Ostatnie lata nie były łatwe — pandemia, trudna sytuacja polityczna na świecie i konflikty sprawiały, że wielu z nas żyło w ciągłym napięciu. Aktualna sytuacja związana z wojną w Ukrainie tylko spotęgowała ten stan. Tak długo trwająca niepewność i strach o własne życie, bardzo często prowadzą do przewlekłego stresu. Czym wobec tego jest stres chroniczny? Jak radzić sobie z tym stanem? Jak dbać o siebie i innych pogrążonych w chronicznym stresie? W jaki sposób na nasz organizm wpływa długotrwałe wzbudzanie lęku przed śmiercią? O tym porozmawiamy z dr hab. Ewą Gruszczyńską, prof. Uniwersytetu SWPS. Spotkanie poprowadzi Zofia Szynal.
Spotkanie będzie realizowane na żywo – każdy może zadać pytania!
Udział jest bezpłatny.
Gościni
dr hab. Ewa Gruszczyńska, prof. Uniwersytetu SWPS – psycholożka, prorektorka ds. dydaktyki Uniwersytetu SWPS. Od lat zajmuje się badaniami nad stresem — od utrapień dnia codziennego po krytyczne wydarzenia życiowe. Sprawdza, jak przebiega proces radzenia sobie z nim i od czego zależy jego efektywność. Interesuje się adaptacją do krytycznych zdarzeń życiowych i chorób przewlekłych. Analizuje również relacje między stresem psychologicznym a szeroko rozumianym zdrowiem. Jest członkinią zarządu Sekcji Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz komitetów redakcyjnych Applied Psychology: Health and Well-Being i Health Psychology and Behavioral Medicine. W latach 2013–2016 była członkinią zarządu European Health Psychology Society, obecnie pełni funkcję delegatki krajowej. Była również członkinią-założycielką i sekretarzynią Central and Eastern European Society of Behavioural Medicine.
Prowadząca
Zofia Szynal – psycholog, psychoedukatorka oraz certyfikowana psychoterapeutka. Prowadzi leczenie w metodach terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii schematów. Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS, gdzie odbyła również czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej prowadzone przez UAM w Poznaniu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Prowadzone procesy terapeutyczne poddaje regularnej superwizji, a na co dzień prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną „Na lepsze”. Pełni również funkcję kierownika zespołu terapeutycznego w Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu. Jest zaangażowana w liczne projekty psychoedukacyjne.
Termin i miejsce
28 marca 2022 r. (poniedziałek)
godz. 18.00–19.00, online
Kontakt
Anna Marszałek-Głowacka
[email protected]