Czym jest wiedza w kontekście biznesu na początku XXI wieku? Jakie są sposoby definiowania kapitału intelektualnego? Ile obecnie mamy rynków pracy? W jakim społeczeństwie chcemy żyć? Jaki model ekonomiczny powinniśmy przyjąć, aby w możliwie najbardziej sprawiedliwy sposób ułożyć relacje społeczne? Na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedź podczas wykładu prof. Meira Russa „Człowiek zrównoważony”. Spotkanie organizowane w ramach Strefy Psyche Extra odbędzie się 29 maja na Uniwersytecie SWPS w Katowicach.
Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wykład będzie tłumaczony na język polski.
Projekt Strefa Psyche jest dofinansowany z MNiSW.
Człowiek zrównoważony
W czasie wykładu zostanie przedstawiona nowa koncepcja człowieka – człowieka zrównoważonego (homo sustainabiliticus). Jej powstanie jest jednym ze skutków transformacji obecnie zachodzącej w społeczeństwach.
Aktualnie pojęcie prawa wydaje się bazować na dwóch wizjach człowieka: człowieka polityki i człowieka ekonomicznego (homo politicus i homo economicus). Przyspieszony rozwój technologiczny i rozwój nauki oraz potrzeba dbałości o środowisko uzasadniają potrzebę przyjęcia dwóch dodatkowych koncepcji: homo technologicus (człowieka zdominowanego przez technologie) i homo sustainabilitcus (człowieka zrównoważonego).
Druga z koncepcji, zaproponowana przez profesora Meira Russa, odwołuje się do problematyki związanej z ekonomią, środowiskiem i sprawami społecznymi.
Termin i miejsce
29 maja 2017 r., godz. 17.30–19.00, aula
Uniwersytet SWPS w Katowicach, ul. Techników 9
Prelegent
Prof. Meir Russ – profesor zarządzania na Uniwersytecie w Wisconsin-Green Bay (USA). Doktorat uzyskał na Uniwersytecie w Ohio. Wykłada również w Szkole Zarządzania KEDGE-Bordeaux (Francja), na Uniwersytecie w Pizie (Włochy), na Uniwersytecie Nord w Bodø (Norwegia) i Uniwersytecie Roma Tre w Rzymie. Jego zainteresowania badawcze obejmują nowe zjawiska i procesy związane z rozwojem gospodarczym opartym na wiedzy i metodami oceny kapitału ludzkiego. Jest autorem wielu publikacji, m.in. „Zarządzanie wiedzą. Strategie rozwoju biznesu” oraz wydanego niedawno „Podręcznika do zarządzania wiedzą” (Wiley). Prof. Russ jest cenionym konsultantem w sprawach globalnego zarządzania strategicznego i zarządzania wiedzą w wielu międzynarodowych firmach. Założyciel i redaktor naczelny czasopisma International Journal of Management and Business (IJMB) oraz redaktor naczelny Online Journal of Applied Knowledge Management (OJAKM).
Kontakt
Patrycja Paczyńska-Jasińska
Specjalista ds. marketingu i PR
tel. 32 750 60 84 | tel. kom. +48 785 202 511
e-mail: [email protected]