Czy często odkładasz sprawy do zrobienia dziś na później? A może czekasz na lepszy moment, by coś zaplanować, wykonać czy zrealizować swoje marzenie? Czy boisz się zmian w życiu osobistym lub w pracy i trudno podejmować Ci wyzwania? Jeśli choć raz padła odpowiedź twierdząca, zapraszamy 16 grudnia na warsztaty w ramach Strefy Psyche w Poznaniu. O tym gdy lepsze staje się wrogiem dobrego oraz o odraczaniu pewnych zadań mówić będzie podczas zajęć warsztatowych psycholog społeczny dr Jarosław Kulbat. Wstęp wolny. Prosimy o wcześniejsze wypełnienie formularza zgłoszeniowego »
Projekt Strefa Psyche jest dofinansowany ze środków MNiSW.
Warsztat I
Gdy lepsze staje się wrogiem dobrego: psychologiczne uwarunkowania oporu przed zmianą
Głównym celem warsztatu będzie prezentacja podstawowych mechanizmów odpowiedzialnych za występowanie oporu psychologicznego: reaktancji, sceptycyzmu i inercji. Prezentacji mechanizmów psychologicznych towarzyszyć będą sugestie subtelnych oddziaływań, które pozwalają na przezwyciężanie wymienionych form oporu. Do zastosowania od razu: w klasie, szkole i życiu osobistym.
Termin i miejsce
16 grudnia, godz. 16.00-17.30
Uniwersytet SWPS w Poznaniu
ul. Kutrzeby 10
Warsztat II
Nie rób dziś nic, co możesz zrobić jutro: prokrastynacja jako ograniczenie osobistej produktywności
Prokrastynacja, to chroniczne odraczanie realizacji pewnych zadań. Staje się problemem, gdy odwlekane działania dotyczą ważnych celów osobistych. Celem warsztatu będzie prezentacja sytuacyjnych i indywidualnych uwarunkowań prokrastynacji. W oparciu o analizę procesów odpowiedzialnych za genezę prokrastynacji dokonamy przeglądu taktyk jej przełamywania.
Termin i miejsce
16 grudnia, godz. 17.45-19.15
Uniwersytet SWPS w Poznaniu
ul. Kutrzeby 10
Prowadzący
dr Jarosław Kulbat – psycholog społeczny, konsultant i trener, wykładowca wrocławskiego wydziału Uniwersytetu SWPS, popularyzator nauki, autor bloga Korporacyjne piekło. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia m.in. z zakresu: metod oddziaływań psychologicznych, konfliktów społecznych, psychologii popularnej, przezwyciężania oporu psychologicznego, grup społecznych.
ZGŁOSZENIA
Kontakt
Agnieszka Lewicka
Koordynator Strefy Psyche w Poznaniu
tel. 785 202 583
e-mail: [email protected]
Jak wziąć udział?
Aby wziąć udział w wybranych spotkaniach, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.