Legalizacja marihuany to temat, który nieustannie budzi w ludziach wiele emocji. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z różnicy pomiędzy depenalizacją i legalizacją konopi indyjskich. Dlaczego wprowadzenie zmian w prawie na tej płaszczyźnie jest tak ważne? Czy możliwe będzie uprawianie marihuany i handel nią? Co możemy zrobić żeby wpłynąć na zmianę prawa w odniesieniu do konopi indyjskich? Na te pytania odpowie gość webianaru, który poprowadzi Alicja Binkowska, Prezes zarządu Fundacji Polska Sieć Polityki Narkotykowej Agnieszka Sieniawska.
Spotkanie jest realizowane na żywo – każdy może zadawać pytania!
Udział jest bezpłatny.
Gość
Agnieszka Sieniawska – Prezes zarządu Fundacji Polska Sieć Polityki Narkotykowej. Od 2011 r. przewodnicząca Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej. Absolwentka prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Współzałożycielka oraz członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego. Członkini i współzałożycielka Koalicji Medycznej Marihuany. Konsultantka programu European Drug Policy Initiative prowadzonego przez węgierką organizację Rights Reporter Foundation. Od 2009 r. prowadzi działania adwokacyjne na rzecz zmiany prawa narkotykowego. Brała udział w pracach nad zmianą prawa narkotykowego w Polsce, którego nowelizacja weszła w życie w grudniu 2011. Uczestniczka konsultacji europejskiej strategii narkotykowej w ramach prac European Civil Society Forum on Drugs przy Komisji Europejskiej. Autorka raportów oraz publikacji na temat prawa narkotykowego i polskiej polityki narkotykowej. Autorka i pomysłodawczyni inicjatyw oraz projektów na rzecz racjonalizacji polskiej polityki narkotykowej, m.in. Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego, kampanii „Zażyj dawkę swoich praw”, kampanii „Koalicja Kobiet Przeciwko Narkofobii”, szkoleń dla sędziów, terapeutów oraz prokuratorów czy międzynarodowej Urban Drug Policy Conference, która zapoczątkowała debatę na temat lokalnych polityk narkotykowych w Polsce.
Prowadząca
Alicja Binkowska – doktorantka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, kierownik WeedTeam w Centrum Badań Neuropoznawczych Uniwersytetu SWPS. Prowadzi badania naukowe dotyczące wpływu zażywania konopi na funkcje poznawcze i pracę mózgu. Interesuje się wpływem substancji psychoaktywnych na organizm i zachowanie człowieka. Współpracuje z Polskim Towarzystwem Psychodelicznym.
Termin i miejsce
23 września 2021 r. (czwartek)
godz. 17.00–18.00, online
Kontakt
Anna Marszałek-Głowacka
[email protected]