Biodesign

  • Czego możemy nauczyć się od robota, a czego od własnej babci – dr Agnieszka Jacobson-Cielecka

    Czy technologie zastąpią rzemiosło, a roboty zabiorą pracę ludziom? A może na odwrót, rzemiosło, niskoemisyjne, powolne i zrównoważone jest jedyną słuszną receptą na zatrzymanie postępującej dewastacji środowiska? Zapewne nie zdarzy się ani jedno, ani drugie. Rzemiosło i technologie będą egzystować w symbiozie i nawzajem uczyć się od siebie.

  • Design w cieniu katastrofy – K. Andrzejczyk-Briks

    Czy uda się nam, jako społeczeństwu, zmienić swoje nawyki konsumenckie i porzucić przyzwyczajenia do wygodnego, szybkiego życia, w którym JA dominuje nad MY? Czy design sprosta wyzwaniu, jakim jest projektowanie dla gospodarki zamkniętego obiegu? Zapraszamy do obejrzenia prelekcji Katarzyny Andrzejczyk-Briks, podczas której dowiemy się, jak projektować, by mieć pozytywny wpływ na świat, a przede wszystkim na przetrwanie gatunku ludzkiego. Design w cieniu katastrofy Katarzyna Andrzejczyk-Briks podzieliła się refleksją na temat współczesnego człowieka, który funkcjonuje w ogromnym napięciu pomiędzy akceptacją świata automatyzacji i technologii a byciem ciągle częścią natury.

  • Dizajn dla przyszłości, która już nadeszła – Dominika Zaremba

    Człowiek ma wpływ na zmianę klimatu, dlatego tak ważne jest myślenie ekologiczne. Dominika Zaremba, psycholożka i projektantka UX, radzi, jak oddziaływać na rzeczywistość, na bliższe i dalsze otoczenie oraz co możemy wykorzystać jako dizajnerzy w życiu codziennym i pracy.

  • Przyszłość? Cyrkularne produkty cyfrowe! – Monika Sznel

    Tracimy świat, który znaliśmy do tej pory. Co powinniśmy zrobić, żeby zminimalizować swój negatywny wpływ na środowisko? Zdaniem Moniki Sznel odpowiedzią na to pytanie jest projektowanie cyrkularne.

  • Społeczne efekty zaprojektowanej przyszłości – dr Konrad Maj

    Komunikacja między ludźmi stała się powierzchowna, skrótowa i asynchroniczna. Jesteśmy zdekoncentrowani i podlegamy nieustannej kontroli przez urządzenia połączone z internetem.

  • W jaki sposób TY mógłbyś wpłynąć na przyszłość? – Magdalena Ostoja-Chyżyńska

    W jaki sposób moglibyśmy wpływać na przyszłość? Czy każdy z nas może być jak Bill Gates, który pomaga ludziom w Afryce, dbając o rozwój węzłów sanitarnych? Dlaczego tak trudno wpoić ludziom zachowania proekologiczne? Na te oraz inne pytania odpowiada Magdalena Ostoja-Chyżyńska. https://podcasts.

  • Zrównoważony design: jak chronić naturę i projektować na lata? – R. Janusz i M. Bachowski

    Współpraca z naturą nie jest czymś odkrywczym dla człowieka. Już bardzo dawno temu postanowiliśmy uprawiać, a nie zbierać pożywienie.

Zobacz także

Group 426 strefa zarzadznia logo 05 logo strefapsyche logo white kopia logo white kopia