Masecki & Rogiewicz – koncert w Auli Artis
Koncert w duecie Marcin Masecki i Jerzy Rogiewicz odbędzie się 30 października w poznańskiej Auli Artis. Podczas wydarzenia uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję posłuchać utworów, których główną inspiracją był ukochany styl artystów – ragtime.
Koncert nie będzie jednak odtwarzaniem muzyki sprzed 100 lat, lecz nowoczesną i zaktualizowaną formą dziedzictwa, jakim jest ragtime - fundament współczesnej muzyki rozrywkowej. Ragtime w wykonaniu duetu to klasyczny styl przefiltrowany przez indywidualną wrażliwość muzyków.
RAGTIME – Masecki & Rogiewicz
30 października 2024 r., godz. 20.00
Aula Artis, Poznań
Marcin Masecki – Pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, kurator, pedagog. Jego działalność obejmuje szerokie spektrum stylistyczne, a wirtuozowskie łączenie gatunków oraz łamanie granic między sztuką wysoką a rozrywkową to jego znaki rozpoznawcze. Regularnie koncertuje z repertuarem jazzowym i klasycznym.
Jerzy Rogiewicz – Kompozytor, perkusista i pianista. Jako instrumentalista improwizator występował z takimi artystami, jak Toshinori Kondō, Kazuhisa Uchihashi, Hannoda Taku, Paweł Szamburski, Piotr Zabrodzki, Tomasz Duda czy zespół Pink Freud. W latach 2005–2012 współtworzył jazzowy zespół Levity. Od 2010 stale współpracuje z pianistą i kompozytorem Marcinem Maseckim w takich projektach, jak duet Ragtajmy, Trio Jazzowe czy Jazz Band Młynarski–Masecki.