Jak żyć pełnią życia, gdy doświadczamy cierpienia? W jaki sposób terapia akceptacji i zaangażowania może nam pomóc w poprawie jakości życia? Na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedź 13 stycznia 2017 r. podczas bezpłatnych warsztatów „Akceptacja i zaangażowanie oraz codzienne cierpienie”, przygotowanych specjalnie dla osób chorujących przewlekle.
Wstęp wolny! Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy przesłać formularz zgłoszeniowy »
Akceptacja i zaangażowanie oraz codzienne cierpienie
Celem warsztatu jest pomoc i wsparcie dla osób, które doświadczają lub doświadczyły chorób somatycznych. Niezależnie od aktualnej sytuacji zdrowotnej, ważne jest to, że cierpienie psychiczne jest nieodłącznym aspektem ludzkiego życia – ta kluczowa wiadomość będzie w szczególności przyswajana na tych zajęciach.
Techniki Terapii Treningu Akceptacji i Zaangażowania to skuteczne narzędzia (co zostało potwierdzone licznymi badaniami naukowymi) umożliwiające pacjentom zaangażowanie się w życie i doświadczanie jego pełni, na którą składa się zarówno szczęście, jak i cierpienie. Warsztaty mają charakter praktyczny dzięki czemu każdy z uczestników będzie mógł przyswoić nowe umiejętności i co ważne wykorzystywać je na co dzień.
mgr Tomasz Zięciak – absolwent studiów psychologicznych i studiów podyplomowych z zakresu psychosomatyki i somatopsychologii na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Kontynuuje kształcenie w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel oraz dr Ewy Pragłowskiej. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo i Behawioralnej (PTTPB) a także Association for Contextual Behavioral Science (ACBS). Obecnie spełnia się zawodowo w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii – przede wszystkim na Oddziale Opieki Paliatywnej i Ośrodku Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Poznaniu.
Termin i miejsce
13 stycznia, godz. 19.00–20.30, sala 304
20 stycznia, godz. 19.00–20.30, sala 304
Uniwersytet SWPS w Poznaniu, ul. Kutrzeby 10
Kontakt
Agnieszka Lewicka
Koordynator Strefy Psyche w Poznaniu
tel. 785 202 583
e-mail: [email protected]
[Form StrefaPsycheEkstra_012016_Poznan not found!]