W czasach panowania koronawirusa zamykamy się w domach i tam toczy się całe nasze życie. Pracownicy służb medycznych nie mogą – tak jak my – przenieść pracy do swojego domowego biura. Każdego dnia, pomagając innym, narażają swoje zdrowie, a pośrednio – również zdrowie swoich rodzin. Z jakimi trudnościami mierzą się w czasie trwania epidemii? Jak na ich psychikę wpływa stres, odpowiedzialność, presja? Z jakimi trudnościami natury psychicznej mogą się zmagać lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, laboranci? Jak mogą w tym trudnym czasie zadbać o swój dobrostan psychiczny? Czy w ogóle mogą coś dla siebie zrobić, biorąc pod uwagę przemęczenie i brak czasu? Jak pacjenci mogą ułatwić im pracę? Jak my możemy wspierać pracowników medycznych i placówki medyczne? Na te wszystkie pytania odpowie dr n. med. Agnieszka Popiel – psychiatra, psychoterapeutka – w rozmowie z Zofią Szynal.
dr n. med. Agnieszka Popiel – psychiatra, psychoterapeutka (PTTPB, SITCC, EABCT), superwizorka psychoterapii (PTTPB), wykładowczyni Uniwersytetu SWPS. Członkini Working Group on Training w European Association for Behavioural and Cognitive Therapies. Adiunktka w Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Prowadzi badania nad skutecznością psychoterapii poznawczo-behawioralnej (programy TRAKT w ramach badań nad PTSD kierowanych przez prof. B. Zawadzkiego). Kieruje podyplomową Szkołą Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS (Warszawa, Sopot, Poznań, Wrocław, Katowice, Rzeszów).
mgr Zofia Szynal – psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji. Specjalizuje się w seksuologii i diagnozie psychologicznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej. Obecnie jest członkiem Zespołu Terapeutycznego w Centrum Zdrowia Psychicznego oraz prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Zajmuje się pracą z osobami cierpiącymi z powodu chorób i zaburzeń psychicznych, z doświadczającymi trudności w życiu seksualnym i relacjach interpersonalnych. Prowadzi wykłady i warsztaty psychoedukacyjne w ramach projektów Uniwersytetu SWPS: Strefa Psyche, Uniwersytet SWPS dla Młodzieży oraz w ramach cyklu Współcześni Romantycy.
Termin i miejsce
23 marca 2020 r. (poniedziałek), godz. 18.00–19.00, online
Kontakt
Anna Łagowska
[email protected]