Motyle w brzuchu – zjawisko dziwne, często niezrozumiałe, wydawałoby się nadprzyrodzone, a jednak zupełnie codzienne i przyziemne. Miłosne motyle pojawiają się niespodziewanie wśród fanfar i radosnych uniesień. Równie często znikają niespodziewanie, jednak robią to w sposób cichy i mniej spektakularny. Dlaczego? Czy musi tak być? Wykład który przeprowadzi prof. dr hab. Bogdan Wojciszke, pozwoli Ci spojrzeć na miłość jako trójskładnikową mieszankę. Każdy ma zapewne swój przepis na miłość, jednak ciężko obejść się bez jej trzech podstawowych składników: intymności, namiętności oraz zobowiązania.
Organizatorem spotkania jest Koło Naukowe EMPIRIA. Wykład odbędzie się w sopockiej siedzibie Uniwersytetu SWPS.
Przemiany miłości
Motyle w brzuchu – zjawisko dziwne, często niezrozumiałe, wydawałoby się nadprzyrodzone, a jednak zupełnie codzienne i przyziemne. Miłosne motyle pojawiają się niespodziewanie wśród fanfar i radosnych uniesień. Równie często znikają niespodziewanie, jednak robią to w sposób cichy i mniej spektakularny. Dlaczego? Czy musi tak być?
Wykład który przeprowadzi profesor psychologii, Bogdana Wojciszke, pozwoli Ci spojrzeć na miłość jako trójskładnikową mieszankę. Każdy ma zapewne swój przepis na miłość, jednak ciężko obejść się bez jej trzech podstawowych składników: intymności, namiętności oraz zobowiązania.
Jeżeli chcesz bliżej przyjrzeć się dynamice trójskładnikowej miłości, zrozumieć dlaczego cały bliski związek ulega silnym zmianom oraz w jaki sposób przechodzi on przez szereg faz, zapraszamy Cię na spotkanie!
Nie masz pomysłu na prezent Walentynkowy? Przyjdź i zabierz ze sobą bliską Ci osobę. W końcu nie ma nic cenniejszego niż czas poświęcony drugiemu człowiekowi, prawda?
prof. dr hab. Bogdan Wojciszke
Psycholog, autorytet w dziedzinie psychologii miłości i władzy. Zajmuje się zagadnieniami z zakresu psychologii osobowości i psychologii społecznej. Prowadzi liczne badania dotyczące spostrzegania i oceniania ludzi, rozpatrując, jaki wpływ na ten proces mają wspólnotowość (moralność i funkcjonowanie społeczne) i sprawczość (sprawność, kompetencja, nastawienie na cele). Analizuje mechanizmy rządzące zachowaniami, myśleniem i emocjami osób pozostających w bliskich związkach uczuciowych. Zajmuje się również psychologią statusu i władzy, bada m.in., w jaki sposób zdobycie władzy czy podwyższenie statusu zmieniają funkcjonowanie człowieka.
Prodziekan ds. nauki na sopockim wydziale Uniwersytetu SWPS, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, stypendysta Fundacji Humboldta i Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, wykładał na uniwersytetach angielskich, niemieckich i amerykańskich. Zainteresowania badawcze: spostrzeganie ludzi, wartości, dynamika związków interpersonalnych, psychologia moralności. Autor poczytnych książek: „Alfabet miłości” (2015), „Kobieta zmienną jest” (2012), „Psychologia społeczna” (2011), „Człowiek wśród ludzi: zarys psychologii społecznej” (2002), „Psychologia miłości: intymność, namiętność, zaangażowanie” (1994), „Procesy oceniania ludzi” (1991) oraz ponad 160 artykułów naukowych.
Koordynator wydarzenia
Kamila Kaffka
e-mail: [email protected]
Miejsce
Uniwersytet SWPS, Wydział Zamiejscowy w Sopocie
ul. Polna 16/20, aula 0.4