Pedofilia i czyny pedofilne budzi w społeczeństwie słuszny niesmak, wzgardę, a także niemoc. Historie związane z tego typu przestępstwami są trudne do zrozumienia i często skrywane przez lata. Leczenie zarówno pedofilii, jak i dzieci wykorzystywanych seksualnie jest szczególnie skomplikowanym wyzwaniem psychologicznym, psychiatrycznym i psychoterapeutycznym. Jak zdefiniować pedofilię? Czym jest czyn pedofilny? Co leży u podłoża pedofilii? Czy to zagadnienie dotyczy również kobiet? Jakie konsekwencje ponosi osoba dokonująca czynu pedofilnego? Czy pedofilom można pomóc psychologicznie i wyleczyć? Na te i wiele innych pytań odpowie prof. dr hab. Maria Beisert, psycholog, seksuolog kliniczny i prawnik. Spotkanie poprowadzi Michalina Mruczyk.
Spotkanie będzie realizowane na żywo – każdy może zadawać pytania!
Udział jest bezpłatny.
Gościni
prof. dr hab. Maria Beisert – psycholog i seksuolog kliniczny, prawnik oraz pracownik naukowy Wydziału Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Kierownik Zakładu Seksuologii Społecznej i Klinicznej oraz studiów podyplomowych Seksuologia Kliniczna Opiniowanie-Edukacja-Terapia działających od 2003 roku przy Wydziale Psychologii i Kognitywistyki UAM w Poznaniu. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i biegły sądowy. Jej główne zainteresowania naukowe dotyczą obszaru seksuologii i psychologii klinicznej, a w szczególności rozwoju seksualnego człowieka, seksualności dziecięcej, terapii sprawców i ofiar patologii seksualnej. Autorka i współautorka wielu prac z tego zakresu. Najważniejsze publikacje książkowe to: „Seks twojego dziecka”, „Rozwód. Proces radzenia sobie z kryzysem”, „Kazirodztwo. Rodzice w roli sprawców”, „Seksualność w cyklu życia”, „Pedofilia. Geneza i mechanizm”.
Prowadząca
Michalina Mruczyk – psycholożka pracująca z młodzieżą. Absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Obecnie pracuje w liceum ogólnokształcącym Spark Academy w Poznaniu i prowadzi zajęcia na kierunku Psychologia na poznańskim wydziale Uniwersytetu SWPS.
Termin i miejsce
29 kwietnia 2022 r. (piątek)
godz. 17.30–18.30, online
Kontakt
Anna Marszałek-Głowacka
[email protected]