Na początku wszystko jest wspaniałe, patrzymy na siebie z zachwytem i uwielbieniem. W wyidealizowany sposób. W fazie ekscytacji i zauroczenia pojawia się pomysł, żeby być razem. Tylko jak ten wymarzony związek powinien wyglądać? Jakie wzorce relacji funkcjonują we współczesnym świecie i które z nich wiążą się z bliskością, a które z ryzykiem wystąpienia przemocy? Co sprzyja, a co utrudnia nawiązywanie i podtrzymywanie relacji intymnych? Jakie korzyści i zagrożenia związane są z „byciem razem”? O niełatwych, ale ważnych pierwszych związkach w okresie dorastania opowie psycholożka i seksuolożka kliniczna z Uniwersytetu SWPS, dr Katarzyna Waszyńska.
Spotkanie dla młodzieży pod patronatem Strefy Psyche.
Czy jest jakaś recepta na miłość?
Miłość wiąże się nie tylko z „motylkami w brzuchu”, lecz także wyrzeczeniami i odpowiedzialnością za siebie nawzajem. Niekiedy zdarza się, że zupełnie nieświadomi zagrożenia wchodzimy w związek toksyczny czy też przemocowy. Okres dojrzewania nie jest łatwy, warto więc poznać problematykę związaną z zakochaniem, pierwszymi miłościami i prowadzeniem satysfakcjonujących relacji romantycznych.
dr Katarzyna Waszyńska – psycholożka, seksuolożka kliniczna. Specjalistka w zakresie terapii stresu pourazowego, doradczyni w problemach małżeńskich i rodzinnych, specjalistka drugiego stopnia w zakresie edukacji seksualnej. Kierowniczka Pracowni Promocji Zdrowia i Psychoterapii na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Uczestniczy w realizacji polskich i zagranicznych projektów naukowo-badawczych i dydaktycznych z dziedziny seksuologii, psychologii, pedagogiki we współpracy z naukowcami z innych ośrodków naukowych. Od ponad 20 lat prowadzi terapię indywidualną i terapię par, a także szkolenia i warsztaty dla rodziców, nauczycieli i młodzieży.
Termin i miejsce
13 lutego 2020 r., godz. 17.00–18.30, sala 001
Uniwersytet SWPS w Poznaniu
ul. gen. T. Kutrzeby 10
Kontakt
Katarzyna Kwaśnik
tel. 697 690 482
e-mail: [email protected]