Współczesne kobiety i mężczyźni, chcąc dorównać wzorcom atrakcyjnego wyglądu, rozpoczynają niekończącą się pogoń za wyidealizowanym pięknem. Samokrytyczne myśli dotyczące własnego wyglądu i przykre uczucia z nimi związane są trudnym elementem codziennego życia wielu osób. Rozdźwięk między tym, jak wyglądamy, a jak uważamy, że powinniśmy wyglądać, często staje się przyczyną frustracji i cierpienia. Negatywny obraz własnego ciała może predestynować do rozwoju zaburzeń odżywiania, takich jak anoreksja czy bulimia, a także innych zaburzeń psychicznych.
Dlaczego dostosowujemy się do kanonów piękna? Co mają z nimi wspólnego ewolucyjne aspekty atrakcyjności? Jaki na obraz ciała rzutuje oglądanie pornografii oraz jak wpływa ona na zdrowie psychiczne? Na te pytania odpowie psycholog i psychoterapeutka Zofia Szynal.
Spotkanie dla młodzieży pod patronatem Strefy Psyche.
mgr Zofia Szynal – psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji. Specjalizuje się w seksuologii i diagnozie psychologicznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej. Obecnie jest członkiem Zespołu Terapeutycznego w Centrum Zdrowia Psychicznego oraz prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Zajmuje się pracą z osobami cierpiącymi z powodu chorób i zaburzeń psychicznych, z doświadczającymi trudności w życiu seksualnym i relacjach interpersonalnych. Prowadzi wykłady i warsztaty psychoedukacyjne w ramach projektów Uniwersytetu SWPS: Strefa Psyche, Uniwersytet SWPS dla Młodzieży oraz w ramach cyklu Współcześni Romantycy.
Termin i miejsce
18 marca 2020 r., godz. 18.00–19.30, sala 120
Uniwersytet SWPS we Wrocławiu,
ul. Ostrowskiego 30b
Kontakt
Anna Murzyn-Romańczuk
tel. 71 750 72 50
e-mail: [email protected]
Odwołane wydarzenie
Szanowni Państwo,
zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz w celu zapewnienia Państwu bezpieczeństwa w związku z wprowadzeniem stanu epidemii spowodowanego COVID-19 podjęliśmy decyzję o odwołaniu do 13 kwietnia włącznie wszystkich otwartych wydarzeń edukacyjnych i popularno-naukowych, zaplanowanych w naszych kampusach. O dalszych krokach związanych z odwołanymi wydarzeniami będziemy informować mailowo oraz w naszych kanałach społecznościowych. Wydarzenia online (webinary) będą odbywać się planowo, we wcześniej ustalonych terminach.