Nastąpiła zmiana gości webinaru – Paulinę Mechło zastąpią Aleksandra Kołodziej i Mikołaj Magnuski.
Każdy chciałby przyswajać wiedzę łatwo, szybko i uzyskiwać jak najlepsze wyniki. Dlatego siegamy po rozmaite treningi mózgu. Co o ich skuteczności mówi nauka? Jakie ćwiczenia będą faktycznie efektywne? Jak powinny być testowane treningi zanim będą polecane do użycia? O trenowaniu intelektu Joanna Gutral będzie rozmawiać z psychologami i neurokognitywistami z Uniwersytetu SWPS – Aleksandrą Kołodziej i Mikołajem Magnuskim.
Aleksandra Kołodziej – absolwentka neurokognitywistyki na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS. Prezes Zarządu Fundacji na rzecz Popularyzacji i Rozwoju Neuronauki „Mózg!”. Wieloletnia Przewodnicząca Koła Neuronauki działającego na Wydziale Psychologii w Warszawie oraz organizatorka Dnia Mózgu.
W pracy badawczej zajmuje się głównie funkcjonowaniem poznawczym na poziomie behawioralnym i elektrofizjologicznym u osób z depresją. Realizowała badania dzięki finansowaniu z programu dla młodych naukowców Diamentowy Grant (MNiSW) oraz grantu Etiuda (NCN). Stypendystka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Swoje umiejętności doskonaliła na stażu naukowym na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie oraz w Instytucie Donders w Holandii. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z biologicznych podstaw zachowania, wstępu do projektowania badań neuronaukowych i zastosowania neuroobrazowania w psychologii.
Mikołaj Magnuski – psycholog, neurokognitywista. Zajmuje się zaawansowanymi metodami analizy sygnału EEG oraz znaczeniem oscylacji neuronalnych (fal mózgowych) w procesach percepcyjnych i poznawczych dla percepcji. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z analizy sygnału EEG, statystyki i sieci neuronowych.
Joanna Gutral – psycholog, psychoterapeuta. Naukowo zajmuje się związkiem pomiędzy oczekiwaniami społecznymi, podstawowymi potrzebami psychologicznymi i zmianami w zakresie cech osobowości na przestrzeni życia. Bada percepcję zmian i ich wpływ na dobrostan wśród osób w różnych grupach wiekowych. W obszarze jej zainteresowań pozostają zagadnienia związane z porównaniami społecznymi, a także psychoedukacją i rozwojem osobistym. Zajmuje się również problemem stygmatyzacji osób chorych psychicznie, leczeniem i profilaktyką zaburzeń nastroju i zaburzeń lękowych oraz zagadnieniem dobrostanu i postrzegania zmian w czasie. Poza pracą badawczą i dydaktyczną jest psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikacji w Podyplomowej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Laureatka nagrody im. Z. Pietrasińskiego (2016). Prowadzi portal psychoedukacyjny Zdrowa Głowa i kampanię społeczną „Mam Terapeutę”.
Termin i miejsce
19 marca 2020 r. (czwartek), godz. 16.00–17.00, online
Kontakt
Arletta Szulwic
[email protected]