Dotrzymywanie postanowień noworocznych związanych z aktywnością ruchową nie jest łatwe i oczywiste. Dlaczego tak się dzieje? Co decyduje o tym, że nawet jeśli uda nam się zmobilizować do aktywności fizycznej, to tylko nieliczni z nas niezmiennie trwają przy swoim postanowieniu? Co wzmacnia naszą determinację, a co może zwiększać ryzyko rezygnacji? Na te i inne pytania odpowie podczas wykładu psycholog sportu Ewa Serwotka.
Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy »
Projekt Strefa Psyche jest dofinansowany z MNiSW.
Co obniża, a co wspiera zaangażowanie w realizację sportowych postanowień noworocznych?
Błędy w określaniu postanowień noworocznych, chroniczne odkładanie, unikowe strategie radzenia sobie z pojawiającymi się trudnościami… Z jakimi jeszcze trudnościami muszą zmierzyć się osoby, które wraz z początkiem Nowego Roku postanawiają, że właśnie teraz zaczną uprawiać sport? O czym trzeba pamiętać, żeby podtrzymać zaangażowanie w działania i realizację postanowień?
Podczas spotkania z psychologiem sportowym omówione zostaną pułapki, w jakie można wpaść urzeczywistniając swoje zamiary sportowe, a także praktyczne strategie i interwencje pomagające wytrwać w podjętych decyzjach. Wszystko po to, by tym wytrwać w noworocznych postanowieniach.
Termin i miejsce
10 stycznia 17.30–19.00, sala 204
Uniwersytet SWPS w Katowicach
ul. Techników 9
PROWADZĄCY
mgr Ewa Serwotka
Rekomendowany psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego (lata: 2012 i 2015 – uzyskanie rekomendacji). Członkini Association of Applied Sport Psychology (AASP), Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) oraz European Network of Young Specialists in Sport Psychology (ENYSSP). Związana z Fundacją Sportu Pozytywnego i Stowarzyszeniem Pozytywnie-Aktywni. Kieruje studiami podyplomowymi psychologia w sporcie pozytywnym w pracy z dziećmi i młodzieżą na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Absolwentka psychologii społecznej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych psychologia w sporcie pozytywnym na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Ukończyła kurs podstawowy w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu (CPSR). Prowadzi prywatną działalność gospodarczą (współpraca z klubami sportowymi oraz konsultacje indywidualne). Przede wszystkim działa na Górnym i Dolnym Śląsku. W 2009 roku otrzymała Nagrodę Rektora Uniwersytetu SWPS za wsparcie rozwoju nauki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.
Zgłoszenia
Kontakt
Patrycja Paczyńska-Jasińska
Koordynator Strefy Psyche SWPS w Katowicach
tel. 785 202 511
e-mail: [email protected]
Jak wziąć udział?
Aby zapisać się na warsztaty, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.