Wielu z nas rozpoczyna poranek od wyłączenia budzika w telefonie, a następnie sprawdzenia Facebooka. Obserwujemy znajomych, komentujemy ich posty, czytamy różne informacje. Nie zawsze natomiast znajdujemy czas, by spotkać się z przyjaciółmi. Podział na świat realny i wirtualny ulega zdecydowanemu zatarciu. Czy w czasach, gdy pewne zjawiska są niemal naturalne można mówić o uzależnieniu np. od mediów społecznościowych? W jaki sposób korzystanie z Internetu wpływa na nasze samopoczucie? Czy żeby naprawdę wypocząć trzeba odciąć się od wirtualnej rzeczywistości i zobaczyć jaki świat może być piękny?
O ciemnych stronach Internetu mówić będzie podczas wykładu 24 października w ramach Strefy Psyche Ekstra Magdalena Dietrich. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Współorganizatorem wydarzenia jest Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.
Projekt Strefa Psyche jest dofinansowany ze środków MNiSW.
Wykład
Ciemne strony Internetu
Coraz większy rozwój technologii niesie ze sobą zarówno duże szanse jak i nowe zagrożenia. Czy rozróżnienie na świat realny i wirtualny jest jeszcze aktualne? Gdzie przebiega granica pomiędzy korzystaniem z Internetu a uzależnieniem? Czym charakteryzuje się cyberprzemoc? Jaki wpływ na nasze samopoczucie mają odwiedzane strony i korzystanie z mediów społecznościowych? Na te i inne pojawiające się pytania będzie można znaleźć odpowiedzi wraz z osobą prowadzącą w trakcie interaktywnego wykładu.
Termin i miejsce
24 października 2017 r., godz. 17.00-18.30
Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni
al. Zwycięstwa 96/98,
81-451 Gdynia
Magdalena Dietrich
Psycholog, terapeutka, trenerka umiejętności psychologicznych. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie SWPS, Studium Terapii Uzależnień oraz dodatkowe kursy przygotowujące do pracy terapeutycznej i szkoleniowej. Obecnie w trakcie szkoły psychoterapeutycznej w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała poprzez współpracę z ośrodkami terapii uzależnień, świetlicami socjoterapeutycznymi, Strefą Młodzieży Uniwersytetu SWPS, szkołami, organizacjami pozarządowymi pracującymi z młodzieżą, ośrodkami interwencji kryzysowej, urzędem m.st. Warszawy, oddziałem młodzieżowym szpitala psychiatrycznego. Tworzy i współtworzy programy treningów, warsztatów i szkoleń z zakresu umiejętności miękkich (takich jak komunikacja, asertywność, współpraca w grupie, radzenie sobie ze stresem) oraz profilaktyki uzależnień, przemocy i dyskryminacji. Zaangażowana w działania Stowarzyszenia Mierz Wysoko prowadzi zajęcia dla grupy dzieci przebywających na ulicach jednej z warszawskich dzielnic oraz konsultacje psychologiczne w klubie młodzieżowym. Kierowała pierwszym w Polsce hostelem interwencji kryzysowej dla osób LGBT. Założycielka Centrum Psychoterapii i Rozwoju Ku Sobie.
[Form StrefaPsyche_24102017_Sopot not found!]
Kontakt
Agnieszka Żebrowska
tel. 58 721 46 00
e-mail: [email protected]