Na co dzień podziwiamy dokonania sportowców, którzy przekraczają granice swojej wytrzymałości, dużo czerpiemy od znanych biznesmenów... a czego moglibysmy nauczyć się od wybitnych polskich twórców filmowych?
W jaki sposób pracować w grupie, nad jednym projektem, po 14 godzin dziennie i zachować efektywność? Czy można wówczas być ciągle kreatywnym przy jednoczesnej dobrej współpracy z zespołem? Jak działać w obliczu presji, pomimo zmęczenia, znudzenia czy rosnącej frustracji? O tym jakimi technikami posługują się filmowcy w swojej codziennej pracy, aby skutecznie realizować zamierzone cele zawodowe w dość nietypowym zadaniu, jakim jest stworzenie filmu opowie podczas zajęć warsztatowych Ewa Serwotka. Spotkanie w ramach Strefy Psyche odbędzie się 12 grudnia. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Projekt Strefa Psyche jest dofinansowany ze środków MNiSW.
Warsztat
Efektywność podczas pracy zespołowej – na przykładzie wybitnych polskich filmowców
Czy zastanawialiście się kto pracuje na efekt końcowy filmu, który oglądamy na srebrnym ekranie? Film statystycznie tworzy się przez około 300-365 dni, czyli 10-12 miesięcy. Jest to dzieło kilkunastu pionów filmowych. W mediach wiele mówi się o działaniach aktorów, reżyserów czy producentów. Natomiast pomijane są funkcję innych filmowców, którzy ciężko pracują, aby film był jak najwyższej jakości. Należy do nich m. in. pion: kostiumów, dźwiękowców, operatorów, montażystów, scenografii etc. Bywa, że ekipa filmowa obejmuje ponad 100 osób. To znaczy, że ludzie o różnych talentach, umiejętnościach, osobowościach spotykają się, aby pracować nad realizacją jednego celu. Jak sądzicie czy to jest łatwe? Ciężka praca, pod presją, przy dużej zmienności okoliczności i warunków. Warto zastanowić się jak wybitni polscy twórcy filmowi dbają o efektywność własną oraz grupową? Jak działają w obliczu presji czy kształtują swoją wytrzymałość, pomimo zmęczenia, znudzenia i frustracji?
Podczas warsztatu zaprezentowane zostaną przykładowe techniki pracy z grupą (na przykładzie filmowców), które można płynnie wykorzystywać w swojej codziennej praktyce zawodowej. Spotkanie zostanie wzbogacone o wiedzę ujętą w książce „Psychologia osiągnięć dla twórców filmowych”.
Zaprezentowane i omówione zostaną wypowiedzi topowych polskich reżyserów, aktorów, operatorów czy montażystów.
Termin i miejsce
12 grudnia 2017 r., godz. 17.30-19.00
Uniwersytet SWPS, Wydział Zamiejscowy w Katowicach
ul. Techników 9
Prelegentka
Ewa Serwotka – psycholog działająca w branży sportowej i filmowej. Rekomendowany Psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego (lata: 2012 i 2015, 2017- uzyskanie rekomendacji). Członkini Association of Applied Sport Psychology (AASP), Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) oraz European Network of Young Specialists in Sport Psychology (ENYSSP). W swoich działaniach kieruje się podejściem Psychologii w Sporcie Pozytywnym- jest związana z Fundacją Sportu Pozytywnego i Stowarzyszeniem Pozytywnie-Aktywni. Absolwenta psychologii na Uniwersytecie SWPS WZ Wrocław oraz studiów podyplomowych Psychologia w sporcie pozytywnym na Uniwersytetu SWPS WZ Sopot. W 2009 roku otrzymała Nagrodę Rektora Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej za wsparcie rozwoju nauki na USWPS we Wrocławiu. Na zlecenie Wydawnictwa Wojciech Marzec, wraz z Aleksandrą Zienowicz, napisała książkę „Psychologia osiągnięć dla twórców filmowych”.
Kontakt
Patrycja Paczyńska-Jasińska
Specjalista ds. marketingu i PR
tel. 32 750 60 84 | tel. kom. +48 785 202 511
e-mail: [email protected]
Brak miejsc.