"Sorry" artystyczny projekt Joanny Rajkowskiej w Warszawie

Rzeźba „SORRY” to betonowy mur pokryty odłamkami szkła na szczycie. Jest wysoki na tyle, by stanowić fizyczną barierę dla stojącego przed nim człowieka. Ma kojarzyć się z zasiekami na terenach przygranicznych. Mur układa się w intrygujący kształt labiryntu – dopiero z lotu ptaka widać, że to ogromne litery, układające się w napis „SORRY”. Twórczyni projektu zaznacza, że miał on stanowić artystyczną odpowiedź głównie na kryzys na granicy polsko-białoruskiej, jednak jego wymowę można rozszerzyć: dotyka problemu „wrogiej architektury” (hostile architecture), nieprzyjaznej osobom w kryzysie bezdomności, ale też pochyla się nad problemem niesprawiedliwego traktowania uchodźców i migrantów. Wydarzenie jest przykładem współpracy w ramach Human Touch Group. Producentem dzieła sztuki jest Fundacja VOX Artis, a partnerem Concordia Design.

Czytaj więcej »

Uniwersytet SWPS 09-01-2023

Uniwersytet SWPS rozpoczyna współpracę z AGH w Krakowie

Uniwersytet SWPS podpisał porozumienie z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Uniwersytet SWPS 10-10-2022

Pielęgnujemy pamięć, ostrzegamy przed złem totalitaryzmów

Uniwersytet SWPS i Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu realizują porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju badań nad ekonomiką miejsc pamięci.

Uniwersytet SWPS 14-09-2022

"Sorry" artystyczny projekt Joanny Rajkowskiej w Warszawie

Joanna Rajkowska, artystka znana z projektów będących publicznymi manifestacjami w przestrzeni miejskiej, zaprezentuje na dziedzińcu Uniwersytetu SWPS w Warszawie wyjątkową rzeźbę „SORRY”.

Uniwersytet SWPS 14-09-2022

W Krakowie powstanie filia Uniwersytetu SWPS

Uniwersytet SWPS przejął kontrolę założycielską nad Europejskim Centrum Certyfikacji Spółką z o.o., założycielem Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera (WSE).

Uniwersytet SWPS 07-06-2022

Jubileuszowe sympozjum prof. Bogdana Wojciszke

Czy tezy akademickie zawsze da się skutecznie wdrożyć w życie? Będą o tym dyskutować uznani naukowcy podczas sympozjum organizowanego przez Uniwersytet SWPS w Sopocie.

Uniwersytet SWPS 07-06-2022

8 lipca Świętem Uniwersytetu SWPS

8 lipca 2022 roku po raz pierwszy będziemy uroczyście obchodzić Święto Uniwersytetu SWPS.

Uniwersytet SWPS 10-05-2022

"Lotne zespoły" wesprą obywateli Ukrainy

Zespół psychologów z Uniwersytetu SWPS w Poznaniu uzyskał wsparcie finansowe Prezydenta Miasta Poznania na przeprowadzenie projektu "Lotnych zespołów" środowiskowego wsparcia psychologicznego.

Uniwersytet SWPS 11-04-2022

Uniwersytet SWPS koordynuje działania CEDMO w Polsce

Środkowoeuropejskie Obserwatorium Mediów Cyfrowych (CEDMO) rozpoczyna pracę. Uniwersytet SWPS koordynuje jego działania w Polsce.

Uniwersytet SWPS 11-04-2022

„Ola, Borys i nowi przyjaciele” – bajka dla dzieci z Ukrainy

Bajka terapeutyczna opowiada historię ukraińskiego rodzeństwa, przed którym stoi nie lada wyzwanie – odnalezienie się w nowej rzeczywistości, nauka języka, poznawanie polskich liter, miejsc i ludzi.

Uniwersytet SWPS 11-04-2022

Uniwersytet SWPS podejmuje współpracę z Rzecznikiem MSP

Dziekan Wydziału Prawa w Warszawie prof. Adam Bodnar podpisał w imieniu Uniwersytetu SWPS porozumienie z Biurem Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Uniwersytet SWPS 11-04-2022

Klinika Uniwersytetu SWPS pomaga uchodźcom z Ukrainy

Klinika Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS oferuje uzyskanie wsparcia psychologicznego dla osób, które uciekając z ogarniętej konfliktem zbrojnym Ukrainy, schroniły się w Polsce.

Uniwersytet SWPS 11-04-2022

Program Visiting scholars dla akademików z Ukrainy

Uniwersytet SWPS realizuje program Visiting scholars dla pracowników akademickich oraz doktorantów z Ukrainy. To wyraz solidarności oraz chęci pomocy ukraińskiemu środowisku akademickiemu.

Uniwersytet SWPS 02-03-2022

Zniżki w ramach HTG

Pracownicy Human Touch Group mogą korzystać ze zniżek na edukację, kursy, wizyty w restauracji, a także na produkty firmy VOX. Rabat przyznawany jest na rok, z możliwością przedłużenia.

Uniwersytet SWPS 02-03-2022

Wsparcie Uniwersytetu dla studentów i studentek z Ukrainy

Uniwersytet SWPS okazuje wsparcie dla społeczności ukraińskiej. Studenci mogą skorzystać z rozmowy z psychologiem i porad prawnych.

Uniwersytet SWPS 02-03-2022

Podsumowanie prezydencji Uniwersytetu SWPS w HTG

Roczna prezydencja Uniwersytetu SWPS w Human Touch Group zaowocowała nowymi rozwiązaniami, usprawnieniami i wymianą doświadczeń podczas sesji warsztatowych.

Uniwersytet SWPS 01-03-2022

Cykl pomocnych webinarów wokół wojny w Ukrainie

Uniwersytet SWPS przygotował cykl webinarów “W obliczu wojny. Wspieramy wolną Ukrainę”.

Uniwersytet SWPS 25-01-2022

Międzynarodowa Konferencja „Clinical psychology now!”

W dniach 11–12 listopada 2022 roku odbędzie się Międzynarodowa Konferencja EACLIPT organizowana przez Uniwersytet SWPS oraz European Association of Clinical Psychology and Psychological Treatment.

Uniwersytet SWPS 06-12-2021

Projekt absolwentki School of Form na wystawie w Londynie

Pracę Soni Jaśkiewicz „Waste Lab”, będącą rozwinięciem jej projektu dyplomowego „Buraki Lab”, będzie można oglądać do 20 lutego 2022 r. na wystawie Waste Age w Design Museum w Londynie.

Uniwersytet SWPS 02-11-2021

Konkurs na najlepszy studencki projekt startupowy

Studenci z Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu mogą wziąć udział w I konkursie startupowym z obszaru innowacji społecznych.

Uniwersytet SWPS 02-11-2021

Coders Lab partnerem dydaktycznym na Uniwersytecie SWPS

Od roku akademickiego 2021/2022 na Uniwersytecie SWPS można studiować informatykę. Coders Lab będzie odpowiedzialny za część programu związaną z programowaniem w języku Python.

Uniwersytet SWPS 02-11-2021

Uniwersytet SWPS partnerem projektu Looking Through Objects

Uniwersytet SWPS jest partnerem dwuletniego projektu Looking Through Objects realizowanego przez Muzeum Narodowe w Gdańsku.

Uniwersytet SWPS 02-11-2021

Skandynawski Tydzień Kariery

Wszystkich studentów i absolwentów Uniwersytetu SWPS zapraszamy do udziału w organizowanym przez Biuro Karier naszej uczelni 4. Skandynawskim Tygodniu Kariery.

Uniwersytet SWPS 07-10-2021

Nowa identyfikacja wizualna Uniwersytetu SWPS

Od 1 października wprowadzamy nowy System Identyfikacji Wizualnej wraz z nowym logotypem uczelni. To odpowiedź na dynamiczny rozwój organizacji na przestrzeni ostatnich lat oraz symbol zmiany i otwartości na przyszłość.

Uniwersytet SWPS 07-07-2021

School of Form w europejskim projekcie ACCELERATE

Program ACCELERATE to strategiczne partnerstwo kilku europejskich uniwersytetów. Jego celem jest stworzenie nowoczesnych metodologii do nauki sztuk pięknych i projektowania.

Uniwersytet SWPS 07-06-2021

Wracamy do idei integracji Human Touch Group

Poszukiwanie synergii, wymiana wiedzy, doświadczeń oraz integracja podmiotów w ramach HTG to nasz wspólny cel. Po kilku latach przerwy reaktywujemy ideę współpracy obszarowej i połączenia naszych sił.

Uniwersytet SWPS 07-06-2021

25. urodziny Uniwersytetu SWPS

W tym roku Uniwersytet obchodzi 25-lecie działalności.

Uniwersytet SWPS 04-05-2021

Ruszyła rekrutacja na studia 2021/2022 na Uniwersytecie SWPS

Sprawdź ofertę Uniwersytetu SWPS i studiuj na jednej z najlepszych uczelni w Polsce.

Uniwersytet SWPS 31-03-2021

Szkolenie dziennikarzy we współpracy z Uniwersytetem SWPS

Uniwersytet SWPS przystąpił do projektu Erasmus+ MediaNumeric, którego celem jest przeszkolenie nowego pokolenia dziennikarzy do pracy z dużymi zbiorami danych i walki z dezinformacją.

Uniwersytet SWPS 02-03-2021

Uniwersytet SWPS i Innovation & Design Management Conference

Uniwersytet SWPS został partnerem 2. edycji Innovation & Design Management Conference. Konferencja odbędzie się 29-30 marca 2021 r. w formie online.

Uniwersytet SWPS 02-03-2021

Projekt Gov_LAB Uniwersytetu SWPS wspiera samorządy

Projekt gov_LAB wspiera samorządy w projektowaniu usług dla przedsiębiorców. Dostarcza administracji wiedzy i umiejętności do projektowania innowacyjnych usług i programów.

Uniwersytet SWPS 05-02-2021

Uniwersytet SWPS zaprasza na Wystawę Wrocławskiej Grafiki Użytkowej

Tematem przewodnim wystawy jest związek matematyki i projektowania.

Uniwersytet SWPS 11-01-2021

Klinika Terapii Poznawczo-Behawioralnej także online

Pod koniec kwietnia 2020 r., mimo pandemii, swoją działalność rozpoczęła Klinika Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Do tej pory zrealizowano ponad 1700 wizyt.

Uniwersytet SWPS 01-12-2020

Pomagamy dzieciom i młodzieży w kryzysie

Dzięki środkom unijnym - 5 mln zł - młodzi pacjenci otrzymają bezpłatną pomoc w zakresie kompleksowej środowiskowej opieki psychologicznej i psychiatrycznej.

Uniwersytet SWPS 05-10-2020

Naukowcy z Uniwersytetu SWPS zbadali, jak się czujemy nosząc maseczki

Stosowanie maseczek może być znacząco związane z oceną własnego zdrowia psychicznego i fizycznego podczas pandemii COVID-19.

Uniwersytet SWPS 12-09-2020

Laureaci programów „Mistrzowski Start” i „Zmieniam Świat”

Znamy już laureatów programów stypendialnych „Mistrzowski Start” oraz „Zmieniam Świat” – 18 najzdolniejszych kandydatów rozpocznie darmowe studia na Uniwersytecie SWPS.

Uniwersytet SWPS 10-09-2020

Projekty absolwentek Grafiki w kampanii Miasta Wrocław

Absolwentki grafiki w ramach #WrocławZdalnieLokalnie przygotowały kampanię, która zachęca do podejmowania świadomych decyzji konsumenckich i wspierania lokalnych biznesów.

Uniwersytet SWPS 03-06-2020

Psychologia i informatyka, czyli humanizowanie technologii

Nowy kierunek Psychologia i informatyka na Uniwersytecie SWPS jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy, w którym poszukiwani są specjaliści łączący kompetencje analityczne i informatyczne z umiejętnościami społecznymi.

Uniwersytet SWPS 07-05-2020

Med-Stres SOS – na pomoc służbie zdrowia

Aby wesprzeć przedstawicieli zawodów medycznych w radzeniu sobie ze stresem w czasie pandemii, zespół psychologów z Uniwersytetu SWPS stworzył specjalny program wsparcia.

Uniwersytet SWPS 05-05-2020

Strefa Psyche: jest nas 500 tysięcy!

Eksperci w ramach Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS dzielą się wiedzą i udzielają wsparcia psychologicznego ponad 500 tysiącom osób.

Uniwersytet SWPS 04-05-2020

School of Form pomaga służbom medycznym

School of Form wyprodukowała za pomocą drukarek 3D przyłbice ochronne dla pracowników szpitali.

Uniwersytet SWPS 04-05-2020

Z tęsknoty za Uniwersytetem. Filmy na poprawę humoru

Home office, niby więcej czasu wolnego na filmy. Tylko jakie wybrać? Proponujemy te, o uczelni i naukowcach.

Uniwersytet SWPS 06-04-2020

Koronawirus, jakie wyzwania stawia przed nami?

Zapraszamy do śledzenia webinarów i nagrań z cyklu tematycznego Uniwersytetu SWPS o koronawirusie.

Uniwersytet SWPS 04-03-2020

Dzień Mózgu na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu

Zapraszamy na Dzień Mózgu na Uniwersytecie SWPS, zorganizowany w ramach 12. Tygodnia Mózgu w Poznaniu.

Uniwersytet SWPS 02-03-2020

Mózg – poznaj go i trenuj

Podczas spotkania w ramach Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS przyjrzymy się temu, jak trenować mózg i poprawiać jego wydajność.

Uniwersytet SWPS 29-01-2020

Materiał z odpadów buraczanych alternatywą dla plastiku?

Waste LAB to kontynuacja projektu dyplomowego, który ma na celu rozwinięcie technologii oraz testowania produkcji na większą skalę.

Uniwersytet SWPS 28-11-2019

„Czy sztuka uratuje świat” wernisaż wystawy i debata

Co możemy zrobić, by zadbać o naszą planetę? Jak rozpocząć masową rewolucję zmiany świadomości w podejściu do ochrony środowiska? O problemach współczesnego świata porozmawiamy podczas debaty.

Uniwersytet SWPS 04-11-2019

Wystawa Jajo - prace studentów School of Form Uniwersytetu SWPS

Wystawa naczyń ceramicznych studentów specjalności domestic design.

Uniwersytet SWPS 04-11-2019

Forum Legal Design na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu

28 listopada zapraszamy do Wrocławia na 1. Forum Legal Design.

Uniwersytet SWPS 02-10-2019

Strefa Zarządzania patronem Business Insider Trends Festival

Interaktywny festiwal biznesowych trendów, sztuki, muzyki, idei i inspiracji.

Uniwersytet SWPS 01-10-2019

HumanTech Meetings

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „HumanTech Meetings”, podczas którego porozmawiamy o zderzeniu humanistyki z technologią i nauki z biznesem.

Uniwersytet SWPS 01-10-2019

School of Form na Warsaw Home Fair

Od 3 do 6 października w ramach Warsaw Home Fair raz jeszcze zaprezentujemy najnowsze dyplomy absolwentów specjalności communication, domestic, fashion oraz industrial design.

Uniwersytet SWPS 01-10-2019

II Festiwal Książki Psychologicznej w Sopocie

Uniwersytet SWPS oraz Wydawnictwo Smak Słowa zapraszają na II Festiwal Książki Psychologicznej w Sopocie.

Uniwersytet SWPS 29-08-2019

24 września, Warszawa, Open Eyes Economy On Tour 2019

Tegoroczna warszawska odsłona konferencji w ramach Open Eyes Economy On Tour, dotycząca aktywów niematerialnych, zgromadzi przedsiębiorców i przedstawicieli świata nauki.

Uniwersytet SWPS 02-07-2019

School of Form na Gdynia Design Days 2019

Podczas wystawy dyplomowej 5. rocznika absolwentów School of Form w ramach Gdynia Design Days prezentujemy wybrane projekty z 3 specjalności: domestic design, communication design oraz industrial design.

Uniwersytet SWPS 02-07-2019

Strefa Zarządzania na Slot Art Festivalu

Zapraszamy na nietypową odsłonę Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS, która w lipcu zagości na Slot Art Festivalu w Lubiążu – święcie kultury alternatywnej.

Uniwersytet SWPS 02-07-2019

Uniwersytet SWPS na Transatlantyk Festival 2019

Wiedzę można zdobywać w tak niecodziennej oprawie jak ta, która między 11 a 18 lipca pojawi się w Łodzi. To pięćdziesiąt komfortowych łóżek, ocienionych szerokimi baldachimami, umożliwiających wygodne wysłuchanie wykładów.

Uniwersytet SWPS 03-06-2019

Main event. Oblicza projektowania

Wystawa, warsztaty i wykłady to tylko niektóre punkty programu „Main event. Oblicza projektowania”, wydarzenia, które podsumowuje rok pracy studentów Katedry Grafiki Uniwersytetu SWPS.

Uniwersytet SWPS 03-06-2019

School of Form partnerem konferencji Element Talks

6. edycja wydarzenia odbędzie się 8 i 9 czerwca i tym razem będzie częścią European Design Festival 2019.

Uniwersytet SWPS 03-06-2019

„Śniadania na trawie” z Uniwersytetem SWPS

Zapraszamy na cykl spotkań „Śniadanie na trawie”, który odbywa się w Parku Śląskim w Chorzowie. W programie są m.in. pikniki edukacyjne, warsztaty psychologiczne i atrakcje dla dzieci.

Uniwersytet SWPS 03-06-2019

Certyfikat LEX Silver Plus dla studentów prawa

Uniwersytet SWPS jest pierwszą uczelnią, która przystąpiła do Programu Certyfikacji LEX, oferując studentom prawa bezpłatną realizację kursu, a najlepszym – możliwość zdobycia certyfikatu.

Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider