Aplikacje, portale społecznościowe i randkowe, komunikatory internetowe… Lista zainstalowanych w telefonach aplikacji i odwiedzanych serwisów staje się coraz dłuższa. Czy idzie za tym długość listy osób, z którymi tworzymy satysfakcjonujące relacje, oparte o autentyczną więź? Jak interpretować przeniesienie tak dużej i ważnej części naszego życia do sieci? I jak sobie radzić z jego niuansami? O tym, w kontekście najnowszych wyników badań, w lutowej Strefie Psyche opowie Jakub Kuś.
Komunikacja i bliskie związki w dobie cyfrowej rewolucji
Internet jest jak powietrze – korzystamy z niego na co dzień, naturalnie, głęboko zanurzeni. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z jego całościowego wpływu na naszą sferę emocjonalną, poznawczą i moralną. Dlatego na wykładzie na podstawie najnowszych badań poznamy szczegóły wpływu zapośredniczenia bliskich relacji i związków przez nowe technologie. Dowiemy się też, jak z nich korzystać czerpiąc korzyści, unikając pułapek i problemów rodem z serialu „Czarne Lustro”…
Jakub Kuś
prowadzi zajęcia z zakresu psychologii emocji i motywacji, psychometrii, metodologii ze statystyką oraz społecznej przestrzeni Internetu. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej, jest przewodniczącym Rady Naukowej Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii. Zajmuje się wpływem nowych technologii na funkcjonowanie człowieka i relacje międzyludzkie. W pracy naukowej koncentruje się przede wszystkim na tym, w jaki sposób korzystanie z Internetu oddziałuje na sferę emocjonalną, poznawczą i moralną człowieka. Bada zjawisko dyskursu nienawiści, tzw. „hejtu”, oraz jego konsekwencje. Interesuje się również tematyką budowania wizerunku i autoprezentacji w sieci.
[Form StrefaPsyche_27022018_Wroclaw not found!]
Kontakt
Dorota Wróbel, Młodszy specjalista ds. rekrutacji
tel. 71 750 72 72, e-mail: [email protected]
Miejsce
Uniwersytet SWPS, Filia we Wrocławiu
ul. Ostrowskiego 30b