Nie jesteś w stanie wstać z łóżka? Na myśl o pójściu do szkoły robi Ci się słabo? Wszystko Cię drażni: rodzice, nauczyciele, nawet koledzy z klasy. Nie podoba Ci się świat, który Cię otacza. Masz poczucie, że nikt Cię nie rozumie, wszyscy nadają na innej fali. Wszystko w Tobie mówi „nie”: nie będę! nie chcę! nie zrobię! nie muszę! Chcesz wiedzieć, czy taki stan jest normalny i co robić, by poczuc się lepiej, by pozytywniej spojrzeć na świat, nie brać wszystkiego do siebie? Weź udział w webinarze, podczas którego psychterapeutka dr Barbara Arska-Karyłowska opowie, jak pomaga młodym ludziom borykającym się z objawami depresji. Spotkanie online odbędzie się 20 lutego, obowiązują zapisy.

20 lutego 2019
18.00
online

Depresja nie wybiera

Jeszcze niedawno twierdzono, że depresja nie może rozwinąć się w okresie dojrzewania. Tym samym uważano, że problem ten nie dotyczy młodzieży. Dziś wiemy, że to nieprawda i że z depresją zmaga się wielu nastolatków. Stan ten objawia się u nich inaczej niż u dorosłych i często bywa mylony z tzw. okresem buntu.

A to dlatego, że u młodych ludzi przygnębieniu zwykle towarzyszy złość, która niekiedy przeradza się w agresję. Nie radzimy sobie z emocjami, wszystko nas denerwuje, nic nam się nie chce. Tylko czy nasza frustracja wynika z tego, że napotkaliśmy na jakieś życiowe trudności, z którymi nie mamy odwagi się zmierzyć, czy może wynika z poważniejszego stanu naszego umysłu i jest oznaką zaburzeń depresyjnych? Czy nie chce mi się, bo jestem leniwy, czy faktycznie czuję wewnętrzną niemoc, która mnie paraliżuje? Trudno odpowiedzieć na te pytania.

Jak sobie pomóc?

Warto porozmawiać o tym co nas boli z naszymi bliskimi. Zazwyczaj jednak obawiamy się, że rodzice nie potraktują nas poważnie i zbagatelizują problem. Często też nasze relacje są skomplikowane, do tego nie mamy w sobie odwagi i otwartości, które pozwoliłyby nam na szczerą rozmowę. Gdzie wówczas szukać pomocy? Czy możemy skorzystać z profesjonalnej porady psychologa lub psychiatry bez wiedzy rodziców? W jaki sposób odbywa się diagnoza? A jeśli faktycznie mam depresję… co dalej. Jakie są metody leczenia? Czy będę zmagał się z tą chorobą przez całe życie?

Jeśli interesuje Cię ten temat, borykasz się z podobnymi problemami, weź udział w naszym webinarze. Dr Arska-Karyłowska rozwieje twoje wątpliwości, podzieli się swoim doświadczeniem w pracy z młodzieżą, podpowie, jak sobie pomóc w tym trudnym dla nas czasie.

Webinar poprowadzi Joanna Gutral, psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie certyfikacji, słuchaczka Podyplomowej Szkoły Psychoterapii Uniwersytetu SWPS, doktorantka na wydziale psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie, założycielka portalu psychoedukacyjnego Zdrowa Głowa i kampanii społecznej Mam Terapeutę.

Arska Karylowska

dr Barbara Arska-Karyłowska

Psycholog i psychoterapeuta dzieci i młodzieży. Interesuje się psychopatologią dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem ADHD i zaburzeń lękowych. Zajmuje się psychoterapią dzieci i młodzieży oraz poradnictwem dla rodziców. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu psychopatologii dziecka (diagnoza i oddziaływania). W pracy terapeuty najbardziej lubi kontakt z dziećmi-pacjentami w terapii indywidualnej, a w pracy wykładowcy akademickiego najbardziej ceni to, że musi się stale dokształcać.

Zapraszamy na spotkanie

 

Wiele mówi się o depresji, jednak wciąż niewiele o niej wiemy. Panuje przekonanie, że depresja to lenistwo, w rzeczywistości nie różni się od innych chorób. O destygmatyzacji depresji porozmawiamy z psychiatrą prof. Bogdanem de Barbaro, psychologiem dr Agnieszką Mościcką-Teske oraz certyfikowanym psychoterapeutą mgr. Adamem Elżanowskim. Zapraszamy.

 
15 lutego
17.30
Sopot

[Form webinarium_20022019_StrefaPsyche not found!]

Termin i miejsce

20 lutego 2019 r.
godz. 18.00, online

Kontakt

Justyna Bobko
Specjalista ds. marketingu

tel. kom. 782-600-210
e-mail: [email protected]

Wydarzenia

Archiwum wydarzeń

Zobacz także

Group 426 Group 430 strefa zarzadznia logo 05 logo white kopia logo white kopia