Praca nad własnym rozwojem nie należy do najłatwiejszych. Kto z nas nie doświadczył słomianego zapału? Zdarza się też, że pełni entuzjazmu zabieramy się do pracy, lecz wraz z upływem czasu nasza motywacja słabnie, a efekty działań nie są satysfakcjonujące. Jak wzmacniać dążenie do celu? Czy siłą woli można wskrzesić motywację? I w jaki sposób ją utrzymać na stałym poziomie? Na te pytania poszukamy odpowiedzi 22 czerwca podczas warsztatu w Strefie Psyche, który poprowadzą Katarzyna Bosowska i Adam Bosowski. Prowadzący przeprowadzą warsztat na podstawie własnych doświadczeń zdobytych podczas wdrażania programów motywacyjnych wśród młodzieży zagrożonej wykluczeniem.
Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Projekt Strefa Psyche jest dofinansowany z MNiSW.
Warsztat
Jak motywować do samorozwoju – rola psychologa w organizacjach pozarządowych
Podczas warsztatu prowadzący przedstawią możliwości rozwoju młodych osób zagrożonych wykluczeniem. Uczestnicy poznają metody motywacyjne zastosowane przez Fundację „FENIX – Powstań do Życia” z Wodzisławia Śląskiego, między innymi: kontrakty edukacyjne, deklaracje abstynenckie, tworzenie miejsc pracy. Prowadzący przytoczą także wyniki zastosowanych programów motywacyjnych. Opowiedzą także o sposobach selekcji młodych osób do programów motywacyjnych, a także o roli, jaką psycholog odgrywa w organizacjach pożytku publicznego.
Tylko odpowiednia motywacja może pchnąć nastolatka na drogę samorozwoju i zapoczątkować zmiany, nie tylko w nim samym, lecz także w jego rodzinie. Ważne, żeby utrzymać ją na odpowiednim poziomie. O tym, jak dokonać tej niełatwej sztuki i zapoczątkować proces zmian, w międzyczasie przezwyciężając kryzysy, które z pewnością się pojawią, porozmawiamy podczas warsztatu.
Termin i miejsce
22 czerwca 2017 r. (czwartek), godz. 17.30–19.00, sala 204
Uniwersytet SWPS ul. Techników 9
Prelegenci
mgr Katarzyna Bosowska – politolog i psycholog specjalności klinicznej, doktorantka Uniwersytetu SWPS, prowadzi badania w obszarze psychologii motywacji oraz psychologii rozwoju dzieci i młodzieży. Zawodowo jest związana z psychoterapią. Prowadzi Poradnię Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia Fenix w Wodzisławiu Śląskim, w której pracuje jako terapeuta i psycholog, zajmując się diagnostyką, sesjami indywidualnymi, poradnictwem i psychoterapią grupową dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych, ich rodzin, a także osób z innymi zaburzeniami. Jest fundatorem i prezesem Fundacji Fenix – Powstań do Życia, gdzie zajmuje się pomocą psychologiczną i wsparciem materialnym, edukacyjnym oraz społecznym udzielanym młodzieży zagrożonej marginalizacją.
mgr inż. Adam Bosowski – psycholog specjalności klinicznej, doktorant Uniwersytetu SWPS, zajmuje się m.in. tworzeniem projektów i kontraktów motywacyjnych dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Wraz z Katarzyną Bosowską prowadzi Fundację Fenix – Powstań do Życia oraz Poradnię Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia Fenix w Wodzisławiu Śląskim, w której pracuje głównie z młodzieżą jako psycholog i zajmuje się diagnostyką, sesjami indywidualnymi i poradnictwem.
Kontakt
Patrycja Paczyńska-Jasińska
Specjalista ds. marketingu i PR
tel. 32 750 60 84 | tel. kom. +48 785 202 511
e-mail: [email protected]
[Form StrefaPsyche_22062017_Katowice not found!]