W 2018 roku kanał Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS na YouTube zasubskrybowało 19 308 osób. Rozwijanie siebie w Polsce nadal zyskuje na popularności, jednak co trzeci Polak nie potrafi powiedzieć, czym jest dla niego rozwój. Mateusz Banaszkiewicz opowie m.in. o możliwościach rozwoju osobistego, a także o mitach z nim związanych.
Rozwój osobisty - instrukcja obsługi
W raporcie zrealizowanym przez Benefit Systems poświęconym rozwojowi osobistemu i zawodowemu Polaków czytamy, że co o trzecia osoba nie potrafi określić, czym jest dla niej rozwój osobisty. Wśród najczęstszych definicji pojawia się zdobywanie nowych umiejętności (23%), realizowanie marzeń i celów (17%) czy dbanie o relacje z innymi ludźmi (12%) i dbanie o rodzinę (12%). Wśród najczęściej wymienianych aktywności rozwojowych znalazły się aktywności sportowe oraz czytanie książek i różnego rodzaju kursy i szkolenia.
Podczas webinaru porozmawiamy o komercyjnych i niekomercyjnych formach rozwoju. Postaramy się rozróżnić czym jest, a czym nie jest rozwój osobisty i czy naprawdę powinniśmy dążyć do niego za wszelką cenę. Poruszymy także temat mitów dotyczących rozwoju osobistego. Zastanowimy się dlaczego nadal dużą popularnością cieszą się metody, których skuteczności nie została udowodniona i dlaczego czasem lepiej jest pozwolić sobie na słabość, zamiast za wszelką cenę udowadniać, że "możesz wszystko".
Gościem pierwszego webinaru będzie Mateusz Banaszkiewicz- psycholog zdrowia, wykładowca. Doktorant Uniwersytetu SWPS oraz uczestnik Studium Dialogu Motywującego przy Polskim Towarzystwie Terapii Motywującej. Członek Zespołu Pomocy Poszkodowanym (ZPP) w strukturach kryzysowych Polskich Linii Lotniczych. Odpowiada za ocenę stanu psychospołecznego oraz wsparcie pacjentów powypadkowych w warszawskim Centrum Medycznym Gamma. W ramach programów promocji zdrowia w firmach prowadzi wykłady i warsztaty dotyczące radzenia sobie ze stresem.
Webinar poprowadzi Joanna Gutral, psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie certyfikacji, słuchaczka Podyplomowej Szkoły Psychoterapii Uniwersytetu SWPS, doktorantka na wydziale psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie, założycielka portalu psychoedukacyjnego Zdrowa Głowa i kampanii społecznej Mam Terapeutę.
Mateusz Banaszkiewicz
Psycholog zdrowia, wykładowca. Doktorant Uniwersytetu SWPS oraz uczestnik Studium Dialogu Motywującego przy Polskim Towarzystwie Terapii Motywującej. Członek Zespołu Pomocy Poszkodowanym (ZPP) w strukturach kryzysowych Polskich Linii Lotniczych. Odpowiada za ocenę stanu psychospołecznego oraz wsparcie pacjentów powypadkowych w warszawskim Centrum Medycznym Gamma. W ramach programów promocji zdrowia w firmach prowadzi wykłady i warsztaty dotyczące radzenia sobie ze stresem.
[Form Webinarium_17012019 not found!]
Termin i miejsce
17 stycznia 2019 r.
godz. 18.00, online