Kreatywność to siła napędowa każdego twórcy. Na wagę złota są więc także kreatywni projektanci. Kłopot w tym, że wyzwania z jakimi się mierzą, nie zawsze wyzwalają twórczy ferment. Co więc zrobić, gdy wyobraźnia nie podsuwa nowatorskich rozwiązań? Jak zasilać źródła kreatywności, gdzie szukać inspiracji? Co robić, by nie popaść w rutynę i nie zgasić w sobie instynktownej ciekawości? Na ile pomocna w tej kwestii może być edukacja, ciągły rozwój, kontakt z mentorem, czy wsparcie środowiskowe? Jak znaleźć w sobie determinację i odwagę, by szukać nowych rozwiązań?
O tym wszystkim porozmawiają: Sylwia Bodnar – psycholożka specjalizująca się w projektowaniu komunikacji i Mateusz Antczak – twórca i badacz programów brandingowych. Spotkanie odbędzie się w ramach podcastu Edukacja jako fundament kreatywności projektanta – od inspiracji do innowacji, a rozmowa będzie dostępna już 4 października! Zapraszamy do jej wysłuchania na naszym kanale na YouTube oraz na Spotify.
4 października 2024 r.
12.00
online
Ekspertka
Sylwia Bodnar
Projektantka komunikacji, copywriterka, absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS. Na co dzień zajmuje się wspieraniem małych firm w budowaniu ich tożsamości oraz budowaniu społeczności wokół marki. W Katedrze Grafiki Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu uczy, jak budować wizerunek oraz jak wykorzystywać psychologię w projektowaniu komunikacji. Jest autorką wizerunkowych akrobacji – cyklicznych warsztatów dla twórców i twórczyń, podczas których uczy, jak budować angażującą i wyróżniającą komunikację marki. Uwielbia rękodzieło i alternatywną kawę z lokalnych palarni.
Ekspert
Mateusz Antczak
Badacz i projektant komunikacji, najczęściej kojarzony z projektowaniem znaków i systemów identyfikacji wizualnej. Magister kierunku Komunikacja Wizerunkowa na Uniwersytecie Wrocławskim, od lat związany z Katedrą Grafiki Uniwersytetu SWPS (początkowo jako student studiów licencjackich, obecnie jako wykładowca akademicki). W swej pracy koncentruje się na dostarczaniu funkcjonalnych, badawczo uzasadnionych rozwiązań. Regularnie podkreśla istotę każdego z etapów procesu projektowego. Bycie projektantem utożsamia z odpowiedzialnością, a misję dydaktyczną realizuje nie tylko w przestrzeni uczelnianej.
Kontakt
Anna Marszałek-Głowacka
e-mail: [email protected]