Znamy laureatki i laureata Stypendiów Twórczych

Komisja stypendialna postanowiła przyznać trzy Stypendia Twórcze, każde na kwotę 10 tys. złotych, następującym osobom:

Emilii Kaczmarek – studentce trzeciego roku na kierunku życie publiczne Wydziału Nauk Społecznych w Warszawie, za działalność naukową połączoną z wieloletnim zaangażowaniem w promowanie aktywności społecznej i obywatelskiej;

Małgorzacie Polakowskiej – studentce trzeciego roku na kierunku psychologia Wydziału Psychologii w Sopocie, za umiejętne korzystanie z doświadczenia wynikającego z wieloletniej działalności teatralnej w aktywności na polu naukowym i społecznym;

Michałowi Skorupskiemu – doktorantowi na kierunku psychologia w Szkole Doktorskiej USWPS, za trwałe zaangażowanie w popularyzację nauki oraz za wieloletnią działalność na rzecz wspólnoty akademickiej.

Naszym tegorocznym stypendystom i stypendystkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! W kolejnych newsletterach poznamy lepiej naszego tegorocznego laureata i tegoroczne laureatki, zagłębiając się w ich historie.

Czym są Stypendia Twórcze?

Stypendia Twórcze im. prof. Zbigniewa Pietrasińskiego są przyznawane przez Fundację Pro Akademika od roku akademickiego 2017/2018, a ich głównym fundatorem i pomysłodawcą był ich patron - profesor Zbigniew Pietrasiński. Stypendia Twórcze przeznaczone są dla studentów/studentek oraz doktorantów/doktorantek USWPS, którzy odznaczają się zarówno osiągnięciami na polu naukowym, jak i artystycznym i/lub społecznym. Celem Stypendiów Twórczych jest wsparcie tych, którzy pragną rozwijać swoje pasje, wykorzystując jednocześnie w praktyce zdobytą wiedzę naukową.

Dowiedz się więcej »

Sukcesy i nagrody 11-06-2026

Absolwent Talentów Dyrektorem Teatru Wielkiego w Poznaniu

Adam Banaszak, absolwent Talentów, został dyrektorem Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Stanowisko obejmie 1 września br. i będzie kierował teatrem przez pięć sezonów artystycznych.

Sukcesy i nagrody 11-06-2026

Stypendystka Talentów laureatką Studenckiego Nobla

Iga Batog, stypendystka Talentów, została laureatką tegorocznej edycji Studenckiego Nobla w kategorii dziennikarstwo i literatura.

Sukcesy i nagrody 18-05-2026

Absolwent Talentów poprowadzi spektakle w Operze Narodowej

Piotr Jaworski, absolwent Talentów, został zastępcą Dyrektora Muzycznego Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.

Sukcesy i nagrody 15-04-2026

Marcin Bernas uczestnikiem projektu w Centrum Nauki Kopernik

Marcin Bernas znalazł się w gronie 30 nauczycieli z całej Polski uczestniczących w kilkudniowym hackathonie ZBADAI. Projekt jest realizowany przez Centrum Nauki Kopernik.

Sukcesy i nagrody 15-04-2026

CDV z I miejscem w konkursie Genius Universitatis 2026

Sukces Collegium Da Vinci! Zdobyliśmy I miejsce w konkursie Genius Universitatis 2026 w kategorii Gadżet promocyjny za merch na Demo Day. To dowód na naszą kreatywność i nowoczesne podejście.

Sukcesy i nagrody 17-03-2026

Genius Universitatis 2026 – potrójne zwycięstwo USWPS

Uniwersytet SWPS został po raz kolejny wyróżniony w konkursie na najbardziej kreatywne kampanie polskich uczelni. Otrzymał pierwsze miejsca w kategoriach BRANDED CONTENT, GENIUS AD oraz GENIUS STARS.

Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider