hr award color

logo uswps nazwa 3

mob poz str

INFORMATYKA
nowy kierunek
Solidne fundamenty, które w przyszłości pozwolą Ci z łatwością rozwijać zdolności informatyczne. Kompetencje miękkie, które umożliwią Ci odnalezienie się w rzeczywistym środowisku pracy.

Jubileusz 25-lecia to wspólne święto. Radość i refleksja będą nam towarzyszyć podczas różnych wydarzeń i inicjatyw organizowanych z okazji jubileuszu. Bądźmy podczas nich razem - w sposób, jaki jest możliwy w czasie pandemii.

Jubileusz 25-lecia

previous arrow
next arrow
Slider

Znajdź studia dla siebie!

AJAX callback

Zobacz także:

Nauka i badania

Od początku istnienia inwestujemy w rozwój nauki i dbamy o wysoką jakość realizowanych projektów, których wyniki znajdują zastosowanie w różnych obszarach gospodarki i życia społecznego. Badaniami i edukacją w inspirującym środowisku wspieramy ludzi w spełnianiu marzeń oraz osiąganiu celów indywidualnych i wspólnotowych.

poznaj naszą działalność naukowo-badawczą

Konferencje 22-11-2021

Ciemna liczba przestępstw – oblicza Dextera, czyli dyskusja nad sprawstwem, winą i karą

– Przysłowie indiańskie mówi o dwóch wilkach, które mamy w sobie – dobrego i złego. Czy od nas samych zależy, którego z nich pielęgnujemy? Czy nasze zachowanie jest wynikiem „wolnej...

Czytaj więcej

Konferencje 28-09-2021

Paradygmat Quality of Life (Jakości Życia) w kształtowaniu strategii rozwojowych instytucji publiczn…

Paradygmat Jakości Życia (Quality of Life) wypiera dziś dominujący w XX w. paradygmat Rozwoju Gospodarczego w budowaniu strategii rozwojowych instytucji publicznych i prywatnych, co już w latach 80. przewidywał prekursor nurtu badań Jakości Życia...

Czytaj więcej

Nowości wydawnicze 23-09-2021

Nowe medyczne prawo karne

Podręcznik akademicki „Nowe medyczne prawo karne” pod redakcją naukową dr hab. Teresy Gardockiej, prof. Uniwersytetu SWPS oraz dr. hab. Dariusza Jagiełły z Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie stanowi bieżącą analizę wybranych aspektów prawa medycznego...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 21-09-2021

Uniwersytet SWPS na IV Kongresie Edukacji

Uniwersytet SWPS jest jednym z merytorycznych partnerów IV Kongresu Edukacji. W jego Radzie Programowej zasiada wykładowczyni naszej uczelni – prof. dr hab. Hanna Komorowska-Janowska, która pełni również rolę Przewodniczącej Komitetu...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 14-09-2021

Praca w nowej (nie)normalności – raport badaczy z SWPS Innowacje

Nawet jeśli myślimy, że coś jest dla nas dobre, nie zawsze rzeczywiście tak jest. Naukowcy z SWPS Innowacje – dr Ewa Jarczewska-Gerc i prof. Mirosław Filiciak, a także Bartłomiej Brach, opracowali we...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 30-08-2021

Uniwersytet SWPS partnerem konkursu Innowator Mazowsza

Konkurs Innowator Mazowsza już po raz 13. wyłoni Innowacyjnych Naukowców i Innowacyjne Firmy z województwa mazowieckiego. W zmaganiach nagrodzeni zostaną młodzi badacze oraz firmy z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw...

Czytaj więcej

Nagrody i wyróżnienia 16-07-2021

Elsevier Research Impact Leaders Award 2020 dla Uniwersytetu SWPS

Z przyjemnością informujemy, że po raz trzeci z rzędu Uniwersytet SWPS otrzymał nagrodę Elsevier Research Impact Leaders Award w kategorii Humanities. To prestiżowe wyróżnienie potwierdza wysoką rangę naszej uczelni i...

Czytaj więcej

Nowości wydawnicze 08-07-2021

Reglamentacja broni palnej w Europie. Wybrane zagadnienia

Monografia „Reglamentacja broni palnej w Europie. Wybrane zagadnienia” pod redakcją naukową dr. hab. Dariusza Jagiełły z Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie przedstawia unijne dyrektywy dotyczące posiadania broni palnej w państwach...

Czytaj więcej

Nowości wydawnicze 29-03-2021

Teoria i praktyka projektowania (komunikacji). (Re)design designu

W publikacji „Teoria i praktyka projektowania (komunikacji). (Re)design designu” dr. Mariusza Wszołka z Grafiki Uniwersytetu SWPS możemy odnaleźć pomysły na przeprojektowanie projektowania. Mimo że design rozumiany jest w tej książce jako proces rozwiązywania...

Czytaj więcej

Nowości wydawnicze 19-02-2021

Dopasowanie kompetencyjne człowieka do pracy

W psychologii wyróżnia się trzy możliwe przyczyny zadowolenia z pracy. Po pierwsze, środowisko. Jeżeli w pracy są jasno postawione cele, systematyczne wsparcie przełożonego i współpracowników, a także poczucie kontroli nad...

Czytaj więcej

UNIWERSYTET SWPS 25-01-2021

Aplikacja RESQL – stop przemocy w polskich szkołach

Co trzeci uczeń w Polsce doświadczył przemocy ze strony rówieśników, jednak tylko około 20 proc. z nich zgłasza takie sytuacje. Ci, którzy zdecydują się na rozmowę z pedagogiem, ale nie...

Czytaj więcej

Badania 25-01-2021

Job Crafting – zmień swoją pracę, nie zmieniając jej

Nie jesteś zadowolony ze swoich obowiązków zawodowych? Twoja satysfakcja z pracy i poziom zaangażowania spadają? Z pomocą przychodzi job crafting. Czym jest, kto i jak może go wprowadzić? Dr Marta Roczniewska...

Czytaj więcej

Nagrody i wyróżnienia 22-01-2021

Nagroda Popularyzatora Nauki 2020 dla dr Joanny Stojer-Polańskiej

Dr Joanna Stojer-Polańska z naszego Uniwersytetu została wybrana Popularyzatorem Nauki 2020 w kategorii Naukowiec. Jej działania upowszechniania wiedzy dotyczą badań kryminalistycznych, ciemnej liczby przestępstw oraz pracy zwierząt na służbie. Laureatka...

Czytaj więcej

UNIWERSYTET SWPS 14-01-2021

Przemoc rówieśnicza wśród dzieci i młodzieży – zjawisko, które można zwalczyć za pomocą aplikacji mo…

Co trzecie dziecko w wieku szkolnym doświadcza przemocy rówieśniczej. Agresja fizyczna, przemoc psychiczna, a także cyberprzemoc to powszechne zjawiska wśród młodych osób. Sytuacja jest o tyle trudna, że ofiary niechętnie...

Czytaj więcej

Badania 21-12-2020

Ilu jest artystów w Polsce? Pionierskie badania naukowców z Uniwersytetu SWPS

Światło dzienne ujrzała właśnie publikacja „Policzone i policzeni! Artystki i artyści w Polsce”, pierwszy w powojennych dziejach kraju raport z badań, który wykazuje liczebność czynnego zawodowo środowiska artystycznego, a także...

Czytaj więcej

sprawdź pozostałe aktualności

W dniach 13-14 marca 2014 r. po raz kolejny odbyło się ciekawe wydarzenie propagujące interdyscyplinarną wiedzę o mózgu – II Wrocławskie Dni Mózgu zorganizowane zostały w ramach Światowego Tygodnia Mózgu.

Dni Mózgu 2014 odbyły się w siedzibach Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Organizatorami wydarzenia było Koło Naukowe Neuropsychologii działające przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz Interdyscyplinarne Koło Pomocy Neuropsychologicznej z Instytutu Psychologii Uniwersytu Wrocławskiego.

Wstęp na wydarzenie wolny, zapisy obowiązują jedynie na warsztaty.

 

 

{magictabs}O wydarzeniu::

Światowy Tydzień Mózgu jest obchodzony na całym świecie. Co roku, podczas wydarzenia można uczestniczyć w popularnonaukowych wykładach i warsztatach upowszechniających wiedzę na temat neuronauki – fascynującej dyscypliny zajmującej się układem nerwowym człowieka. Celem organizatorów było zainteresowanie ludzi badaniami odkrywającymi zagadki naszego umysłu. Dlatego też program konferencji był atrakcyjny zarówno dla specjalistów, jak i dla osób, które wcześniej nie miały styczności z neuronauką. 

Uczestnicy wysłuchali wykładów, które poprowadzili znani naukowcy oraz osoby zawodowo zajmujące się teoretycznymi i praktycznymi aspektami wiedzy o mózgu. Jednakże Dni Mózgu to nie tylko ciekawe prelekcje prowadzone przez znakomitych specjalistów, lecz także pokazy, podczas których można było „dotknąć” neuronauki. Nie zabrakło okazji na rozmowę z naukowcami, pasjonatami i studentami, którym temat mózgu i jego funkcjonowania nie jest obcy. 

||||Program::

Uniwersytet Wrocławski - 13 marca 2014 r.

9.30-9.45 Otwarcie konferencji
9.45-10.30

„Jak badamy mechanizmy uczenia się na poziomie neuronów i synaps?”
dr hab, prof. UWr Jerzy Mozrzymas, Wydział Nauk Biologicznych Uniwerytetu Wrocławskiego
 10.30-11.15 Choroba ciała czy duszy- różnicowanie otępienia i depresji u osób w podeszłym wieku" mgr Katarzyna Mokrzyńska, Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego
 11.15-12.00 „Czy możliwa jest choroba Alzheimera bez zaburzeń pamięci?”
mgr Agnieszka Żelwetro, Ośrodek Badawczo - Naukowo- Dydaktyczny Chorób Otępiennych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 12.00-13.00 Przerwa
 13.00-13.45 mgr Ewa Galewska i mgr Tomasz Galewski, Klinika Leczenia Jąkania w Warszawie
 13.45-14.30 „50 lat mojej pracy terapeutycznej z osobami z dysfunkcjami mózgu”
dr Joanna Przesmycka – Kamińska, Stowarzyszenie Neuropsychologiczne „Pod Klonowym Liściem”
 14.30-15.15

„Neuromuzykoterapia – zastosowanie muzyki w rehabilitacji neurologicznej”
mgr Katarzyna Ruda, Akademia Muzyczna we Wrocławiu

 15.15-16.00

„Przezczaszkowa stymulacja stałoprądowa tDCs zwana mikropolaryzacją mózgu jako metoda terapeutyczna”
dr inż. Joanna Budzisz, Politechnika Wrocławska

16.00

Podsumowanie pierwszego dnia konferencji

16.00-18.00

„Ja jąkający się”
mgr Ewa Galewska, mgr Tomasz Galewski

Wydział Zamiejscowy SWPS we Wrocławiu – 14 marca 2014 r.

9.00-9.10
sala 120
Otwarcie konferencji
9.10-10.10
sala 120
„Czy niemowlęta myślą o umysłach innych ludzi? Od niejawnej do jawnej teorii umysłu”
dr hab. Marta Maria Białecka-Pikul
10.10-11.10
sala 120
„Mózg na „dopalaczach”
prof. dr hab. n. farm. Jolanta Zawilska
11.10-11.55
sala 120
„Modelowanie funkcji poznawczych u pacjentów z zaburzeniami psychicznymi za pomocą sztucznych sieci neuronowych”
dr n. med. Dorota Frydecka
11.55-12.30
sala 120
Przerwa kawowa
12.30-13.30
sala 120
„Świadome i nieświadome przetwarzanie emocji w mózgu”
dr Remigiusz Szczepanowski
13.30-14.30
sala 120
„Nowoczesne neurotechnologie a efektywność neurodiagnozy i neuroterapii w XXI wieku” 
prof. zw. dr hab. Maria Pąchalska
14.30-15.30

Przerwa obiadowa

15.30-18.30
sala 113

Warsztaty „Wstęp do diagnozy neuropsychologicznej”
mgr Olga Podlewska

Zapisy na wasztaty: Informacje na temat rejestracji dostępne będą już wkrótce na FanPage'u >>

 

||||Organizatorzy::

SWPS wroclaw logotyp logo-kolo-neuro-swps-wroclaw

Koło Naukowe Neuropsychologii działające przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu

Koło Naukowe Neuropsychologii powstało na początku roku 2011. Najpierw działaliśmy nieoficjalnie, przygotowując się do późniejszej aktywności w ramach koła. Uczestniczyliśmy w konferencjach: "Neuronus 2011", "The emotional brain", 2011 w Krakowie, oraz spotykaliśmy się regularnie omawiając zagadnienia związane z funkcjonowaniem mózgu.

Obecnie, począwszy od roku akademickiego 2011/2012 jesteśmy oficjalnie zarejestrowanym kołem naukowym, działającym przy Katedrze Psychologii Poznawczej i Różnic Indywidualnych Wydziału Zamiejscowego we Wrocławiu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Obecnie naszym Opiekunem jest dr Remigiusz Szczepanowski. Przewodniczącą Zofia Szczuka.

Rozszerzyliśmy naszą działalność o organizowanie wydarzeń na naszym Wydziale, takich jak: Wrocławskie Spotkania z Neuropsychologią, podczas których zapraszamy znamienitych gości spoza Wrocławia, ekspertów w dziedzinach związanych z badaniami mózgu. Rozpoczęliśmy również przygotowania do współpracy z wrocławskim Stowarzyszeniem na rzecz Autyzmu, podczas którego możemy poznać nie tylko teoretyczne zaplecze Zaburzeń ze spektrum autyzmu, ale także codzienne życie dzieci dotkniętych tym zaburzeniem.

W roku akademickim 2011/12 wraz z Interdyscyplinarnym Kołem Pomocy Neuropsychologicznej działającym przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego rozpoczęliśmy również intensywne przygotowania do pierwszych organizowanych we Wrocławiu obchodów Światowego Dnia Mózgu, które odbyły się w marcu 2013 roku. Konferencja okazała się dużym sukcesem, dlatego też w bieżącym roku akademickim postanowiliśmy ją powtórzyć.

Jednocześnie nie zapomnieliśmy, że solidne teoretyczne zaplecze jest podstawą naszej działalności. W związku z tym spotykamy się regularnie i przygotowując prezentacje, prowadzimy dyskusje na temat funkcjonowania mózgu zdrowego i zaburzonego. W dalszym ciągu członkowie naszego koła uczestniczą w konferencjach krajowych i zagranicznych.

W roku akademickim 2011/12 byliśmy na konferencjach takich, jak: „Neuronus 2012" (Kraków, kwiecień 2012), „Scandinawian Workshop Of Applied Eyetracking" (Sztokholm, maj 2012), „V Seminarium Neuropsychologiczne" (Ścinawa, maj 2012),„Techniki elektrofizjologiczne w badaniach zjawisk bioelektrycznych" (Wrocław, czerwiec 2012).

Jesteśmy dynamiczną grupą osób, które nie tylko chcą zdobyć wiedzę na najwyższym poziomie, ale także zmieniać nasze otoczenie poprzez propagowanie wiedzy o mózgu poza środowiskiem akademickim.

Nasz adres mailowy to: neuropsych@swps.edu.pl

Więcej informacji >>

logo uwr logo-kolo-neuro-uwr

Interdyscyplinarne Koło Pomocy Neuropsychologicznej działające przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jesteśmy aktywnym i bardzo wszechstronnym kołem naukowym Instytutu Psychologii. Istniejemy od 1996 roku i jak głosi wieść Instytutowa prawdopodobnie jesteśmy najstarsi wiekiem. Od samego początku istnienia koło współpracuje ze Stowarzyszeniem Neuropsychologicznym „Pod Klonowym Liściem". Współpraca przynosi obustronne korzyści. Jako studenci mamy możliwość uczestnictwa w grupach wsparcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, gdzie przyglądamy się pracy psychologów i terapeutów, tym samym zdobywamy doświadczenie zawodowe (nie tylko z zakresu neuropsychologii), ale przede wszystkim nieustannie poznajemy nowe, wartościowe osoby. Szczególnie bliska jest nam Młodzieżowa Grupa Wsparcia, bo spotkania są prowadzone są przez studentów.

Jako koło naukowe prowadzimy także, pod okiem naszej opiekun dr Barbary Dolińskiej badania naukowe. W roku akademickim 2010/2011 rozpoczęliśmy projekt dotyczący prozopagnozji, który mamy nadzieję nadal kontynuować (oczywiście przy dalszym zainteresowaniu członków tą tematyką). W maju 2012 roku przedstawiliśmy wyniki naszego badania pilotażowego podczas konferencji Młoda Psychologia, wkrótce ukaże się także publikacja pokonferencyjna z naszym artykułem.

Współpracujemy również z Kołem Naukowym Neuropsychologii działającym przy SWPSie i wspólnie organizujemy Wrocławskie Spotkania z Neuropsychologią (ostatnio naszym gościem był prof. Jan Kaiser) oraz planujemy konferencję w ramach Światowego Tygodnia Mózgu w marcu 2013 roku.

Dodatkowo staramy się angażować w liczne działania integracyjne i promujące w Instytucie Psychologii UWr. Członkowie naszego koła angażują się także w organizację wielu konferencji, współpracę z Fundacją ROSA, a także w działalność innych kół w naszym Instytucie - m.in. Koło Naukowe Psychologii Klinicznej „Psyche", Koło Naukowe Psychologii Poznawczo - Behawioralnej „Matrix",

Naszym głównym celem na rok akademicki 2012/2013 jest poszerzanie wiedzy z zakresu neuropsychologii nie tylko członków koła, ale także pozostałych studentów naszej uczelni i nie tylko.

Nasz adres mailowy: ikpn@uni.wroc.pl

Więcej informacji >>

||||Patroni::

Patronat honorowy

 • Dziekan Wydziału Zamiejscowego SWPS we Wrocławiu
  dr hab. Tomasz Zaleśkiewicz, prof. Uniwersytetu SWPS
 • Prorektor ds. studenckich
  dr hab. Grzegorz Hryciuk, prof. nadzw. UWr

               uni-logo                  SWPS wroclaw logotyp                 
Partnerzy

 • Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii
 • Acta Neuropsychologica
 • Fundacja DANA 
 • Polskie Towarzystwo Neuropsychologiczne
 • Polskie Towarzystwo Badań Układu Nerwowego

pssiap kolor                          medsportpress logo                         

ptneur                     BAW logotyp                    PTBUN 2012 CMYK

  

Patronat medialny

charaktery logo   tuwroclaw   radio-luz-wroclaw

||||Miejsce::

 • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
  Wydział Zamiejscowy SWPS we Wrocławiu
  ul. Ostrowskiego 30
 • Uniwersytet Wrocławski
  Instytut Psychologii
  ul. Dawida 1

 


Wyświetl większą mapę

{/magictabs}

Aktualności

UNIWERSYTET SWPS 05-10-2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

Serdecznie zapraszamy na transmisję online uroczystości inauguracji roku akademickiego 2021/2022, która odbędzie się 5 października o godzinie 10.00. Program przewiduje m.in. wystąpienie prof. Romana Cieślaka, rektora naszej uczelni, oraz występ Chóru Uniwerytetu SWPS. Wykład inauguracyjny...

Czytaj więcej

Blog Strefy Prawa 28-04-2021

Mediacje jako narzędzie rozwiązywania sporów (podcast)

Jakie jest miejsce mediacji w systemie prawa? Czy mediacja to sposób stosowania prawa i jaki jest jej cel? Czy możemy wyróżnić różne style mediacji? Czy jest ona bezapelacyjnym zwycięstwem strony...

Czytaj więcej

Blog Strefy Prawa 02-06-2021

Polaryzacja: czy czeka nas walka pokoleń? (podcast)

Jak młodzi kształtują swoje przekonania polityczne? Jakie mechanizmy stoją za formowaniem ich światopoglądu? Na czym polega przepaść światopoglądowa między młodymi Polkami i Polakami? Co sprawia, że młodzi wychodzą na ulice...

Czytaj więcej

Blog Strefy Designu 29-06-2021

Studenci Grafiki wspierają rodzimych przedsiębiorców – współpraca z polskimi winnicami

Młodzi projektanci z Grafiki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu w ramach projektu realizowanego z firmą Ars Vini wsparli polskich przedsiębiorców i współpracowali z polskimi winnicami. Stworzyli serię projektów opakowań i etykiet win. Wspólnie z winiarzami...

Czytaj więcej

Blog Strefy Designu 12-07-2021

Fotografia intermedialna – czym jest otwarty system wizualny? (podcast)

Fotograficzna neoawangarda, badania wizulane i projekty artystyczne, w których fotografia działa na zasadach określanych przez inne media, a fotograf na zasadach określanych przez fotografię – tym zagadnieniom poświęcony jest nasz kolejny...

Czytaj więcej

Projekt Azja 19-07-2021

Burzliwa historia igrzysk olimpijskich w Japonii

Japonia po raz trzeci w swojej historii szykuje się do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich. Ten kraj, będący od 1909 r. członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, był pierwszym azjatyckim państwem, które otrzymało możliwość...

Czytaj więcej

Rozmowy Kulturalne 09-08-2021

La dolce vita – czy Włochy stały się przereklamowane? (podcast)

Kolebka renesansu, ojczyzna pizzy i makaronu, doskonały kierunek na słoneczne wakacje lub zimowe szaleństwo na stoku. Włochy mają niejedno oblicze i wielkie grono miłośników, marzących o życiu w stylu „la...

Czytaj więcej

Blogosfera Uniwersytetu SWPS

Blog Strefy Designu 12-10-2021

Testy z użytkownikami w metodykach zwinnych – kiedy, jak i po co? (podcast)

W jaki sposób możemy przetestować użyteczność rozwiązania i na jakim etapie to robić? Jakie wyzwania stoją przed organizacją testów z użytkownikami, w projektach prowadzonych w zwinnych metodykach? O czym warto pamięta...

Czytaj więcej

Blog Strefy Designu 11-10-2021

Proces tworzenia systemu identyfikacji wizualnej z perspektywy jej twórców (podcast)

Identyfikacja wizualna to podstawowe narzędzie służące do kreowania wizerunku marki. Dzięki niej możemy niemal bez słów opowiedzieć o organizacji, zaprezentować jej wartości i podkreślić misję. Nie oznacza to jednak, ż...

Czytaj więcej

Blog Strefy Designu 06-10-2021

Architektura informacji w UX

Architektura informacji to jeden z najważniejszych elementów projektowania UX/UI. Odpowiednio zbudowana IA sprawia, że informacje na stronie czy w aplikacji są łatwe do znalezienia i zrozumiałe dla użytkowników. Dlacze...

Czytaj więcej