Polityka, feminizm, społeczne schematy, aborcja - to tylko kilka z tematów które artystki i artyści coraz chętniej i śmielej podejmują w swoich dziełach. Czy wobec tego trendu, szeroko rozumiana sztuka powinna być politycznie zaangażowana? W jaki sposób artysta może komentować istotne społecznie sprawy? Jakie środki artystycznego wyrazu należy przy tym stosować? Co motywuje twórców do poruszania niełatwych i często kontrowersyjnych tematów? O tym porozmawiamy podczas webinaru, w którym gościć będziemy Martę Frej - malarkę, ilustratorkę, animatorkę kultury oraz prezeskę fundacji Kulturoholizm. Wspólnie zastanowimy się, czy łatwiej jest artyście wyrazić bunt wobec tego, co jest coraz trudniejsze do zaakceptowania wśród odbiorców. Przekonamy się gdzie według Marty Frej leżą granice twórczej ekspresji i artystycznego społecznego aktywizmu. Spotkanie poprowadzi Agata Bisping.
Spotkanie jest realizowane na żywo – każda uczestnicząca osoba może zadawać pytania! Udział jest bezpłatny.
Interesujesz się designem? Dołącz do nas w grupie Strefa Designu Uniwersytetu SWPS na Facebooku.
Dowiedz się więcej o naszych studiach dla designerów i projektantów graficznych: Grafika na Uniwersytecie SWPS »
Gościni
Marta
Frej
malarka, ilustratorka, animatorka kultury, prezeska fundacji Kulturoholizm. Zasłynęła jako autorka feministycznych memów internetowych, łączących błyskotliwy, moralizatorski humor z kunsztowną grafiką. Marta Frej urodziła się w 1973 r. w Częstochowie. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Za działalność artystyczną zaangażowaną w obronę równości płci i praw kobiet została wyróżniona nagrodą Okulary Równości 2015, przyznawaną przez Fundację im. I. Jarugi-Nowackiej. Laureatka nagrody O!lśnienia roku 2017 w kategorii: sztuka. Wraz z Agnieszką Graff wydała w 2015 r. książkę „Memy i grafy. Dżender, kasa i seks”, a w ubiegłym roku ukazał się jej komiks „Dromaderki”. Najbardziej popularne prace to obrazy z podpisami ilustrujące współczesne życie kobiet w Polsce. Prace, które przybrały formę obrazów, były wystawiane w różnych galeriach w całej Polsce. (Zdjęcie autorstwa Marty Lityńskiej.)
Prowadząca
Agata
Bisping
Smart Generalist w Greenhat Innovation. Projektantka usług, doświadczeń i procesów, wykorzystująca umiejętność łączenia pozornie sprzecznych elementów w spójne scenariusze działań i realne rozwiązania biznesowe. Przez 15 lat budowała doświadczenie jako projektantka i porducentka wydarzeń kulturalnych współtworząc wytwórnię Outside Music, Festiwal Off Camera, Krakowski Festiwal Filmowy, konferencje Element Talks i Element Urban Talks. Prowadząca podcasty i webinary w Strefie Designu Uniwersytetu SWPS oraz autorskiego projektu Greenhat i 360Inspiration – FutureS Thinking Podcast, w którym rozmawia z gośćmi z całego świata o tym, jak projektować przyszłość. Redaktor prowadząca wydanie najnowszej książki Zuzanny Skalskiej i Rafała Kołodzieja PROTOTYPING 2040 – The FutureS Thinking Book. Absolwentka filologii angielskiej, kierunek komunikacja w biznesie, na Uniwersytecie SWPS.