Opinie

 • Pożegnanie z cepelią, czas na nowe rzemiosło?

  Wydawało się, że rzemiosło w Polsce jest w zapaści. Wielu kojarzyło się z cepeliowskimi wyrobami oferowanymi przez kolorowe jarmarki w turystycznych miejscowościach.

 • Droga UX-owego freelancera – Wojtek Kutyła

  A gdyby tak rzucić wszystko i… zostać freelancerem? Pożegnać się z etatem i zacząć pracować na swój rachunek? Nie mieć szefa nad głową i obowiązku prowadzenia nudnych biurowych small talków? Wielu o tym marzy, ale niewielu od myślenia przechodzi do działania. W tej drugiej grupie jest Wojtek Kutyła, który po 18 latach pracy na etacie został wolnym strzelcem – teraz pracuje jako niezależny konsultant i trener UX oraz service design.

 • Edukacja projektowa. Czy szkoły potrafią przygotować do wejścia na rynek pracy?

  Studia projektowe to fascynująca przygoda, ale ograniczona w czasie. Nadchodzi moment, w którym absolwenci muszą stawić czoła rynkowi pracy.

 • Vogue i kryzys realizmu kapitalisty­cznego

  „Vogue” czy „vogule”? Na co jesteśmy gotowi? Co mówi okładka historycznego, pierwszego wydania edycji polskiej o nas samych? Skąd bierze się niechęć do realistycznego przedstawienia na niej świata? Jak w internetowych wypowiedziach na jej temat odzwierciedlają się nasze marzenia, kompleksy i lęki? Gorącą i pełną niepokoju dyskusję na ten temat komentuje Mateusz Halawa, kierownik zespołu nauk humanistycznych i społecznych School of Form Uniwersytetu SWPS. Dawno żadna okładka magazynu – i to związanego z modą, a nie polityką – nie wywołała takiego oddźwięku jak ta pierwszego numeru polskiego Vogue'a ze zdjęciem zrobionym przez Juergena Tellera.

Zobacz także

Group 426 strefa zarzadznia logo 05 logo strefapsyche logo white kopia