Stosunek do własnego ciała i seksualności, jak również do ciała i seksualności innych, znacząco wpływają na dobrostan psychiczny każdego z nas. Ciało jest domem, który musi nam służyć przez wiele lat. Jeżeli nie czujemy się w nim dobrze, nie znamy jego granic, możemy napotkać wiele problemów i cierpień na poziomie indywidualnym, społecznym i biologicznym.

17 maja, w Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii, rozpocznie się dwudniowa konferencja „Moje ciało – mój dom”, poświęcona refleksji nad tym tematem. To już czwarte wydarzenie z cyklu „Dziecko → Nastolatek → Dorosły”. Spotkanie pozwoli na omówienie problemu z perspektywy psychologicznej i prawnej, co w dzisiejszych czasach wydaje się szczególnie ważne ze względu na pogłębiający się kryzys zdrowia psychicznego.

Organizatorzy konferencji skupią się na zagadnieniach związanych z rozwojem psychoseksualnym człowieka i różnych obliczach cielesności na kolejnych etapach życia. Szczególną uwagę poświęcą diagnozowaniu, leczeniu i psychoterapii zaburzeń związanych z cielesnością, a także uzależnieniom dotyczącym seksualności.

Konferencja będzie realizowana w formule hybrydowej. Można będzie w niej uczestniczyć: stacjonarnie – w siedzibie Uniwersytetu SWPS w Poznaniu lub online. Więcej informacji tutaj.

Patronat nad wydarzeniem objęła Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS.

Archiwum wydarzeń

Zobacz także

Group 426 Group 430 strefa zarzadznia logo 05 logo white kopia logo white kopia