Bunt nastolatków nierzadko spędza rodzicom sen z powiek. To okres, w którym dotychczas spokojne dziecko zmienia się niemal nie do poznania. W tym czasie młoda osoba jest często rozchwiana emocjonalnie, przewartościowuje swoje poglądy i oddaje się skrajnym uczuciom. Choć z pewnością jest to trudny moment dla wielu opiekunów, to zjawisko nastoletniego buntu, jest bardzo ważne w rozwoju dzieci. Jak rozpoznać, że to już ten czas? Dlaczego to niezwykle ważny etap dla młodzieży? W jaki sposób pomóc sobie oraz nastolatkowi przetrwać ten czas oraz co pozytywnego może z tego wyniknąć? Na te i wiele innych pytań odpowie gość webinaru - dr Konrad Piotrowski, psycholog rozwoju. Spotkanie poprowadzi Michalina Mruczyk.
Spotkanie jest realizowane na żywo – każdy może zadawać pytania!
Udział jest bezpłatny.
Gość
dr Konrad Piotrowski – psycholog rozwoju, zainteresowany przede wszystkim zmianami, jakie następują w okresie dorastania i wczesnej dorosłości. W swojej pracy naukowej zajmuje się tematyką rodzicielstwa, perfekcjonizmu, rozwoju tożsamości. W ostatnim czasie szczególnie zajmuje go zagadnienie wypalenia rodzicielskiego i żałowania decyzji o posiadaniu dzieci. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Rozwoju Człowieka, European Association for Developmental Psychology oraz International Society for Research on Identity. Wyniki swoich badań regularnie prezentuje na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych, jest także autorem wielu prac naukowych o zasięgu międzynarodowym. Na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu uczy studentów psychologii rozwoju człowieka w cyklu życia, prowadzi także zajęcia poświęcone perfekcjonizmowi, rozwojowi nastolatków i przywiązaniu do rodziców w okresie dzieciństwa i dorastania.
Prowadząca
Michalina Mruczyk – psycholożka pracująca z młodzieżą. Absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Obecnie pracuje w liceum ogólnokształcącym Spark Academy w Poznaniu i prowadzi zajęcia na kierunku Psychologia na poznańskim wydziale Uniwersytetu SWPS.
Termin i miejsce
11 stycznia 2022 r. (wtorek)
godz. 18.00–19.00, online
Kontakt
Anna Marszałek-Głowacka
[email protected]