Praca, rozrywka, kultura, zakupy. Wszystko to mamy na wyciągnięcie ręki i nie musimy nawet wychodzić z domu. Czas pandemii przyzwyczaił nas do tego, że większość potrzeb możemy zaspokoić w sieci. I choć o tym, że życie wirtualne będzie pełniło równie istotną rolę co rzeczywistość, mówi się od lat, to proces realizacji tej wizji ostatnio bardzo przyspieszył. Czy wirtualny świat zastąpi nam rzeczywistość?
Podczas kolejnego spotkania z II edycji HumanTech Meetings będziemy dyskutować na temat nadzoru elektronicznego w pracy. Przedstawimy istniejące rozwiązania technologiczne i zastanowimy się, jak wpływają one na poziom stresu, wydajność i komfort pracownika. Poruszymy też kwestie prawne i etyczne związane z technologiami śledzącymi. Prelegentkami spotkania będą Tara Behrend, specjalistka w obszarze psychologii pracy oraz Karolina Marztanowicz, ekspertka w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.
Konferencja „HumanTech Meetings” finansowana jest ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach konkursu „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu”. Wydarzenie objęte jest patronatem Strefy Technologii Uniwersytetu SWPS.
Prelekcje odbędą się w języku polskim oraz angielskim i będą tłumaczone symultanicznie.
Więcej informacji o II edycji HumanTech Meetings, agendę wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj.
- Typ wydarzenia: webinar
Rozwój technologiczny świata powoduje nieustające zapotrzebowanie na programistów, web developerów, data engineerów i innych pracowników z tego sektora. Mimo korzyści wynikających z pracy z technologią, znalezienie specjalisty nie jest proste. Dla kandydata proces rekrutacyjny w branży IT również nie jest łatwy i różni się od innych rozmów o pracę. Dlatego przed ważną rekrutacją warto dowiedzieć się, czego oczekuje firma poszukująca pracownika. Jak przygotować się do rekrutacji? W jaki sposób wzbudzić zainteresowanie rekrutera? Kiedy aplikować o pracę, by mieć największe szanse? Jak wygląda ten proces okiem rekrutera? Jakie oferty i stanowiska budzą największe zainteresowanie? Czy branża jest w stanie sprostać oczekiwaniom kandydatów? Na te i wiele innych pytań odpowie Katarzyna Aszyk, absolwentka Uniwersytetu SWPS, IT Talent Recruiter & Internship Coordinator. Webinar prowadzi Jakub Grzesiuk, doświadczony IT Recruiter, absolwent Uniwersytetu SWPS.
Raport „Kompetencje w IT. Perspektywy kandydatów, specjalistów i rekruterów” dostępny jest na stronie: www.kompetencjewit.pl.
Udział jest bezpłatny - obowiązują zapisy. Kliknij, by uzupełnić formularz zgłoszeniowy.
Strefa Technologii Uniwersytetu SWPS to projekt popularyzujący wiedzę o wpływie technologii na społeczeństwo. Przyglądamy się i omawiamy szanse, ale i ryzyka, jakie niesie dla ludzi jej bezprecedensowy rozwój. W ramach wielu webinarów i podcastów, spotkamy się z naukowcami, ekspertami i praktykami, którzy w różny sposób związani są z sektorem IT. Podczas rozmów połączymy merytoryczną, ścisłą wiedzę informatyczną z zagadnieniami społecznymi i humanistycznymi.
Gościni
Katarzyna Aszyk – IT Talent Recruiter & Internship Coordinator w Experis (ManpowerGroup), absolwentka Uniwersytetu SWPS. Na co dzień jest odpowiedzialna za prowadzenie procesów rekrutacyjnych z obszaru IT oraz za koordynację programu stażowego. Od ponad 3 lat buduje swoje doświadczenie w agencjach rekrutacyjnych. W swojej codziennej pracy szczególnie kładzie nacisk na budowanie pozytywnych doświadczeń kandydatów oraz szkoleniu przyszłych rekruterów.
Prowadzący
Jakub Grzesiuk – IT Recruiter od ponad trzech lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał w agencji rekrutacyjnej jak i w wewnętrznym dziale HR. Obecnie odpowiada za rekrutację specjalistów IT w firmie gamingowej - Huuuuge Games. W swojej pracy ceni najbardziej stały kontakt z ludźmi i szeroki wachlarz zadań, w które może się zaangażować. W czasie wolnym fan gier i cięższej muzyki. Absolwent Uniwersytetu SWPS.
Termin i miejsce
12 maja 2022 r. (czwartek)
godz. 17.00–18.00, online
Kontakt
Anna Marszałek-Głowacka
[email protected]