Twoja przyszłość po maturze
Na ostatnim etapie naszego kursu skupimy się na tym, by pomóc Ci w planowaniu Twojej przyszłość już po egzaminie maturalnym. Z kolejnych spotkań dowiesz się jak podejść do wyboru kierunku studiów oraz uczelni, a także jak sprawnie przebrnąć przez formalności związane z aplikowaniem na studia.

Jak wybrać uczelnię? - pamiętaj o planie A i B
Matury i okres intensywnej nauki pomału dobiegają końca. To dobry moment na planowanie swojej przyszłości po ukończeniu szkoły. Wybór uczelni i kierunku studiów to wyzwanie, przed którym staje większość świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich. Nie zawsze jest to bowiem wybór łatwy i oczywisty. Możliwości jest dużo - rynek uczelni wyższy jest bardzo bogaty i wciąż się rozwija. Podjęcie ostatecznej decyzji - tak, by wybrać rozwiązanie najlepsze dla siebie - wymaga czasu, przemyślenia wszystkich opcji, a także za i przeciw każdej z nich. Jak dojść do tego, co chcesz robić po maturze? Jak wybrać spośród tylu dostępnych możliwości? Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji?
O tym jak znaleźć pomysł i plan na Twoje studia porozmawiają Przemysław Staroń – Nauczyciel Roku 2018, nominowany do Global Teacher Prize 2020, Katarzyna Ksenicz - specjalistka ds. rekrutacji na Uniwersytecie SWPS - oraz Michalina Mruczyk – psycholog pracująca w szkołach, absolwentka Uniwersytetu SWPS.
Jak “bezboleśnie” zapisać się na studia?
Rozpoczęcie studiów to nie lada zmiana i wyzwanie. Nawet, jeśli masz już wybraną uczelnię i kierunek studiów, aby móc cieszyć się statusem studenta, musisz jeszcze przejść przez proces rekrutacji. A ten często może wydawać się onieśmielający. Po pierwsze, tym razem wszystko jest w Twoich rękach - pełnoletniego, pełnoprawnego absolwenta szkoły średniej. To Ty dopełniasz wszystkich formalności i podpisujesz dokumenty. Po drugie, uczelnia to całkiem nowy system organizacji. Wszystko nazywa się inaczej niż w szkole. Sekretariat na uczelni to dziekanat, dyrektor to dziekan, lekcja to zajęcia i to w różnych formach - ćwiczeń, wykładów, konserwatoriów. Do tego wszystkiego uczelnie różnią się zasadami i terminami rekrutacji. Pandemia także wpłynęła na sposób organizacji biur rekrutacji i formę naboru.
Jak odnaleźć się w uczelnianej rzeczywistości? Gdzie szukać informacji? Jakie dokumenty będą Ci potrzebne? Jakich formalności musisz dopełnić przed udaniem się do biura rekrutacji? W jak najlepszym przygotowaniu się do rekrutacji na studia pomogą Ci Katarzyna Ksenicz - specjalistka ds. rekrutacji na Uniwersytecie SWPS - oraz Michalina Mruczyk – psycholog pracująca w szkołach, absolwentka Uniwersytetu SWPS.
O kursie maturalnym - będziemy z Tobą na każdym kroku!
Eksperci z Uniwersytetu SWPS przeprowadzą Cię przez wszystkie etapy przygotowania do egzaminu dojrzałości i rozpoczęcia studiów. Począwszy od stworzenia idealnego planu nauki, poprzez wskazówki dotyczące technik uczenia się i radzenia sobie ze stresem, aż do wyboru najlepszego kierunku i uczelni. W ramach kursu weźmiesz udział w spotkaniach na żywo z naszymi wykładowcami, a dodatkowo, co miesiąc, otrzymasz od nas kolejne materiały wideo i notatki, które wspomogą Cię w czasie nauki.

Prowadząca
Michalina Mruczyk – psycholożka pracująca z młodzieżą. Absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Współpracowała z Uniwersytetem SWPS, prowadząc warsztaty dla młodzieży w szkołach oraz podczas Pol'and'Rock Festival. Obecnie pracuje w szkole podstawowej i liceum Spark Academy w Poznaniu.
Ekspert
Przemysław Staroń - psycholog i kulturoznawca. Wykładowca Uniwersytetu SWPS oraz współzałożyciel Centrum Rozwoju Jump, w ramach którego wspiera rozwój i stymuluje umiejętność myślenia młodzieży, dorosłych i seniorów. Nauczyciel dyplomowany, twórca Zakonu Feniksa, nagrodzony przez Komisję Europejską orędownik spotkań pokoleń. Wybrany Człowiekiem Roku 2019 w kategorii “Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników “Gazety Wyborczej”. Wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata". Nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, w 2020 roku znalazł się w gronie 50 nauczycieli na świecie nominowanych do Nauczycielskiego Nobla - Global Teacher Prize. Tutor niemal 50 finalistów i laureatów Olimpiady Filozoficznej, fan kreatywnego nauczania i twórca pracowni #utrzy, jako prekursor wykorzystania Snapchata, w edukacji nazywany profesorem Snapem. Nauczyciel Roku 2018. Ekspert ds. edukacji w sztabie Kandydata na Prezydenta RP Szymona Hołowni.

Ekspertka
Katarzyna Ksenicz - specjalistka ds. rekrutacji na Uniwersytecie SWPS. Od ponad 6 lat rekrutuje studentów na studia na Uniwersytecie SWPS. Obecnie pracuje głównie z młodzieżą z zagranicy, zachęcając do podjęcia studiów zarówno w języku polskim, jak i angielskim, kieruje pracą rekrutacji zagranicznej. Dla Uniwersytetu SWPS koordynowała projekt Strefa Rodzica, który zakładał warsztaty i wykłady psychologiczne wspierające wychowanie dzieci i młodzieży.

Uzyskaj dostęp do webinarów