logo uswps nazwa 3

Twoja matura w dobie online - jak wykorzystać nowe technologie w nauce?

Podejrzewamy, że nie raz słyszysz od swoich rodziców, opiekunów czy nauczycieli, że spędzasz za dużo czasu w internecie i nie rozstajesz się z telefonem. Może być w tym trochę prawdy. A co jeśli istnieje sposób, by obrócić to w maturalny sukces? Czy jest możliwe, by Internet przyszedł z odsieczą, gdy nauka staje się żmudnym obowiązkiem, literki zaczynają pływać Ci przed oczami, a nuda zalewa Cię wielką falą? Podczas kolejnego spotkania naszego kursu podpowiemy Ci jak znaleźć dobrą stronę internetu, tą gdzie czekają na Ciebie motywujące strony, platformy i aplikacje, które sprawią, że nauka stanie się ciekawym doświadczeniem, a Ty zaczniesz skuteczniej zarządzać swoim czasem.

O tym, jak technologia i internet mogą stać się Twoimi sprzymierzeńcami w toku maturalnych przygotowań, porozmawiają Andrzej Tucholski - psycholog biznesu, autor książek i producent kursów - oraz Michalina Mruczyk - psycholog, absolwentka i wykładowczyni Uniwersytetu SWPS.

1 grudnia 2021 r. (środa) | godz. 18.00-19.00 | Online

Uzyskaj dostęp do webinaru
staron foto

O kursie maturalnym - będziemy z Tobą na każdym kroku!

Eksperci z Uniwersytetu SWPS przeprowadzą Cię przez wszystkie etapy przygotowania do egzaminu dojrzałości i rozpoczęcia studiów. Począwszy od stworzenia idealnego planu nauki, poprzez wskazówki dotyczące technik uczenia się i radzenia sobie ze stresem, aż do wyboru najlepszego kierunku i uczelni. W ramach kursu weźmiesz udział w spotkaniach na żywo z naszymi wykładowcami, a dodatkowo, co miesiąc, otrzymasz od nas kolejne materiały wideo i notatki, które wspomogą Cię w czasie nauki.

Podczas grudniowego spotkania porozmawiamy m.in. o tym:

  • jak spędzając czas w internecie uczyć się skutecznie do matury,
  • jakie strony, platformy, aplikacje mogą usprawnić Twoje maturalne przygotowania,
  • czy Twój telefon może z rozpraszacza i zjadacza czasu, stać się sprzymierzeńcem w efektywnej organizacji nauki,
  • czy media społecznościowe mogą być motywatorem do pracy i nauki,
  • w jaki sposób uatrakcyjnić swoją naukę do matury wykorzystując technologiczne zdobycze.
staron foto

Prowadząca

Michalina Mruczyk – psycholożka pracująca z młodzieżą. Absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Współpracowała z Uniwersytetem SWPS, prowadząc warsztaty dla młodzieży w szkołach oraz podczas Pol'and'Rock Festival. Obecnie pracuje w szkole podstawowej i liceum Spark Academy w Poznaniu.

Ekspert

Andrzej Tucholski - psycholog biznesu i strateg "od skuteczności". Członek kadry Uniwersytetu SWPS. Prowadzi bloga, YouTube'a, podcast, a także komiks na instagramie poświęcone wysokosprawczości i ogarnianiu życia. Autor książek i producent kursów, w tym najlepszego polskiego kursu efektywnej nauki. Tworzy internety od 2004 roku. Po dekadzie w rankingu TOP30 "Najbardziej wpływowi blogerzy w Polsce" przeniesiono go do Hall of Fame, by nie zapychał miejsca. Dwukrotnie stanął na scenie konferencji TEDx. Po nocach pisze scenariusze, a także pije trochę za dużo kawy.

tucholski fotoUzyskaj dostęp do webinaru

Matura 2022

staron foto

Ucz się skutecznie, a nie ciężko.
Planuj mądrze, a nie dużo.

Jestem Przemek Staroń
i zapraszam Cię do udziału
w wyjątkowym kursie.

Przemysław Staroń, psycholog, współautor i główny ekspert kursu,
Nauczyciel Roku 2018, Finalista Global Teacher Prize 2020

staron foto

Maturalne lifehacki, strategie, taktyki.
Złap dobry kurs na maturę!

Jestem Michalina Mruczyk
i zapraszam Cię do udziału
w spotkaniach z ekspertami,
które będę prowadzić!

Michalina Mruczyk, psycholożka i nauczycielka,
współautorka i prowadząca kurs

staron foto
staron foto
psychologia

01

Damy Ci wiedzę i umiejętności,
które przydadzą się nie tylko dziś,
ale i przez całe życie!

badania

02

Nauczymy Cię, jak się uczyć!
Tego nie znajdziesz w swoich
szkolnych podręcznikach!

informatyka

03

Pokażemy Ci narzędzia
do stworzenia dobrego planu
i własnego kalendarza
przygotowań do matury.
A to już połowa sukcesu!

informatyka

04

Z nami dowiesz się
jak wykorzystać stres
jako dodatkowe paliwo
do działania, by w swoim
tempie oswoić niepokój.

staron foto

Harmonogram kursuKrok po kroku do Twojej matury!

Krok 1. Przygotowanie

Jak dobrze przygotować się do matury i nie zwariować w międzyczasie?
Ekspert
Przemysław Staroń
08.11.2021
18.00 - 19.00

Na dobry początek naszego kursu podpowiemy Ci, jak przyjąć odpowiednią perspektywę w Twoich maturalnych przygotowaniach. Poznasz skuteczne wskazówki dotyczące tego, jak ułatwić sobie naukę, powtarzanie materiału i organizację czasu w kolejnych miesiącach. Dowiesz się, jak nie zapomnieć - w natłoku obowiązków i zajęć - że zawsze najważniejsze jest Twoje zdrowie, samopoczucie i zadowolenie z podejmowanych działań. Bo przecież matura to narzędzie, które ma Ci pomóc osiągnąć Twoje cele na przyszłość - nie cel sam w sobie!

Czytaj więcej »

Krok 2. Motywacja i dobry plan

W kolejnym etapie naszego kursu otrzymasz od nas dostęp do materiałów wideo oraz specjalnie przygotowane notatki z których dowiesz się, jak skutecznie zmotywować się do nauki i jak zaplanować kalendarz swoich maturalnych przygotowań.

Ekspert
Przemysław Staroń
Ekspert
Sławomir Prusakowski

Czytaj więcej »

Krok 3. Technologie w nauce

Twoja matura w dobie online - jak wykorzystać nowe technologie w nauce?
Ekspert
Andrzej Tucholski
01.12.2021
18.00 - 19.00

Czy spędzając czas online można przygotowywać się do matury? Jak Internet i nowe technologie mogą usprawnić i uatrakcyjnić naukę? W jaki sposób wykorzystać cyfrowe zdobycze, by zwiększyć efektywność w nauce? Co zrobić, gdy tradycyjne metody nauki wydają się być nudne? W jaki sposób wykorzystująć cyfrowy świat uczyć się mądrze, rozbudzając swoją ciekawość? Podczas kolejnego spotkania naszego kursu podpowiemy Ci, jak technologia i internet mogą stać się Twoimi sprzymierzeńcami w toku maturalnych przygotowań.

Czytaj więcej »

Krok 4. Sprawna nauka

Dziesiątki podręczniki, stosy notatek, niekończąca się lista zagadnień do opanowania. Czy nauka musi się dłużyć i męczyć? Niekoniecznie! Z materiałów wideo i notatek, które od nas otrzymasz dowiesz się jak uczyć się mądrze, a nie ciężko!

Ekspert
Sławomir Prusakowski

Czytaj więcej »

Krok 5. Opanowanie stresu

Z kolejnych materiałów wideo i notatek dowiesz się nie tylko, jak poradzić sobie ze stresem, ale nawet jak się z nim zaprzyjaźnić oraz jak dbać o siebie i swoje dobre samopoczucie.

Ekspert
Przemysław Staroń
Ekspert
Agnieszka Mościcka-Teske

Czytaj więcej »

Krok 6. Strategia na egzamin

Przed Tobą pusty arkusz egzaminacyjny, a w Twojej głowie...też pustka! Jak przygotować się do matury pisemnej tak, by taka wizja nigdy się nie spełniła? O tym jak stworzyć dobrą strategię na egzamin dowiesz się z kolejnej paczki materiałów.

Ekspert
Marta Młyńska

Czytaj więcej »

Krok 7. Twoja przyszłość po maturze

Ostatni etap naszego kursu ma na celu wsparcie Cię w momencie, gdy maturę masz już za sobą i czeka Cię podjęcie decyzji co do dalszego etapu Twojej edukacji.

Ekspert
Przemysław Staroń
Ekspert
Katarzyna Ksenicz

Czytaj więcej »

Zapisz się na kursi uzyskaj dostęp do wszystkich webinarów