Zaburzenia odżywiania – czym są? Jakie jest podłoże ich powstawania? Kto jest najbardziej na nie narażony i z jakimi konsekwencjami się wiążą? Na te pytania odpowie dr Angelika Staszewska, doktor nauk o zdrowiu, specjalistka w zakresie psychodietetyki, dietetyki i promocji zdrowia wykładająca na Uniwersytecie SWPS. Podczas spotkanis dowiemy się również, jak wygląda psychoterapia zaburzeń odżywiania i jaki rodzaj terapii ma w tej dolegliwości największą skuteczność. Rozmowę poprowadzi Joanna Gutral, psycholożka i psychoterapeutka z Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
Spotkanie jest realizowane na żywo – każdy może zadawać pytania!
Udział jest bezpłatny.
Interesujesz się psychologią? Dołącz do innych w grupie Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS na Facebooku.
O cyklu „ABC Psychoterapii”
W cyklu „ABC Psychoterapii” realizowanym w ramach Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS wraz z zaproszonymi gośćmi poruszamy tematy dotyczące zdrowia psychicznego.
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywający możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Projekt obejmuje działania online, których celem jest umożliwienie rozwoju każdemu, kto ma taką potrzebę lub ochotę, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Więcej o projekcie: psyche.swps.pl.
Gość
dr Angelika Staszewska – doktor nauk o zdrowiu, wykładowca, specjalistka w zakresie psychodietetyki, dietetyki i promocji zdrowia. Posiada tytuł MBA dla kadr medycznych. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu SWPS. Założycielka Poradni Dietetyki i Psychodietetyki w Poznaniu. Pracuje w interdyscyplinarnych zespołach specjalistów. Jest koordynatorką projektów edukacyjnych i szkoleniowych z obszaru zdrowia, autorka wielu publikacji, redaktorką serii wydawniczej „Nowe oblicza ochrony zdrowia”, w ramach której ukazały się trzy pozycje książkowe dotyczące ochrony zdrowia. Obszary jej działania to: promocja zdrowego stylu życia i racjonalnych zachowań żywieniowych, zmiana nawyków żywieniowych, praca z pacjentami m.in. z nadwagą, otyłością, zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia). Z Uniwersytetem SWPS jest związana od 2011 r.
Prowadząca
Joanna Gutral – psycholożka, doktorantka na Wydziale Psychologii Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS w Warszawie, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Absolwentka podyplomowej czteroletniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Od lat zajmuje się psychoedukacją, organizując warsztaty i spotkania, które uświadamiają, że psychoterapia to metoda oparta na dowodach naukowych. Jest współzałożycielką portalu Zdrowa Głowa i organizatorką kampanii społecznej „Mam Terapeutę”. Pracuje dydaktycznie na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
Termin i miejsce
30 sierpnia 2021 r. (poniedziałek)
godz. 19.00–20.00, online
Kontakt
Anna Marszałek-Głowacka
[email protected]