Mózg, nasze osobiste centrum dowodzenia, nie jest specjalnie ciężki – waży ok. 1,5 kg, co stanowi raptem kilka procent wagi naszego ciała. Mylą się jednak ci, którzy sądzą, że im większy, tym lepszy; wystarczy wspomnieć, że mózg Alberta Einsteina ważył zaledwie 1230 gramów… Twardy dysk w naszej czaszce dysponuje za to miliardami  neuronów, a gdy nie śpimy, generuje nawet 25 watów mocy (co wystarczyłoby do rozświetlenia żarówki).

Właśnie ten niezwykły organ, a dokładniej jego potencjał, czyli wciąż badane możliwości, będą przedmiotem wykładów i spotkań uczestników XIX edycji Dni Mózgu, cyklicznego wydarzenia popularnonaukowego organizowanego przez Koło Naukowe NeuroPsyche. Wydarzenie odbędzie się 9. i 10. marca tego roku, w formie stacjonarnej, w siedzibie głównej SWPS w Warszawie przy ul. Chodakowskiej 19/31.

Jak zmienia się funkcjonowanie poznawcze u osób po przejściu lekkiej infekcji SARS-CoV-2? W jaki sposób psychodeliki w terapii uzależnień oddziałują na mózg? Czy samotność wpływa na przetwarzanie informacji społecznych? To tylko wybrane tematy wykładów przygotowanych przez naszych ekspertów.

Więcej informacji – tutaj.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny i nie obowiązują na nie zapisy, a patronat nad wydarzeniem objęła Strefa Psyche USWPS.

Spotkanie adresowane jest do osób w każdym wieku. Funkcjonowanie mózgu ma przecież wpływ na nasze życie w każdym jego momencie.

Archiwum wydarzeń

Zobacz także

Group 426 Group 430 strefa zarzadznia logo 05 logo white kopia logo white kopia