Opanowanie stresu
Styczeń poświęcimy Twoim emocjom i dobremu samopoczuciu. Otrzymasz od nas dostęp do spotkań oraz notatek, z których dowiesz się jak skutecznie poradzić sobie z przedmaturalnym stresem oraz jak zadbać o siebie w okresie natężonej nauki i wysiłku.

Jak w 10 krokach poradzić sobie ze stresem przed maturą?
Egzamin maturalny jest pewnego rodzaju podsumowaniem Twojej edukacji. Wiąże się z dużą ilością obowiązków, presją czasu i lękiem przed porażką. To zupełnie naturalne, że wywołuje to stres. Czasami bardzo trudno jest go opanować i może przeszkadzać w realizacji zadań. Zastanawiasz się, czy dasz radę? Czy zdążysz się wszystkiego nauczyć na czas? Wyobrażasz sobie, że podczas testu tak się zdenerwujesz, że wszystko zapomnisz? Nie musi tak być! Stres związany z maturą można skutecznie poskromić. A nawet wykorzystać jako dodatkową motywację do działania. Jak nie dać się nerwom? Co pomoże Ci zadbać o dobre samopoczucie w trakcie intensywnej nauki? Co zrobić, aby w decydującym momencie nie sparaliżował Cię stres?
Odpowiedzi na te, i inne pytania, udzielają dr Agnieszka Mościcka-Teske - psycholog, psychoterapeutka - oraz Michalina Mruczyk – psycholog pracująca w szkołach, absolwentka Uniwersytetu SWPS.
Uwolnij swoje emocje! Matura w czasach pandemii, czyli jak zadbać o siebie
Matura - nawet w normalnych warunkach to czas dużego wysiłku, a często także niepokoju. W okresie pandemii koronawirusa wiąże się ona z dodatkowymi obciążeniami. Od ponad roku jesteśmy zamknięci w domach, pozbawieni bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami, rozrywek poza domem i własnej przestrzeni. Jednocześnie wciąż musimy stawiać czoła codziennym obowiązkom - pracować, uczyć się i przygotowywać do matury. Taka sytuacja może mocno nadwyrężać nasze zasoby - emocjonalne, poznawcze i fizyczne. Co zrobić, żeby zminimalizować negatywne skutki wywołane epidemią i stresem związanym z maturą? Jak radzić sobie z emocjami? W jaki sposób zadbać o swoje dobre samopoczucie? Gdzie szukać wsparcia?
O tym jak przetrwać maturalny czas i zadbać o siebie porozmawiają Przemysław Staroń – Nauczyciel Roku 2018, nominowany do Global Teacher Prize 2020, oraz Anna Szulczewska – psycholog, absolwentka Uniwersytetu SWPS.
O kursie maturalnym - będziemy z Tobą na każdym kroku!
Eksperci z Uniwersytetu SWPS przeprowadzą Cię przez wszystkie etapy przygotowania do egzaminu dojrzałości i rozpoczęcia studiów. Począwszy od stworzenia idealnego planu nauki, poprzez wskazówki dotyczące technik uczenia się i radzenia sobie ze stresem, aż do wyboru najlepszego kierunku i uczelni. W ramach kursu weźmiesz udział w spotkaniach na żywo z naszymi wykładowcami, a dodatkowo, co miesiąc, otrzymasz od nas kolejne materiały wideo i notatki, które wspomogą Cię w czasie nauki.

Prowadząca
Michalina Mruczyk – psycholożka pracująca z młodzieżą. Absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Współpracowała z Uniwersytetem SWPS, prowadząc warsztaty dla młodzieży w szkołach oraz podczas Pol'and'Rock Festival. Obecnie pracuje w szkole podstawowej i liceum Spark Academy w Poznaniu.
Ekspertka
dr Agnieszka Mościcka-Teske - psycholog, psychoterapeutka, trenerka umiejętności psychologicznych i biegła sądowa, powoływana jako ekspert w sprawach o mobbing i molestowanie seksualne w miejscu pracy. Absolwentka Szkoły Trenerów i Psychoterapeutów Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie (akredytacja EAP i EAGT).Zajmuje się problematyką stresu i sposobów radzenia sobie z nim, z uwzględnieniem czynników indywidualnych i środowiskowych, które chronią człowieka przed negatywnymi skutkami stresu. Jest autorką szeregu artykułów naukowych na temat stresu zawodowego i mobbingu. Na poznańskim wydziale Uniwersytetu SWPS prowadzi zajęcia z zakresu psychologii klinicznej, psychologii zdrowia i psychologii pracy.

Ekspert
Przemysław Staroń - psycholog i kulturoznawca. Wykładowca Uniwersytetu SWPS oraz współzałożyciel Centrum Rozwoju Jump, w ramach którego wspiera rozwój i stymuluje umiejętność myślenia młodzieży, dorosłych i seniorów. Nauczyciel dyplomowany, twórca Zakonu Feniksa, nagrodzony przez Komisję Europejską orędownik spotkań pokoleń. Wybrany Człowiekiem Roku 2019 w kategorii “Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników “Gazety Wyborczej”. Wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata". Nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, w 2020 roku znalazł się w gronie 50 nauczycieli na świecie nominowanych do Nauczycielskiego Nobla - Global Teacher Prize. Tutor niemal 50 finalistów i laureatów Olimpiady Filozoficznej, fan kreatywnego nauczania i twórca pracowni #utrzy, jako prekursor wykorzystania Snapchata, w edukacji nazywany profesorem Snapem. Nauczyciel Roku 2018. Ekspert ds. edukacji w sztabie Kandydata na Prezydenta RP Szymona Hołowni.

Uzyskaj dostęp do webinarów