Izolacja, w jakiej żyjemy od jakiegoś czasu, a także kwarantanna, jakiej poddani się niektórzy z nas, mają niebagatelny wpływ na wszystkich, ale szczególnie dotykają rodzin w kryzysie. W obecnej sytuacji ofiara przemocy domowej nie ma dokąd uciec ani gdzie się skryć. Jak więc chronić się przed przemocą domową w trakcie trwania pandemii i kwarantanny? Jak w tym trudnym czasie chronić dzieci? Jak i gdzie (np. w internecie) możemy szukać pomocy? Z tym trudnym tematem zmierzą się eksperci z Uniwersytetu SWPS – psycholog i psychoterapeuta Magdalena Sękowska oraz psycholog Zofia Szynal.
Udział bezpłatny, obowiązują zapisy.
Magdalena Sękowska – psycholog, psychoterapeuta z ponad 30-letnim doświadczeniem, konsultant zarządzania. Dyrektor Kliniki Uniwersytetu SWPS Rodzina-Para-Jednostka w Poznaniu. Prowadzi psychoterapię indywidualną, specjalizuje się w pracy psychoterapeutycznej z parami, wykorzystując Terapię Skoncentrowaną na Emocjach. Opracowała autorską metodę wspierania relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi poprzez przeprowadzanie obserwacji w warunkach naturalnych, czyli w domu. W swojej pracy wykorzystuje podejście systemowe, Terapię Skoncentrowaną na Emocjach, koncepcję skryptów międzypokoleniowych oraz Analizę Transakcyjną. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje także w pracy z kadrą menedżerską oraz zarządami firm i korporacji.
mgr Zofia Szynal – psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji. Specjalizuje się w seksuologii i diagnozie psychologicznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej. Obecnie jest członkiem Zespołu Terapeutycznego w Centrum Zdrowia Psychicznego oraz prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Zajmuje się pracą z osobami cierpiącymi z powodu chorób i zaburzeń psychicznych, z doświadczającymi trudności w życiu seksualnym i relacjach interpersonalnych. Prowadzi wykłady i warsztaty psychoedukacyjne w ramach projektów Uniwersytetu SWPS: Strefa Psyche, Uniwersytet SWPS dla Młodzieży oraz w ramach cyklu Współcześni Romantycy.
Termin i miejsce
2 kwietnia 2020 r. (czwartek), godz. 18.00–19.00, online
Kontakt
Anna Łagowska
[email protected]