logo uswps nazwa 3

Twoja przyszłość po maturze

Na ostatnim etapie naszego kursu skupimy się na tym, by pomóc Ci w planowaniu Twojej przyszłość już po egzaminie maturalnym. Z kolejnych spotkań dowiesz się jak podejść do wyboru kierunku studiów oraz uczelni, a także jak sprawnie przebrnąć przez formalności związane z aplikowaniem na studia.

Uzyskaj dostęp do webinarów
staron foto

Jak wybrać uczelnię? - pamiętaj o planie A i B

Matury i okres intensywnej nauki pomału dobiegają końca. To dobry moment na planowanie swojej przyszłości po ukończeniu szkoły. Wybór uczelni i kierunku studiów to wyzwanie, przed którym staje większość świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich. Nie zawsze jest to bowiem wybór łatwy i oczywisty. Możliwości jest dużo - rynek uczelni wyższy jest bardzo bogaty i wciąż się rozwija. Podjęcie ostatecznej decyzji - tak, by wybrać rozwiązanie najlepsze dla siebie - wymaga czasu, przemyślenia wszystkich opcji, a także za i przeciw każdej z nich. Jak dojść do tego, co chcesz robić po maturze? Jak wybrać spośród tylu dostępnych możliwości? Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji?

O tym jak znaleźć pomysł i plan na Twoje studia porozmawiają Przemysław Staroń – Nauczyciel Roku 2018, nominowany do Global Teacher Prize 2020, Katarzyna Ksenicz - specjalistka ds. rekrutacji na Uniwersytecie SWPS - oraz Michalina Mruczyk – psycholog pracująca w szkołach, absolwentka Uniwersytetu SWPS.

Jak “bezboleśnie” zapisać się na studia?

Rozpoczęcie studiów to nie lada zmiana i wyzwanie. Nawet, jeśli masz już wybraną uczelnię i kierunek studiów, aby móc cieszyć się statusem studenta, musisz jeszcze przejść przez proces rekrutacji. A ten często może wydawać się onieśmielający. Po pierwsze, tym razem wszystko jest w Twoich rękach - pełnoletniego, pełnoprawnego absolwenta szkoły średniej. To Ty dopełniasz wszystkich formalności i podpisujesz dokumenty. Po drugie, uczelnia to całkiem nowy system organizacji. Wszystko nazywa się inaczej niż w szkole. Sekretariat na uczelni to dziekanat, dyrektor to dziekan, lekcja to zajęcia i to w różnych formach - ćwiczeń, wykładów, konserwatoriów. Do tego wszystkiego uczelnie różnią się zasadami i terminami rekrutacji. Pandemia także wpłynęła na sposób organizacji biur rekrutacji i formę naboru.

Jak odnaleźć się w uczelnianej rzeczywistości? Gdzie szukać informacji? Jakie dokumenty będą Ci potrzebne? Jakich formalności musisz dopełnić przed udaniem się do biura rekrutacji? W jak najlepszym przygotowaniu się do rekrutacji na studia pomogą Ci Katarzyna Ksenicz - specjalistka ds. rekrutacji na Uniwersytecie SWPS - oraz Michalina Mruczyk – psycholog pracująca w szkołach, absolwentka Uniwersytetu SWPS.

O kursie maturalnym - będziemy z Tobą na każdym kroku!

Eksperci z Uniwersytetu SWPS przeprowadzą Cię przez wszystkie etapy przygotowania do egzaminu dojrzałości i rozpoczęcia studiów. Począwszy od stworzenia idealnego planu nauki, poprzez wskazówki dotyczące technik uczenia się i radzenia sobie ze stresem, aż do wyboru najlepszego kierunku i uczelni. W ramach kursu weźmiesz udział w spotkaniach na żywo z naszymi wykładowcami, a dodatkowo, co miesiąc, otrzymasz od nas kolejne materiały wideo i notatki, które wspomogą Cię w czasie nauki.

staron foto

Prowadząca

Michalina Mruczyk – psycholożka pracująca z młodzieżą. Absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Współpracowała z Uniwersytetem SWPS, prowadząc warsztaty dla młodzieży w szkołach oraz podczas Pol'and'Rock Festival. Obecnie pracuje w szkole podstawowej i liceum Spark Academy w Poznaniu.

Ekspert

Przemysław Staroń - psycholog i kulturoznawca. Wykładowca Uniwersytetu SWPS oraz współzałożyciel Centrum Rozwoju Jump, w ramach którego wspiera rozwój i stymuluje umiejętność myślenia młodzieży, dorosłych i seniorów. Nauczyciel dyplomowany, twórca Zakonu Feniksa, nagrodzony przez Komisję Europejską orędownik spotkań pokoleń. Wybrany Człowiekiem Roku 2019 w kategorii “Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników “Gazety Wyborczej”. Wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata". Nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, w 2020 roku znalazł się w gronie 50 nauczycieli na świecie nominowanych do Nauczycielskiego Nobla - Global Teacher Prize. Tutor niemal 50 finalistów i laureatów Olimpiady Filozoficznej, fan kreatywnego nauczania i twórca pracowni #utrzy, jako prekursor wykorzystania Snapchata, w edukacji nazywany profesorem Snapem. Nauczyciel Roku 2018. Ekspert ds. edukacji w sztabie Kandydata na Prezydenta RP Szymona Hołowni.

staron foto

Ekspertka

Katarzyna Ksenicz - specjalistka ds. rekrutacji na Uniwersytecie SWPS. Od ponad 6 lat rekrutuje studentów na studia na Uniwersytecie SWPS. Obecnie pracuje głównie z młodzieżą z zagranicy, zachęcając do podjęcia studiów zarówno w języku polskim, jak i angielskim, kieruje pracą rekrutacji zagranicznej. Dla Uniwersytetu SWPS koordynowała projekt Strefa Rodzica, który zakładał warsztaty i wykłady psychologiczne wspierające wychowanie dzieci i młodzieży.

staron fotoUzyskaj dostęp do webinarów

Matura 2022

staron foto

Ucz się skutecznie, a nie ciężko.
Planuj mądrze, a nie dużo.

Jestem Przemek Staroń
i zapraszam Cię do udziału
w wyjątkowym kursie.

Przemysław Staroń, psycholog, współautor i główny ekspert kursu,
Nauczyciel Roku 2018, Finalista Global Teacher Prize 2020

staron foto

Maturalne lifehacki, strategie, taktyki.
Złap dobry kurs na maturę!

Jestem Michalina Mruczyk
i zapraszam Cię do udziału
w spotkaniach z ekspertami,
które będę prowadzić!

Michalina Mruczyk, psycholożka i nauczycielka,
współautorka i prowadząca kurs

staron foto
staron foto
psychologia

01

Damy Ci wiedzę i umiejętności,
które przydadzą się nie tylko dziś,
ale i przez całe życie!

badania

02

Nauczymy Cię, jak się uczyć!
Tego nie znajdziesz w swoich
szkolnych podręcznikach!

informatyka

03

Pokażemy Ci narzędzia
do stworzenia dobrego planu
i własnego kalendarza
przygotowań do matury.
A to już połowa sukcesu!

informatyka

04

Z nami dowiesz się
jak wykorzystać stres
jako dodatkowe paliwo
do działania, by w swoim
tempie oswoić niepokój.

staron foto

Harmonogram kursuKrok po kroku do Twojej matury!

Krok 1. Przygotowanie

Jak dobrze przygotować się do matury i nie zwariować w międzyczasie?
Ekspert
Przemysław Staroń
08.11.2021
18.00 - 19.00

Na dobry początek naszego kursu podpowiemy Ci, jak przyjąć odpowiednią perspektywę w Twoich maturalnych przygotowaniach. Poznasz skuteczne wskazówki dotyczące tego, jak ułatwić sobie naukę, powtarzanie materiału i organizację czasu w kolejnych miesiącach. Dowiesz się, jak nie zapomnieć - w natłoku obowiązków i zajęć - że zawsze najważniejsze jest Twoje zdrowie, samopoczucie i zadowolenie z podejmowanych działań. Bo przecież matura to narzędzie, które ma Ci pomóc osiągnąć Twoje cele na przyszłość - nie cel sam w sobie!

Czytaj więcej »

Krok 2. Motywacja i dobry plan

W kolejnym etapie naszego kursu otrzymasz od nas dostęp do materiałów wideo oraz specjalnie przygotowane notatki z których dowiesz się, jak skutecznie zmotywować się do nauki i jak zaplanować kalendarz swoich maturalnych przygotowań.

Ekspert
Przemysław Staroń
Ekspert
Sławomir Prusakowski

Czytaj więcej »

Krok 3. Technologie w nauce

Twoja matura w dobie online - jak wykorzystać nowe technologie w nauce?
Ekspert
Andrzej Tucholski
01.12.2021
18.00 - 19.00

Czy spędzając czas online można przygotowywać się do matury? Jak Internet i nowe technologie mogą usprawnić i uatrakcyjnić naukę? W jaki sposób wykorzystać cyfrowe zdobycze, by zwiększyć efektywność w nauce? Co zrobić, gdy tradycyjne metody nauki wydają się być nudne? W jaki sposób wykorzystująć cyfrowy świat uczyć się mądrze, rozbudzając swoją ciekawość? Podczas kolejnego spotkania naszego kursu podpowiemy Ci, jak technologia i internet mogą stać się Twoimi sprzymierzeńcami w toku maturalnych przygotowań.

Czytaj więcej »

Krok 4. Sprawna nauka

Dziesiątki podręczniki, stosy notatek, niekończąca się lista zagadnień do opanowania. Czy nauka musi się dłużyć i męczyć? Niekoniecznie! Z materiałów wideo i notatek, które od nas otrzymasz dowiesz się jak uczyć się mądrze, a nie ciężko!

Ekspert
Sławomir Prusakowski

Czytaj więcej »

Krok 5. Opanowanie stresu

Z kolejnych materiałów wideo i notatek dowiesz się nie tylko, jak poradzić sobie ze stresem, ale nawet jak się z nim zaprzyjaźnić oraz jak dbać o siebie i swoje dobre samopoczucie.

Ekspert
Przemysław Staroń
Ekspert
Agnieszka Mościcka-Teske

Czytaj więcej »

Krok 6. Strategia na egzamin

Przed Tobą pusty arkusz egzaminacyjny, a w Twojej głowie...też pustka! Jak przygotować się do matury pisemnej tak, by taka wizja nigdy się nie spełniła? O tym jak stworzyć dobrą strategię na egzamin dowiesz się z kolejnej paczki materiałów.

Ekspert
Marta Młyńska

Czytaj więcej »

Krok 7. Twoja przyszłość po maturze

Ostatni etap naszego kursu ma na celu wsparcie Cię w momencie, gdy maturę masz już za sobą i czeka Cię podjęcie decyzji co do dalszego etapu Twojej edukacji.

Ekspert
Przemysław Staroń
Ekspert
Katarzyna Ksenicz

Czytaj więcej »

Zapisz się na kursi uzyskaj dostęp do wszystkich webinarów