gronie 50 nauczycieli na świecie nominowanych do Nauczycielskiego Nobla - Global Teacher Prize. Tutor niemal 50 finalistów i laureatów Olimpiady Filozoficznej, fan kreatywnego nauczania i twórca pracowni #utrzy, jako prekursor wykorzystania Snapchata, w edukacji nazywany profesorem Snapem. Nauczyciel Roku 2018. Ekspert ds. edukacji w sztabie Kandydata na Prezydenta RP Szymona Hołowni.

Ekspert
Sławomir Prusakowski - psycholog, trener, nauczyciel akademicki, doradca. Od 2003 roku pracuję jako Edukator w różnych obszarach rozwoju ludzi. Uwielbia pracować w zespołach różnowiekowych. Z jednej strony pracuje na Uczelni jako praktyk, gdzie pokazuje Studentom Psychologii jak to czego się uczą na wykładach da się przełożyć na praktykę, z drugiej strony prowadził zajęcia w ośrodku pobytu dziennego dla osób starszych we Wrocławiu. Uczy jak uczyć w oparciu o wiedzę o funkcjonowaniu ludzkiego mózgu. Prowadzi wykłady trochę inspirujące ale przede wszystkim poszerzające wiedzę i świadomość. Jest laureatem nagród za działalność prospołeczną (min. PolCul). Prywatnie interesuje się fizyką wysokich energii i fotografowaniem.

Uzyskaj dostęp do webinarów