Osoby starsze są szczególnie narażone na zakażenie się koronawirusem. Ze względu na bezpieczeństwo swoje oraz innych najlepiej byłoby, gdyby na czas pandemii seniorzy pozostali w domach. Jak ich do tego przekonać? Jak pomóc osobom starszym w życiu codziennym oraz w zorganizowaniu sobie czasu w domu? Jak wspierać ich psychicznie? W jaki sposób rozmawiać z nimi o lęku i pomóc im go oswoić? Co jeszcze my – osoby młodsze – możemy dla nich zrobić? Na te wszystkie pytania odpowiedzą psycholożka społeczna z Uniwersytetu SWPS prof. Katarzyna Popiołek oraz Zofia Szynal.
Udział bezpłatny, obowiązują zapisy.
dr hab. Katarzyna Popiołek, prof. Uniwersytetu SWPS – psycholożka społeczna. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki relacji międzyludzkich, sposobów udzielania pomocy i wsparcia, uwarunkowań funkcjonowania w bliskich związkach – jak zmienia je czas, model kariery, odczuwany konflikt roli zawodowej i rodzinnej, specyficzne charakterystyki i doświadczenia partnerów. Stale współpracuje z mediami jako popularyzatorka wiedzy psychologicznej, ekspert i komentator bieżących wydarzeń. Jej wykłady zamieszczone w sieci (YouTube) cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
mgr Zofia Szynal – psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji. Specjalizuje się w seksuologii i diagnozie psychologicznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej. Obecnie jest członkiem Zespołu Terapeutycznego w Centrum Zdrowia Psychicznego oraz prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Zajmuje się pracą z osobami cierpiącymi z powodu chorób i zaburzeń psychicznych, z doświadczającymi trudności w życiu seksualnym i relacjach interpersonalnych. Prowadzi wykłady i warsztaty psychoedukacyjne w ramach projektów Uniwersytetu SWPS: Strefa Psyche, Uniwersytet SWPS dla Młodzieży oraz w ramach cyklu Współcześni Romantycy.
Termin i miejsce
7 kwietnia 2020 r. (wtorek), godz. 19.00–20.00, online
Kontakt
Anna Łagowska
[email protected]