Każdy z nas słyszał kiedyś, że sport to zdrowie – aktywny styl życia jest niezwykle istotny dla dobrostanu psychicznego i sprawności fizycznej. Nieoceniona jest rola trenerów czy zawodników sportowych zaszczepiających sportowe pasje wśród kolejnych pokoleń. Psychologowie sportu to opoka dla profesjonalnych zawodników, mierzących się z ogromną presją i stresem. Cieszymy się, że wśród naszych absolwentów mamy psychologów sportu i aktywnych sportowców, pokazujących innym, jak wiele sport może zmienić w życiu.
Najlepsi w kategorii Sport
W kategorii Sport Kapituła postanowiła nagrodzić wymienionych niżej absolwentów.
O kryteriach wyboru możesz przeczytać tutaj »
Daria Abramowicz
Psycholog sportowy, od wielu lat pracuje ze sportowcami, trenerami, organizacjami sportowymi i biznesowymi oraz rodzicami zawodników w różnym wieku, zarówno w dyscyplinach indywidualnych, jak i zespołowych. Daria uważa, że „mistrzostwo zaczyna się w głowie”. Sama zajmowała się profesjonalnym żeglarstwem przez 12 lat, trenerstwem przez ponad 10 lat. Ma zatem wszystkie punkty widzenia – będąc sportowcem, trenerem i psychologiem. Jako psycholog współpracowała z kadrą narodową w kolarstwie czy pływaniu. Daria od ponad 2 lat odpowiada m.in. za trening mentalny oraz przygotowanie psychologiczne tenisistki Igi Świątek. W czerwcu br. została laureatką plebiscytu Trenerka Roku 2020 organizowanego przez Komisję Sportu Kobiet Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Prowadzi bloga i nagrywa popularne podcasty, gdzie dzieli „doświadczeniem, wiedzą i emocjami”.
Krystian Kisiel
W 2020 r. ukończył na Uniwersytecie SWPS psychologię, osiągając bardzo dobre wyniki w nauce. Podczas studiów dał się poznać jako osoba błyskotliwa, refleksyjna i zaangażowana. Studia z sukcesem łączył ze swoją pasją do showdowna, sportu dla osób z niepełnosprawnością wzrokową. Zdobył w tej dyscyplinie złote i srebrne medale na mistrzostwach Polski, Europy i Świata. Aktywnie wspiera inne osoby z niepełnosprawnością wzrokową, działając m.in. w fundacji Prowadnica.
Kamil Radomski
Na naszej uczelni ukończył w 2011 r. psychologię. Podczas studiów był bardzo zaangażowany w społeczne i naukowe życie swojego wydziału. Budując swoją karierę zawodową, połączył pasję do sportu i psychologii pozytywnej. Od lat wspiera dzieci oraz młodzież w aktywności sportowej, rozwijając ich motywację i zaangażowanie, stosując psychologiczne praktyki oparte na dowodach naukowych. Współpracuje z trenerami i zawodnikami różnych dyscyplin sportowych, zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. Jest czynnym członkiem Fundacji Sportu Pozytywnego, a także współtwórcą autorskiego Modelu „i7W”, ukierunkowanego na budowanie rozwoju sportowców poprzez wzmacnianie kompetencji trenerów. Swoje kompetencje wykorzystuje, szkoląc psychologów sportu w ramach studiów podyplomowych „Psychologia w sporcie pozytywnym” oraz „Psychologia sportu dzieci i młodzieży”, prowadzonych w Uniwersytecie SWPS. Chętnie angażuje się w akcje charytatywne i działania na rzecz lokalnych społeczności.
Piotr Wójcik
Absolwent psychologii na Uniwersytecie SWPS. Znany jest na naszej uczelni przede wszystkim jako wieloletni organizator aktywności sportowej studentów. Ukończone studia z psychologii, prawa i ochrony środowiska powodują jednak, że jego kompetencje wykraczają zdecydowanie poza sferę akademicką. Efektywny organizator i menedżer sprawdza się również w branży ochrony środowiska. Podstawą sukcesów organizacyjnych jest niewątpliwie silna motywacja do uczenia się. Stałe poszerzanie bądź podnoszenie kompetencji powoduje, że udaje mu się z sukcesem wchodzić w zróżnicowane role zawodowe.
Katarzyna Selwant
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS, którą ukończyła w 2003 r. Olimpijski psycholog sportowy, trzykrotna mistrzyni Polski w curlingu (zimowej drużynowej dyscyplinie olimpijskiej), wykładowca akademicki, szkoleniowiec, komentator wydarzeń sportowych, mówczyni motywacyjna. Autorka i współautorka książek poświęconych motywacji i wytrwałości oraz wielu publikacji z psychologii sportu, motywacji i sukcesu. Uważa, że siła mentalna jest kluczem do mistrzostwa, zarówno w sporcie, jak i biznesie. Ekspertka ds. psychologii sportu w mediach, m.in. w TVN, TVN24, TVP, TVP Info oraz Polskim Radio. W czasie Igrzysk Olimpijskich w Londynie wspierała polskich sportowców w walce o medale. Przygotowywała także sportowców do Igrzysk w Tokio, obecnie przygotowuje ich do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.
wróć na stronę główną Jubileuszu 25-lecia uczelni →
Wybór wybitnych absolwentek i absolwentów
Uczelnia to ludzie, którzy ją tworzą. W okresie obchodów 25-lecia naszego Uniwersytetu chcemy wyróżnić i docenić grupę 25 wybitnych absolwentek i absolwentów.
Absolwenci 25-lecia – kategoria Nauka i dydaktyka
Nauka i dydaktyka to serce każdej uczelni. Od osób, które prowadzą zajęcia oraz badania naukowe, zależy nie tylko pozycja uczelni. W ich rękach jest także budzenie w młodszych pokoleniach motywacji do pokonywania wyzwań, rozwijanie pasji do wykonywania zawodu czy krytycznego podejścia do problemów.
Absolwenci 25-lecia – kategoria Kultura – sztuka – media
Gdyby nie było kultury, nie byłoby życia grupowego. Kultura i media uczą człowieka myśleć o sobie jako części większej całości: rodziny, państwa, narodu. Kultura i sztuka tworzą również nowe potrzeby, takie jak na przykład pragnienie wiedzy.
Absolwenci 25-lecia – kategoria Społeczeństwo
Aktywność społeczna to działanie, którego głównym celem jest rozwiązanie problemu lub potrzeby społecznej, a tym samym generowanie wpływu społecznego.
Absolwenci 25-lecia – kategoria Biznes
Czy rolą biznesu jest tylko produkcja i dostarczanie dóbr i usług, które zaspokoją popyt i publiczne potrzeby? Jak biznes radzi sobie z wyzwaniami współczesnego świata? Wszystkie decyzje firm i organizacji biznesowych mają ogromny wpływ na społeczeństwa. Zobacz, kogo wyróżniliśmy w tej kategorii.