Gdy pogarsza się jakość naszego życia, często to ukrywamy, boimy się przyznać nawet najbliższym. Często ukrywamy fakt korzystania z pomocy psychoterapeuty. Na szczęście pojawia się coraz więcej odważnych głosów, że psychoterapia to nic innego, jak dbanie o swój rozwój, a systematyczne uczęszczanie do psychologa przestaje być tematem tabu. O tym na czym polega psychoterapia i czy naprawdę działa mówić będziemy podczas styczniowej Strefy Psyche na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Zapraszamy 26 stycznia na wykład i warsztat psychoterapuetki dr Agnieszki Mościckiej-Teske. Wstęp wolny po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego »
Projekt Strefa Psyche jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Wykład
Dlaczego nie zawsze wystarczy zwierzyć się przyjaciółce? – komu może pomóc i na czym polega psychoterapia
Korzystanie z pomocy psychologicznej staje się coraz bardziej popularne – często od znajomych lub w mediach słyszymy „mam terapeutę”, „chodzę do psychologa”, „dzięki terapii zrozumiałam, że…”. Dzieje się tak dlatego, że zaczynamy doceniać znaczenie dobrego samopoczucia i zdrowia psychicznego w codziennym życiu. Psychoterapia jest jedną z odpowiedzi na tę potrzebę, i stanowi podobne do medycznego oddziaływanie leczące i wspierające rozwój.
Na czym polega psychoterapia? W czym i komu może pomóc? Czy wyleczy depresję albo pomoże skłóconemu małżeństwu? W jaki sposób działa? O co pyta psychoterapeuta? A może tylko przytakuje i mówi „mhm…”? Jak wygląda gabinet terapeutyczny? Po czym poznać dobrego terapeutę? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź podczas spotkania.
Termin i miejsce
26 stycznia, godz. 17.00-18.30, aula 015
Uniwersytet SWPS
ul. Polna 16/20
WARSZTAT
Czas na relaks - techniki radzenia sobie z napięciem związanym ze stresem
Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z jednym ze sposobów radzenia sobie ze stresem, w postaci treningu relaksacyjnego. Napięte mięśnie pomagają nam w mobilizacji do działania, ale równocześnie ograniczają płynność ruchów i możliwość spokojnego oddychania, co przekłada się na sprawność myślenia i swobodę działania. Trening relaksacyjny pomaga pozbyć się nadmiernego napięcia w ciele. Uczestnicy będą mieli możliwość doświadczenia relaksującego działania, takich sprawdzonych technik jak: pogłębione oddychanie, wizualizacja, oraz trening autogenny Schultza.
Termin i miejsce
26 stycznia, godz. 18.45-20.15, sala 201
Uniwersytet SWPS
ul. Polna 16/20
PROWADZĄCA
Dr Agnieszka Mościcka-Teske
psycholożka, psychoterapeutka, trenerka umiejętności psychologicznych i biegła sądowa, powoływana jako ekspert w sprawach o mobbing i molestowanie seksualne w miejscu pracy. Zajmuje się problematyką stresu i sposobów radzenia sobie z nim, z uwzględnieniem czynników indywidualnych i środowiskowych, które chronią człowieka przed negatywnymi skutkami stresu. Tworzy, współtworzy i realizuje programy szkoleniowe i edukacyjne z zakresu rozwijania umiejętności społecznych (komunikowania się, asertywności, funkcjonowania w grupie), sposobów radzenia sobie ze stresem, oraz radzenia sobie z agresją, mobbingiem, molestowaniem seksualnym i dyskryminacją w miejscu pracy. W poznańskim wydziale Uniwersytetu SWPS prowadzi zajęcia z zakresu psychologii klinicznej, psychologii zdrowia i psychologii pracy. Prowadzi szkolenia dla biznesu i instytucji samorządowych z zakresu radzenia sobie ze stresem zawodowym, mobbingiem, molestowaniem seksualnym i dyskryminacją oraz wprowadzania procedur antymobbingowych i antydyskryminacyjnych. Współpracuje w zakresie szkoleń także z Państwową Inspekcją Pracy. Autorka szeregu artykułów naukowych na temat stresu zawodowego i mobbingu.
Kontakt
Anna Matuszak
[email protected]
tel. 58 721 46 95
tel. kom. +48 694 441 727
Lokalizacja
Uniwersytet SWPS
ul. Polna 16/20
[Form StrefaPsyche_26012017_Sopot not found!]