Europejskie dzieci za największe zagrożenie w sieci uważają strony z filmikami wideo, w których zawarte są treści pornograficzne oraz przemoc. Niepokojące dla nich są także portale społecznościowe oraz strony o narkotykach, anoreksji czy samobójstwach – wynika z III części raportu EU Kids Online, który w Polsce prowadzony był przez zespół dr Lucyny Kirwil z Uniwersytetu SWPS.
Zapraszmy na spotkanie, które podsumowuje międzynarodowy projekt realizowany przez 150 naukowców i ekspertów z 33 krajów. Podczas seminarium badacze z polskiego zespołu EU Kids Online przedstawią najważniejsze wyniki badania a także jego założenia metodologiczne, informacje o przebiegu oraz osiągnięcia kolejnych etapów projektu. Organizatorem spotkania jest Młodzi w Centrum LAB.
seminarium
luty6 2017
Warszawa
O projekcie
Pierwszy etap projektu (EU Kids Online I, 2007-2009) polegał na zebraniu, opisaniu i ocenie wyników wcześniej przeprowadzonych badań nad korzystaniem z Internetu przez dzieci oraz wskazanie luk w bazie istniejących danych.
W ramach drugiego etapu projektu (EU Kids Online II, 2009-2011) zaprojektowano i przeprowadzono ogólnoeuropejskie badanie ankietowe, w którym wzięły udział dzieci i młodzież w wieku 9-16 lat z 25 krajów Unii Europejskiej.
Analizy oraz badania uzupełniające zrealizowane w trzecim etapie EU Kids Online (EU Kids Online III,2011-2014) dostarczyły rzetelnej, szerokiej i unikalnej wiedzy na temat psychospołecznych uwarunkowań korzystania z Internetu i nowych technologii przez młodych Europejczyków.
Uzyskane informacje o zwyczajach dzieci i rodziców w zakresie korzystania z Internetu będą wykorzystywane przy programach promocji środowiska bezpiecznego Internetu dla dzieci.
Pierwsze trzy etapy projektu były finansowane ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Safer Internet Komisji Europejskiej (obecnie Better Internet for Kids).
Prelegenci
dr
Lucyna Kirwil
kierownik polskiego zespołu w projekcie EU Kids Online, Uniwersytet SWPS, Wydział Psychologii
mgr
Aldona Zdrodowska
członek polskiego EU Kids Online, doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS
dr
Małgorzata Wójcik
Młodzi w Centrum Lab, Uniwersytet SWPS, Wydział Zamiejscowy w Katowicach
Termin i miejsce
6 lutego 2017 r., godz. 15.00
Sala konferencyjna na IV piętrze
Uniwersytet SWPS w Warszawie
ul. Chodakowska 19/31
Zgłoszenia
Wiadomość z potwierdzeniem chęci uczestnictwa proszę wysyłać na adres: [email protected]