Co czują osoby dotknięte wojną? W takich chwilach bardzo łatwo jest utracić równowagę psychiczną. Tak traumatyczne doświadczenia powodują, że osoby dotknięte tą sytuacją łatwo wpadają w stan wyczerpania psychicznego i kryzysu. W takim momencie potrzebna jest niemal natychmiastowa pomoc specjalisty. Czym wobec tego jest interwencja kryzysowa i komu służy? Kiedy należy ją stosować? W jaki sposób taka interwencja pomaga osobom dotkniętym wojną? Z jakimi konsekwencjami psychologicznymi może wiązać się brak interwencji kryzysowej w sytuacji wojny? Jakie wyzwania stoją przed specjalistami zajmującymi się interwencjami? O tym porozmawiamy z dr Natalią Liszewską, interwentką kryzysową, psychoterapeutką i wykładowczynią Uniwersytetu SWPS. Spotkanie poprowadzi Joanna Flis.
Spotkanie będzie realizowane na żywo – każdy może zadać pytania!
Udział jest bezpłatny.
Gościni
dr Natalia Liszewska – doktorka psychologii, wykładowczyni Uniwersytetu SWPS, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, interwentka kryzysowa, superwizorka w trakcie certyfikacji. Założycielka Instytutu Terapii Poznawczo Behawioralnej. Kierowniczka studiów podyplomowych Kryzys i Interwencja Kryzysowa na Uniwersytecie SWPS. Koordynatorka działań, realizowanych przez Instytut Terapii Poznawczo Behawioralnej, mających na celu wsparcie wolontariuszy zaangażowanych w pomoc osobom z Ukrainy. Na co dzień prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży oraz interwencje kryzysową. Obecnie jest w trakcie kursu psychoterapii zaburzeń seksualnych w Krakowskiej Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku.
Prowadząca
Joanna Flis – psycholożka kliniczna i zdrowia, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień, absolwentka Uniwersytetu SWPS. Przez wiele lat pracowała z osobami współuzależnionymi oraz z syndromem DDA w Wojewódzkim Ośrodku Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnienia oraz w Poradni Uzależnień. Aktualnie prowadzi pracownię pomocy psychologicznej. Psychoterapeutka systemowa w trakcie certyfikacji oraz pedagożka. Doktorantka na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie prowadzi badania naukowe na temat funkcjonowania osób uzależnionych. Współpracuje z Fundacją Dbam o Mój Z@sięg oraz Ośrodkami Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli, prowadząc szkolenia i warsztaty. Autorka licznych publikacji z zakresu zdrowia psychicznego.
Termin i miejsce
11 marca 2022 r. (piątek)
godz. 18.30–19.30, online
Kontakt
Anna Marszałek-Głowacka
[email protected]