Stosunek do własnego ciała i seksualności, jak również do ciała i seksualności innych, znacząco wpływają na dobrostan psychiczny każdego z nas. Ciało jest domem, który musi nam służyć przez wiele lat. Jeżeli nie czujemy się w nim dobrze, nie znamy jego granic, możemy napotkać wiele problemów i cierpień na poziomie indywidualnym, społecznym i biologicznym.
17 maja, w Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii, rozpocznie się dwudniowa konferencja „Moje ciało – mój dom”, poświęcona refleksji nad tym tematem. To już czwarte wydarzenie z cyklu „Dziecko → Nastolatek → Dorosły”. Spotkanie pozwoli na omówienie problemu z perspektywy psychologicznej i prawnej, co w dzisiejszych czasach wydaje się szczególnie ważne ze względu na pogłębiający się kryzys zdrowia psychicznego.
Organizatorzy konferencji skupią się na zagadnieniach związanych z rozwojem psychoseksualnym człowieka i różnych obliczach cielesności na kolejnych etapach życia. Szczególną uwagę poświęcą diagnozowaniu, leczeniu i psychoterapii zaburzeń związanych z cielesnością, a także uzależnieniom dotyczącym seksualności.
Konferencja będzie realizowana w formule hybrydowej. Można będzie w niej uczestniczyć: stacjonarnie – w siedzibie Uniwersytetu SWPS w Poznaniu lub online. Więcej informacji tutaj.
Patronat nad wydarzeniem objęła Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS.