Czy projektowanie zorientowane na fizyczny produkt ma sens w coraz bardziej cyfrowym świecie? Co jest ważne w takim procesie i czy naprawdę cały nieustająco potrzebujemy nowych rzeczy? Dlaczego ludzi przyciągają eksperymenty oraz jaką funkcję pełni myślenie eksperymentalne w projektowaniu? Czy praca na uczelni zwalnia z konieczności myślenia o praktycznym zastosowaniu produktu? Na te i wiele innych pytań odpowie gość webinaru - Bartosz Mucha, kierownik specjalności Domestic Design w School of Form Uniwersytetu SWPS. Wspólnie z prowadzącą spotkane - Agatą Bisping, podejmą także dyskusję związaną z tym, po co twórcom obcowanie z naturą.
Spotkanie jest realizowane na żywo – każda uczestnicząca osoba może zadawać pytania! Udział jest bezpłatny.
Wszystkie materiały z tego cyklu znajdziesz w naszej playliście na Spotify:
O cyklu „Mistrzowie”
W cyklu rozmów „Mistrzowie” Strefy Designu Uniwersytetu SWPS wraz z praktykami ze świata designu rozmawiamy o tym, jak wygląda ich codzienna praca związana z różnymi aspektami kreatywnego projektowania.
Interesujesz się designem? Dołącz do nas w grupie Strefa Designu Uniwersytetu SWPS na Facebooku.
Dowiedz się więcej o naszych studiach dla designerów i projektantów graficznych: Grafika na Uniwersytecie SWPS »
Gościni
Bartosz
Mucha
studiował na ASP w Krakowie (dyplom 2004) i w ESAG w Paryżu. Doktorat z wzornictwa na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie (2010). Projektant 2 i 3D. W latach 2004-11 wokalista i autor tekstów zespołu math rockowego Maria Celeste. Poza tym jako artysta jest twórcą instalacji i krótkich form wideo. Od 2004 prowadzi projekt The POOR design, w ramach, którego powstało około 200 koncepcji przedmiotów codziennego użytku, pokazywanych na dziesiątkach wystaw w kraju i zagranicą. W celach produkcji i dystrybucji swoich projektów w 2012 roku przyjmuje nazwę Poorex. W 2010 roku rozpoczął działalność para architektoniczną – Pararch (www.pararch.com), której celem jest eksplorowanie problemu domu, schronu i noclegu. Ostatnio realizuje projekt Poorex face zwracając się ku naturze i rzemiosłu. Obecnie pracuje w School of Form Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
Prowadząca
Agata
Bisping
pomysłodawczyni i producentka konferencji Element Urban Talks. Producentka wystaw i wydarzeń kulturalnych poświęconych designowi i architekturze. Współpracuje m.in. z Instytutem Adama Mickiewicza, Mamy Projekt, Fundacją Piękna Polska.